marek.ebiznes@gmail.com

❌ UWAGA SCAM ❌ Nie daj się nabrać oszustom #phishing #Scam #airdrop

Zarabianie w Internecie

❌ UWAGA SCAM ❌ Nie daj się nabrać oszustom #phishing #Scam #airdrop

Phishing to rodzaj ataku cybernetycznego, którego celem jest wyłudzenie wrażliwych danych, takich jak dane logowania, numery kart kredytowych, hasła czy klucze prywatne do portfeli kryptowalutowych. Atakujący, zwani phisherami, często podszywają się pod zaufane instytucje, takie jak banki, platformy mediów społecznościowych, giełdy kryptowalutowe czy inne usługi online, aby skłonić ofiary do ujawnienia swoich prywatnych informacji.

Phishing w świecie kryptowalut

W kontekście kryptowalut, phishing może przyjmować różne formy, w tym fałszywe strony internetowe giełd czy portfeli, e-maile wyglądające na wiadomości od zaufanych źródeł, fałszywe oferty inwestycyjne czy aplikacje. Atakujący mogą również wykorzystywać media społecznościowe do rozpowszechniania linków do złośliwych stron internetowych lub proszenia o przesłanie kryptowalut na oszukańcze adresy.

Jak się chronić przed phishingiem

  1. Weryfikuj adresy URL: Zawsze sprawdzaj, czy adres strony, na której się znajdujesz, jest poprawny. Phisherzy często tworzą strony, których adresy są bardzo podobne do oryginalnych, różniąc się jedną literą lub dodatkowym znakiem.
  2. Używaj wtyczek: Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w świecie kryptowalut i chronić się przed phishingiem, warto rozważyć użycie specjalistycznych wtyczek do przeglądarek, takich jak Pocket Universe i Wallet Guard.
  3. Nie klikaj w podejrzane linki: Unikaj klikania w linki otrzymane w e-mailach, wiadomościach tekstowych lub na mediach społecznościowych, zwłaszcza jeśli pochodzą od nieznanych nadawców lub wydają się podejrzane.
  4. Używaj oprogramowania antywirusowego: Zainstaluj i regularnie aktualizuj zaufane oprogramowanie antywirusowe, które może wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie oraz strony phishingowe.
  5. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA): Używaj 2FA na wszystkich swoich kontach, zwłaszcza na giełdach kryptowalutowych i w portfelach, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.
  6. Edukuj się: Bądź na bieżąco z najnowszymi metodami phishingu i ucz się, jak je rozpoznać. Wiedza na temat tego, jak działają phisherzy, może znacznie zwiększyć twoje szanse na uniknięcie pułapek.
  7. Nie dziel się kluczami prywatnymi: Nigdy nie udostępniaj swoich kluczy prywatnych ani fraz odzyskiwania nikomu. Legitymacja usługi nigdy nie poprosi cię o te informacje.
  8. Sprawdzaj adresy kryptowalutowe: Przed dokonaniem transakcji sprawdź, czy adres odbiorcy jest poprawny. Phisherzy mogą próbować przekierować twoje transakcje na swoje adresy.
  9. Używaj bezpiecznych połączeń: Unikaj korzystania z publicznych sieci Wi-Fi podczas dokonywania transakcji kryptowalutowych lub logowania się do swoich kont finansowych.

Phishing stanowi poważne zagrożenie zarówno w tradycyjnym świecie finansów, jak i w ekosystemie kryptowalut. Ochrona przed phishingiem wymaga czujności, edukacji i stosowania najlepszych praktyk bezpieczeństwa. Pamiętaj, że zachowanie ostrożności w internecie to klucz do ochrony twoich danych i aktywów.

Moje Social Media

👉SUBSKRYBUJ KANAŁ https://bit.ly/4axJ2Si
👉BLOG http://bit.ly/BLOG_MP
👉TWITTER https://twitter.comMarekPorwol
👉TikTok https://www.tiktok.com/@marekporwol
👉KANAŁ TELEGRAM https://t.me/hajsoholicy
👉FORUM DISCORD https://bit.ly/discordHsHNota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *