marek.ebiznes@gmail.com

Alior Kantor Walutowy – Najlepszy rachunek walutowy w Polsce

Zarabianie w Internecie

Po co mi rachunek wielowalutowy w banku?

Ja sam używam rachunków wielowalutowych i kart już od lat, natknąłem się na nie gdy szukałem rozwiązania jak przesyłać szybko i bez opłat pieniądze z zagranicy do Polski, do tego doszły podróże po krajach Europy i Azji. Dzięki temu zaoszczędziłem wiele czasu i pieniędzy.

Każdy przelew z zagranicy kosztował mnie prowizję plus przewalutowanie w banku odbiorcy. Po kilku takich przelewach zdecydowałem się na założenie konta w kantorze. Opcji jest wiele, najpierw miałem Cinkciarza, ale nie chciałem wysyłać większych kwot i denerwowało mnie to, że to dalej jest pośrednik, gdzie ja jednak chciałem mieć bank. Wtedy jeszcze myślałem, że powiedzenie „pewne jak w banku” ma znaczenie 😉

Gwarancje środków zgromadzonych na rachunkach

Alior Bank jest polską spółką i podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Depozyty gromadzone przez Klientów w Alior Banku, czyli również w Kantorze Walutowym, są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zgodnie z ustawą, w 100% zwracane są środki do wysokości 100 000 EUR.

Mam rachunek bankowy w ALIOR KANTOR WALUTOWY.

(zakładając rachunek możesz podać mój kod promocyjny,
za wsparcie dziękuję)

79LT6723UX22

Co na nim robie i jak go wykorzystuję?
Można go wykorzystać do wielu zadań:

  • Natychmiastowe przelewy międzynarodowe – ja np. od lat płacę ADAC
  • Inwestowanie w waluty – Lubie mieć kilka różnych walut, gdzie można zarobić na ich kursie.
  • Trzymanie innych walut – śmiało można trzymać, różną walutę i w dogodnym momencie wymienić na inną, ja tak robie z koroną duńską DKK.
  • Wypłaty od brokera forex – korzystam z możliwości wypłat zysku od brokera, przynajmniej mam przejrzystą historię i łatwo się doliczyć, co gdzie i za co.
  • Nie miałem też obaw wysyłania kwot rzędu 100 000 + PLN na niego z uwagi, że to bank, a nie jakiś pośrednik.
  • Nigdy nie miałem problemów z przelewami na giełdę kryptowalut jak i przyjmowania z niej przelewów na rachunek czy kartę.

Dodatkowym plusem jest to, że jeśli mieszkasz za granicą, możesz zmienić tam sobie adres na swój zagraniczny i tym sposobem mieć potwierdzenie adresu na wyciągu bankowym.

Podoba mi się też opcja, że możesz założyć tam bezpłatny rachunek wielowalutowy z kartą, która obsłuży tam rachunki w euro, dolarze, czy funcie.


Obecnie bank ma Promocję na polecenia i jeśli skorzystasz i spełnisz warunki to wspomożesz mnie i działanie mojego bloga, za co z góry dziękuję!

Premia przysługuje Ci w przypadku łącznego spełnienia przez znajomego poniższych warunków:

1. Umowa o Kantor Walutowy zostanie zawarta w ciągu 30 dni od wysłania Wniosku Internetowego.
2. W ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy o Kantor Walutowy Odbiorca Rekomendacji dokona Transakcji oraz wymiany o łącznej równowartości nie mniejszej niż 500 PLN (dla Transakcji Wymiany, w których PLN nie jest walutą kupowaną ani sprzedawaną, Kwota Transakcji jest przeliczana na PLN po kursie średnim podanym w Tabeli kursów średnich walut obcych opublikowanej przez NBP w Dniu Zawarcia Transakcji).

Premia nie przysługuje w przypadku polecenia usługi Kantor Walutowy osobie, która korzysta z usługi Kantor Walutowy.

Szczegóły w Regulaminie Programu Rekomendacyjnego Kantoru Walutowego, który jest dostępny na https://kantor.aliorbank.pl zakładka Dokumentacja.