marek.ebiznes@gmail.com

Bitwala – Konto w Niemieckim banku i Bonus 15-30 € dla nowych użytkowników

Zarabianie w Internecie

Co to Bitwala?

Bitwala jest przedstawicielem niemieckiego banku Solaris bank AG. Bitwala udostępnia pełne niemieckie konto bankowe w walucie Euro i portfele kryptowalutowe. Bank umozliwia depozyt w walucie Euro i przesyłanie kryptowalut (Bitcoin i Ethereum). 

Bitwala nie przechowuje kluczy prywatnych. 

Wszystkie środki na koncie do 100000 Euro są chronione przez German Deposit Guarantee Scheme (DGS) Konto jest otwierane przez Solaris bank, który jest pod regulacjami BaFin i Europejskiego BankuCentralnego (ECB) i działa z niemiecką licencją bankową.

Promocja trwa – bonus to 15€ ( a czasem nawet 30€) Konto z bonusem może otworzyć każdy, kto:

Może przedstawić ważny paszport lub dowód osobisty, potwierdzenie adresu-rachunek za media lub wyciąg z banku (widoczne imię i nazwisko, adres, musi być z ostatnich 3 miesięcy)

 • Jest pełnoletni (ma 18 lat)
 • Jest nowym klientem
 • Rozmawia chociaż trochę w języku angielskim lub niemieckim

Informacje o Bonusie

 • Bonus 15 – 30 Euro dla osoby polecającej i poleconej zależy od obecnej promocji
 • Bonus wpływa na konto do 15 dni
 • Uczestnictwo w promocji, jak i otwarcie konta jest darmowe

Krok po kroku

 • Rejestracja konta 
 • Uruchom aplikację i postępuj wg poleceń.
 • Uzupełnienie informacji oraz potwierdzenie e-maila
 • Weryfikacja konta – Weryfikacja, wpisujesz swoje dane, a następnie musisz pobrać id Now i przeprowadzić video rozmowę z konsultantem. (najlepiej łączyć się w porze wieczornej 18-20 lub wcześnie rano.
 • Zalogowanie się i utworzenie portfela BTC (zapiszcie sobie wszystkie słowa kluczowe podczas generowania portfela)
 • Odebranie bonusu

Co przygotować?

 • Dokument tożsamości (Paszport, Dowód osobisty)
 • Wyciąg z rachunku bankowego (Może być REVOLUT – należy pamiętać, że issue date to data wydrukowania statementu i ostatni dzien widoczny na nim.)

Konsultant zapyta cię o to czy zakładasz konto w swoim imieniu. Po chwili będzie cię prosił o pokazanie dokumentu tożsamości. Konsultant prosi, aby zbliżyć na nasze dane, następnie oddalić, aby było widać co najmniej górne rogi (robi zdjęcie) zapyta też o numer dowodu ( czytamy po ang serię i numer dowodu )

Konsultant informuje, że chce zobaczyć dokument z adresem – (najlepszy do tego jest papierowy wyciąg z banku (max 3 mce wstecz) może być Revolut.

Konsultant prosi o chwile cierpliwości (w międzyczasie wciskamy niebieski przycisk i generujemy kod, który przyjdzie przez sms i wpisujemy w odpowiednie pole następnie potwierdzając jeszcze raz niebieskim przyciskiem)

Najtrudniejsze za nami

Teraz Uruchom aplikację i utwórz portfel Bitcoin lub Etherum 
Przy tworzeniu portfela pamiętaj, że trzeba zapisać 12 słów zabezpieczających
Po chwili apka poprosi o wpisanie ich w tej samej kolejności

Przechowuj bezpiecznie te słowa na papierze w kilku kopiach

Wpisujemy nowe hasło dla potwierdzania transakcji – inne niż do logowania
Bonus otrzymamy w ciągu 15 dni na konto 🙂

Odnajdź swój link i polecaj 🙂 

Ps: mi nie działało tworzenie walletu na aplikacji, także stworzyłem to go na przeglądarce na komputerze 😉

Początkowo Twój link może nie być dostępny z poziomu aplikacji, potrzebujesz wtedy się zalogować przez stronę www i stamtąd go skopiować)

Konto Bitwala informacje ogólne

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • możliwość skonfigurowania portfela Bitcoin oraz Ethereum
 • 0 zł za założenie i prowadzenie portfela Blockchain
 • 1% prowizji przy zakupie kryptowaluty + 1 euro opłaty sieciowej,
 • 1% prowizji przy sprzedaży kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa
 • 0 zł za przesłanie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa
 • 0 zł za wydanie i dostawę karty Mastercard,
 • 0 zł za użytkowanie karty,
 • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie,
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta euro) po kursach rzeczywistych Mastercarda, z niskim spreadem i bez kosztów przewalutowania – bez limitu,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.
 • Więcej na temat opłat sieciowych znajdziecie tutaj

Wszystkie podstawowe usługi tego banku są za darmo. Bitwala jednak ma pewne limity transakcyjne. Mianowicie maksymalny dzienny limit wypłat z bankomatów to 3000 euro, zaś miesięczny limit wynosi 10.000 euro.

W przypadku portfela Blockchain minimalna wartość transakcji to 30 euro, zaś maksymalna 15.000 euro.

Czym dokładniej jest Bitwala?

Projekt Bitwala swoje początki miał już w 2013 roku. Przez pierwsze 3-4 lata firma pozyskiwała fundusze na dalszy rozwój. Bitwala zebrała kilka milionów Euro.

Przez 4 lata rozwoju firma ta postawiła na coś, co mogło wydawać się niewykonalne, jednak firmie udało się połączyć te 2 skrajne światy.

Jest to firma, która łączy w sobie dwa sprzeczne światy i sprawia, że są jednością i dostępne od ręki.

Bitwala oferuje tradycyjne usługi bankowe takie jak zwykłe konto SEPA i karty debetowe.

Użytkownik Bitwali dodatkowo ma dostęp w swoim panelu do portfela BTC i ETH oraz kantor kryptowalut do szybkiej wymiany na Euro.

Projekt ten łączy tradycyjną bankowość oraz rynek kryptowalut i blockchain.

Usługi Bitwala w tej chwili są dostępne tylko dla obywateli Unii Europejskiej.

Bitwala działa na rynku od 2015 roku, czyli 5 lat. Początkowo jako fintech zajmował się obsługą transakcji kryptowalutowych oraz wydawaniem kart przedpłaconych. Jednak w 2018 roku Bitwala udostępniła pierwsze na świecie konto bankowe obsługujące zarówno tradycyjne waluty, jak i kryptowaluty.

Projekt jest silnie rozwijany dzięki kolejnym rundom inwestycyjnym oraz wsparciu ze środków Unii Europejskiej.

W chwili obecnej Bitwala jest serwisem bankowym łączącym tradycyjne rozwiązania płatnicze (konto w walucie euro wraz z kartą płatniczą) oraz nowoczesne podejście do bankowości oparte na technologii Blockchain (możliwość utworzenia portfela Bitcoin lub Ethereum).

Bitwala sama w sobie nie jest bankiem, lecz marką udostępniającą konto bankowe niemieckiego solaris Banku. Jednak dzięki posiadaniu licencji bankowej wasze środki gwarantowane są przez niemiecki odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro.

Ponadto zastosowanie tutaj mają wszelkie wymagania stosowane wobec banków zarówno pod względem bezpieczeństwa płatności, jak i ochrony danych osobowych.

Co dokładniej oferuje Bitwala?

Firma oferuje użytkownikom dostęp do: konta bankowego w walucie euro, portfel Bitcoina, kantor BTC, aplikację mobilną oraz karty płatniczej MasterCard.

Podczas tworzenia portfela BTC na aplikacji Bitwala wytwarzamy sobie, swój własny i unikalny klucz prywatny co sprawia, że w każdej chwili taki portfel można przywrócić na innym urządzeniu używając do tego zapisane słowa frazy przywracającej seed. Ty jako klient dostajesz możliwość utworzenia portfela BTC i ETH.

Dzięki aplikacji mobilnej Bitwala, wszystko jest proste. Jednak jeśli ktoś chce, to można też korzystać z normalnej strony internetowej, aby obsługiwać swoją bankowość w Bitwala.

Kantor pozwala na wymianę BTC na EUR i odwrotnie, Karta, którą możemy zmówić działa tak samo jak każda inna karta płatnicza, która jest podpięta do naszego konta.

Bazowym produktem firmy jest konto osobiste w walucie euro, działa ono jak każdy inny rachunek IBAN. Konto w Bitwali ma przedrostek DE i jest w pełni-prawnym rachunkiem osobistym w Niemczech. Za jego pośrednictwem możecie wykonywać darmowe przelewy SEPA. Do konta może być wydana karta debetowa Mastercard. Kartą tą można płacić w tradycyjnych sklepach oraz online, można też wypłacać gotówkę z bankomatów.

Wyrabianie karty nie jest jednak konieczne na potrzeby skorzystania z promocji.

Kolejna usługa to portfel BTC i ETH oraz kantor. W przypadku kantoru Bitwala do wyboru na razie jest tylko jedna para walutowa, EUR-BTC. Za pomocą jednego kliknięcia i w bardzo łatwy sposób możecie kupić i sprzedać swoje Bitcoiny.

Portfel Blockchain to następna usługa Bitwali. Za pośrednictwem serwisu możecie nie tylko nabyć swoje Bitcoiny, ale również bezpiecznie je przechowywać. Portfel umożliwia wysyłanie i odbieranie kryptowaluty od innych odbiorców.

Podsumowując: Bitwala jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na Bonus, ale też, aby używać jej na co dzień!