marek.ebiznes@gmail.com

Twisto – Zmiana warunków korzystania z Twisto od 01.01.2023

Zarabianie w Internecie

Twisto – Zmiana warunków korzystania z Twisto od 01.01.2023

Informacja dla osób korzystających z Twisto:

Od 1 stycznia wchodzi nowy, darmowy plan, jednak będzie on mocno okrojony.

Aktualny darmowy plan będzie płatny- 9.99 zł.

W ramach darmowego planu o nazwie START będzie można dokonywać płatności jedynie w sklepach partnerskich z 45 dniowym kredytem. Nie będzie dostępu do karty wirtualnej.

Plan ONLINE, dotychczasowo darmowy, będzie kosztował 9.99 zł. W jego ramach otrzymujemy kartę wirtualną, którą można płacić w każdym sklepie internetowym.

Plan SPACE zmieni swoją cenę z 9.99 zł. na 19.99 zł. W tej cenie otrzymujemy kartę fizyczną oraz możliwość podpięcia tej karty do Apple Pay oraz Google Pay.

Twisto tłumaczy swoją decyzję podwyżkami stóp procentowych oraz wysoką inflacją.

Plan będzie można, a nawet trzeba (jeśli nie chcemy płacić), zmienić w grudniu.


Od 1 stycznia w 2023 r. wprowadzamy zmiany dot. planów Twisto. Od nowego roku Klient będzie mógł wybrać jeden z trzech planów – Start, Online lub Space.

1. Od kiedy zaczną obowiązywać nowe plany Twisto?

Nowe plany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, również wtedy rozpoczniemy naliczanie opłat (zostaną one doliczone do styczniowego rachunku). W grudniu w Twojej aplikacji i koncie online pojawi się możliwość zmiany planu jednym przyciskiem.

2. W jaki sposób dokonać wyboru planu?

Od grudnia 2022 r. umożliwimy swobodny wybór planu przez aplikację lub konto online. Zrobisz to jednym przyciskiem.

3. Czy będę mogła/mógł zmienić zdanie, co do wyboru planu?

Opcja wyboru planu, którą wprowadzimy do aplikacji i konta online Twisto będzie dostępna na stałe. Dzięki temu zmiana planu będzie możliwa w dowolnej chwili. Jeśli w trakcie miesiąca zdecydujesz się na plan wyższy –  Online lub Space, to zmiana nastąpi od razu, a opłata zostanie naliczona jedynie proporcjonalnie. W przypadku zmiany planu na niższy zmiana będzie obowiązywała od początku miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dokonano zmiany.

4. Co zawiera plan Twisto Space?

Plan Twisto Space jest przeznaczony dla osób, które korzystają z Twisto w sklepach stacjonarnych i internetowych, w ramach tego planu udostępniamy kartę plastikową i wirtualną, Google Pay i Apple Pay, możliwość korzystania z Podziel na 3 oraz najlepszy kurs wymiany (do 3 tysięcy zł, powyżej tej kwoty doliczamy 3 proc. prowizji w danym miesiącu). W tym planie dostępna jest także funkcja podziału rachunku na kilka osób – Split. Wszystkie plany gwarantują dostęp do aplikacji Twisto, konta online, do 45 dniowego limitu kredytowego, przesunięcia płatności na kolejny miesiąc i rat (dla umów z dostępnym sublimitem ratalnym).

5. Czym jest plan Twisto Online?

To plan dla tych, którzy z Twisto korzystają przede wszystkim do płatności w internecie i nie potrzebują dodatkowych funkcjonalności Twisto, takich jak plastikowa karta, Split czy Google/Apple Pay. W ramach planu dostępna jest karta wirtualna, którą można płacić w każdym sklepie internetowym (dane z karty należy wpisać podczas płatności w sklepie). Wszystkie plany gwarantują dostęp do aplikacji Twisto, konta online,do  45 dniowego limitu kredytowego, przesunięcia płatności na kolejny miesiąc i rat oraz zakupów u wybranych klientów na 3 raty za 0 zł (dla umów z dostepnym sublimitem ratalnym).

6. Czym jest plan Twisto Start?

Z planem Twisto Start będziesz mieć możliwość robienia zakupów online w partnerskich sklepach Twisto, czyli w tych, w których znajdziesz Twisto jako metodę płatności. Ich listę znajdziesz tutaj. W ramach planu zyskasz również dostęp do aplikacji Twisto, konta online, do 45 dniowego limitu kredytowego, przesunięcia płatności na kolejny miesiąc i rat oraz do ofert Podziel na 3 (dla osób z sumblimitem ratalnym) u wybranych partnerów.

7. Jaka jest różnica pomiędzy posiadaniem konta bezpłatnego, a robieniem transakcji bez konta za pomocą Twisto?

W ramach planu Twisto Start otrzymasz indywidualny limit płatniczy,  dostęp do aplikacji Twisto oraz konta online. Twój czas na opłacenie rachunków będzie wynosił do 45 dni a nie do 30 dni – tak jak w przypadku płatności Twisto bez konta. Dodatkowo będziesz mieć możliwość przesunięcia płatności na kolejny miesiąc, rozłożenia transakcji na raty transakcji o wartości min. 200 zł, dostępu do ofert cashback oraz zakupów u wybranych partnerów na 3 raty za 0 zł.

8. Ile wynosi miesięczna opłata za plany Twisto?

Miesięczna opłata za plan Twisto Space wynosi 19,99 zł, Twisto Online – 9,99 zł, natomiast plan Twisto Start jest bezpłatny. Za płatne plany pobierana jest opłata z dołu, tzn. zawsze po zakończeniu miesiąca kalendarzowego. Opłata jest doliczana do rachunku za dany miesiąc.

9. Co mogę zrobić, jeśli nie chcę płacić za korzystanie z Twisto?

W takiej sytuacji wybierz plan Twisto Start. Dzięki temu w dalszym ciągu będziesz mieć możliwość płacenia z Twisto w wybranych sklepach internetowych, dostęp do limitu Twisto i przesuwania płatności, podziału transakcji o wartości min. 200 zł na raty i funkcji cashback. Jeśli będziesz potrzebować Twisto do zakupów w sklepie online lub  stacjonarnym – w dowolnej chwili aktywujesz plan Online lub Space.

10. W jaki sposób mam dokonać płatności za korzystanie z planów Twisto?

Opłata za plany Twisto będzie automatycznie dodana do Twojego rachunku Twisto. W zestawieniu płatności zobaczysz osobną pozycję: “opłata taryfowa”. Opłatę uregulujesz dokładnie tak jak rachunek Twisto, tzn. maksymalnie do 15 dnia kolejnego miesiąca za pośrednictwem płatności BLIK, kartą lub przelewem.

11. Czy to znaczy że nie mogę już mieć podpiętej karty plastikowej/wirtualnej za darmo do Google Pay/ Apple Pay i robić w ten sposób zakupy w internecie?

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z Twisto Space, nic się dla Ciebie nie zmieni. W dalszym ciągu możesz płacić dowolną kartą (plastikiem lub wirtualną), także za pośrednictwem Google Pay lub Apple Pay. Jeśli chcesz korzystać z konta Twisto Online, wtedy wirtualna karta będzie działać jedynie przy płatnościach online – należy wpisać dane karty przy finalizacji zamówienia.

12. Co mam zrobić, jeśli mam już kartę wirtualną lub fizyczną, a nie chcę korzystać z planu Twisto Online lub Twisto Space?

W takiej sytuacji zarówno plastikowa, jak i wirtualna karta po prostu przestanie działać. Warto je jednak zachować. Jeśli zmienisz zdanie i przejdziesz na plan Twisto Online lub Space, łatwo odblokujesz kartę (dlatego nawet jeśli zdecydujesz się na plan Start – nie wyrzucaj plastikowej wersji!).

13. Co jeśli nie zgadzam się na proponowane przez Twisto zmiany?

W Twisto decyzja zawsze należy do Ciebie. Jeśli nie akceptujesz zmian, które planujemy wdrożyć, przysługuje Ci prawo: 1. zgłoszenia sprzeciwu lub 2. wypowiedzenia stosunku wynikającego z Regulaminu planów. W obu przypadkach będzie to równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o kredyt konsumencki oraz poszczególnych umów o usługi świadczone przez Twisto (w tym umowy o usługę płatniczą oferowaną przez Twisto Payments as) – czyli z zakończeniem współpracy z Twisto. Jeśli wyrazisz sprzeciw – umowa zostanie rozwiązana na dzień przed wejściem w życie zmian – czyli 31 grudnia 2022 roku r.

Zanim jednak podejmiesz takie kroki – zastanów się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie przejście na plan Start, który nie wiąże się z żadną opłatą. Pamiętaj również, że w przypadku rozwiązania umowy wszystkie raty i opłaty należy spłacić w całości w ostatnim dniu obowiązywania Twojej umowy o kredyt odnawialny, czyli najpóźniej na dzień 31 grudnia 2022 roku.

14. Dlaczego Twisto wprowadza zmiany w planach?

Aktualna sytuacja ekonomiczna na świecie sprawia, że na skutek podwyżek stóp procentowych, wysokiej inflacji, a także rosnących kosztów życia, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany dotyczące opłat za plany Twisto.

15. Czy „stali klienci” mogą liczyć na obniżenie opłaty?

Niestety nie ma takiej możliwości.

Źródło: https://blog.twisto.pl/zmiany-dot-planow-twisto/

Moje Social Media

Masz pytania? Zapraszam na TelegramNota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *