fbpx
marek.ebiznes@gmail.com

Portfel na kryptowaluty – który wybrać?

Zarabianie w Internecie

Portfel na kryptowaluty – który wybrać?

Portfel na kryptowaluty-który wybrać?

Ja polecam te portfele, które warto sobie potestować, zobaczyć jak działają, niektóre są dostępne na Androida, Ios jak i PC czy Mac. Inne znowu są tylko na którąś z systemów operacyjnych. Ważne jest to, że w każdym z nich mamy dostęp do kluczy prywatnych (seeda), mamy je u siebie, nie mają do nich dostępu osoby trzecie itd.:

Nie trzymajcie wszystkich środków na giełdach czy Kantorach, bo jeśli coś was zaskoczy, to bywa i tak, że tracimy cały nasz zgromadzony kapitał w kryptowalutach, a tego nikt z was nie chce.

Mnie to spotkało kiedyś, dlatego też nie polecam tych przykrych doświadczeń i lepiej zapobiegać i uczyć się na błędach innych niż być dawcą kapitału i doświadczeń!

Portfele na smartfony, jak i na Pc.

W dużej mierze nie znajdziecie takich portfeli, w których można przechowywać wszystkie kryptowaluty w jednym miejscu.

Jest to dobre, jak i złe rozwiązanie z uwagi, że można zapomnieć, co się miało i gdzie, więc warto sobie zapisywać co i gdzie mamy oraz na jakim portfelu dla własnego bezpieczeństwa.

Dość często trzeba korzystać z portfeli ze stron danego projektu oraz z Github, gdzie to developerzy dodają wszystkie usprawnienia i zmiany związane z ich projektami. Korzytamy też z takich właśnie portfeli, jeśli posiadamy kryptowaluty, które są wydobywane metodą PoS – Proof of Stake, czy Masternode. Ważne jest, to gdy używamy takich portfeli to zabezpieczyć plik wallet.dat, jak i hasło którym ten portfel został zabezpoeczony ( nie zapomnieć! Co znaczy zapisać w bezpiecznym miejscu na kartce). Takie portfele to między innymi to Navcoin, Nexus, Phore, DmD, Polis.

Warto tworzyć papierowe kopie zapasowe, jak i trzymać je w bezpiecznych miejscach. Trzeba też posiadać jeden i więcej pendrive z kopiami zapasowymi, bo takie urządzenie też potrafi się popsuć.

Multi Wallet – czyli taki Portfel, na którym można trzymać kilka walut.

Jaxx Liberty– jest multi portfelem, lecz czasem się zwiesi, nie przeszkadza to jednak gdy mamy 12 wyrazowy ciąg słów jego backupu czyli frazy zabezpieczające, które służą do odtworzenia portfela (Jeśli używasz jakiegokolwiek portfela, nie masz fraz zapasowych, to jak najprędzej je zrób i zapisz w bezpieczne miejscu na kartce papieru) możesz też mieć jeden i ten sam portfel na kilku urządzeniach wystarczy go tylko od nowa wgrać.

Coinomi-fajny sprawny portfel, w którym można trzymać też mniej popularne kryptowaluty, jak i tokeny (można je dodać manualnie).

Trust Wallet – został kupiony przez Binance, ma sporo tokenów i możliwości. Obsługuje różne blockchain Ether (ETH), ERC20 oraz ERC223.

http://www.binance.vision/amp/pl/security/what-is-trust-wallet )

Edge-ma monero i wiele innych kryptowalt.

Ethos-też dość ciekawy wallet, który warto sprawdzić.

Imtoken– plusem jest to, że można tam trzymać tokeny stworzone przez siebie.

Exodus-portfel na PC-bez problemu można wgrać do niego klucze np. z portfela Jaxx. Mała uwaga pamiętajcie, że Exodus bierze wyższe opłaty w porównaniu do innych portfeli. (przynajmniej tak zuważyłem ja).

Single Wallet – Tylko do BTC jak i inne tokeny czy kryptowaluty:

MyEtherWallet – na wszystkie tokeny ERC20 można go używać osobno, jak i z portfelami hardware.

Mycelium-dobry i sprawny portfel.

Electrum-także prosty portfel, można mieć go na komputerze, jak i w wersji pendrive.

Samourai-portfel z wieloma funkcjami, których nie posiadają inne portfele, jeśli ktoś zgłębia i lubi temat nowych rozwiązań, jak i tych starszych polecam sprawdzić jak działa na adresach segwitowych.

Copay – czasem się przydaje.

BlueWallet – posiada także wallet BTC lightning

Portfel hardware

Polecam Ledgera Nano X oraz starszą wersję Nano S. Można zakupić go prosto ze strony producenta: http://bit.ly/PortfelLedger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

»Translate »

licznik odwiedzin wordpress