marek.ebiznes@gmail.com

10 £ – Free dla każdego

Zarabianie w Internecie

10 £ – Free dla każdego

TransferGo. Operatora oferującego międzynarodowe transfery pieniężne między 47 krajami za darmo. Jak to działa? Jak wykonać przelew? Czy warto? Sprawdzam ofertę!

Czym jest TransferGo?

To po prostu usługa szybkich przelewów zagranicznych, która stanowi alternatywę dla oferty bankowej. W przypadku regularnego zlecania przelewów, od tych drugich warto się trzymać z daleka, ponieważ taka operacja zawsze jest droga. Bank stosuje spread, przez co kurs wymiany jest mocno niekorzystny.

O ile osoby, którym zdarza się zlecić przelew międzynarodowy raz na jakiś czas, o tyle częste wysyłanie pieniędzy na zagraniczne konta rzeczywiście wymaga już znalezienia tańszej opcji. W dokładnie takiej sytuacji są, chociażby polscy emigranci, którzy przelewają zarobione środki do rodzin w kraju.

I tutaj ze swoją ofertą pojawia się TransferGo. Ta usługa nie jest żadną nowością czy jedyną opcją na rynku. Wyróżnia ją natomiast to, że umożliwia zlecenie przelewu całkowicie za darmo i – co już w ogóle jest ewenementem – bez naliczania spreadu walutowego.

Aktualnie TransferGo działa na 47 rynkach. Pieniądze można więc przelać na konto m.in. w Australii, Austrii, Chinach, Islandii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, USA czy na Ukrainę.

Jak zlecić przelew przez TransferGo?

Najpierw trzeba założyć profil na stronie TransferGo. W tym celu podajemy swoje dane, adres e-mail i numer telefonu. Bardzo ważne jest podanie danych konta bankowego. Uwaga! Przelew może zlecić wyłącznie właściciel rachunku. Jeśli więc dane z profilu nie będą się pokrywać z tymi na koncie, transfer nie dojdzie do skutku.

Dodatkowo konieczne jest zweryfikowanie tożsamości – dotyczy to zlecenia drugiego przelewu lub przekroczenia limitu 900 funtów brytyjskich. Można to zrobić przy pomocy skanu paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz selfie.

Po założeniu profilu wszystko jest już gotowe do zlecenia przelewu. Użytkownik podaje swoje dane oraz dane odbiorcy pieniędzy, wraz z kwotą, która ma trafić na konto adresata. Pieniądze zostaną przelane na konto lokalne TransferGo, skąd następnie operator przetransferuje je na wskazany rachunek zagraniczny.

Czytaj dokładnie niżej 😀 jak wykonać przelew przy pomocy TransferGo.

Tworzymy swoje konto, używając tego linka Podajemy swoje dane razem z e-mailem, będę wszięczny jeśli podacie mój kod, bo w ramach programu partnerskiego możecie zdobyć fajny bonus:

„Chcesz wydawać mniej przesyłając pieniądze za granicę? Użyj kodu bnryO7, aby wykonać pierwszy przelew BEZPŁATNIE z @TransferGo, #trytransfergo: http://trgo.co/en/r/E4kfDF

Wykonujemy przelew do rodziny lub znajomych.

Oferta TransferGo: Kiedy pieniądze trafią na konto odbiorcy?

To już zależy od tego, na którą opcję cenową się zdecydujemy. W przypadku przelewu darmowego TransferGo deklaruje dostarczenie środków na konto adresata w ciągu 3 dni roboczych.

Jeśli dla kogoś jest to zbyt długo, możesz wybrać wariant Standard. Tutaj opłata za transfer wynosi 0,99 funta brytyjskiego (przy przelewach z UK – w przypadku przelewu zleconego z Polski będzie to od 1,99 zł do 9 zł), a dodatkowo może zostać naliczona marża kursowa w wysokości do 2,2%. W zamian nie ponosimy opłat za zlecenie przelewu kartą debetową lub kredytową oraz mamy gwarancję, że środki znajdą się na koncie odbiorcy kolejnego dnia roboczego.

Najdroższa, ale też najszybsza jest trzecia opcja. Tutaj TransferGo deklaruje dostarczenie pieniędzy w ciągu zaledwie 30 minut, ale wówczas naliczona zostanie wyższa opłata – jest ona uzależniona od kwoty przelewu. Dodatkowo operator może naliczyć marżę kursową do 2,2%.

Nas, ludzi oszczędnych i zaradnych finansowo, oczywiście najbardziej zainteresuje wariant bezpłatny. Jeśli nie ma jakiegoś ciśnienia na to, by pieniądze trafiły do odbiorcy jak najszybciej, zdecydowanie warto z tego skorzystać. W porównaniu do klasycznego przelewu międzynarodowego da to oszczędność rzędu minimum 20 złotych, ponieważ w większości polskich banków jest to najniższa opłata naliczana dla przelewów SWIFT (do tego dochodzi jeszcze spread).

A jak to robi TransferGo, że przelew międzynarodowy trafi do odbiorcy nawet w 30 minut? Za wszystko odpowiada tzw. system „pay-in pay-out”. TransferGo posiada konta bankowe w lokalnych bankach, we wszystkich krajach, w których dostępna jest usługa. Dzięki temu np. Jeśli chcemy zrobić przelew z Polski do UK, to przelewamy środki na polskie konto bankowe (w PLN), a TransferGo dba o to, aby zaraz po zaksięgowaniu tych środków na krajowym rachunku, wyszedł lokalny przelew z ich brytyjskiego banku (w GPB) do docelowego odbiorcy przelewu międzynarodowego. Dodatkowo TransferGo chwali się tym, że testuje rozwiązanie oparte na technologii Blockchain, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wykonywanie międzynarodowych transferów pieniędzy.

Bardzo dużą zaletą TransferGo jest też to, że zlecający przelew nie musi się martwić wahaniami kursu waluty. Operator daje gwarancję, że na konto odbiorcy trafi dokładnie taka kwota, jaka została zlecona.

Ważne: TransferGo uprzedza, że w przypadku zlecania przelewów do niektórych krajów, realizacja może się wydłużyć o 1 dzień roboczy. Te kraje to: USA, Australia, Bułgaria, Kanada, Szwajcaria, Czechy, Hongkong, Izrael, Meksyk, Republika Południowej Afryki.

Co sądzę o ofercie TransferGo?

Przyznaję, że spodziewałem się znaleźć jakieś kruczki w ofercie darmowych przelewów międzynarodowych. Jednak przyczepić można się (i to na siłę) tylko do stosunkowo długiego czasu realizacji. Jeśli komuś to przeszkadza, zawsze może skorzystać z szybszego wariantu, zapłacić niewysoką prowizję i ewentualnie marżę operatora – która i tak będzie niższa niż bankowy spread.

Podoba mi się to, że z usługi można korzystać na wszystkich urządzeniach, w tym mobilnych. Na pewno interesuje Was też kwestia bezpieczeństwa. Tutaj nie ma się czego obawiać: TransferGo podlega regulacjom FCA, czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, a więc stosuje dokładnie takie same standardy bezpieczeństwa, jak banki komercyjne w UK. Fajne jest też to, że w przypadku pomyłki w przelewie, TransferGo oferuje bezpłatny zwrot pieniędzy na konto nadawcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.