fbpx
marek.ebiznes@gmail.com

Ryzyko Zarabiania w Internecie

Zarabianie w Internecie

Ryzyko Zarabiania Przez Internet

Zarabianie on-line w sieci jest zawsze powiązane z ryzykiem. Takich sposobów zarabiania jest wiele. W każdym z nich występuje ryzyko, że coś się nie uda. Możemy inwestować na giełdzie krypto-walut, wydobywać je za pomocą odpowiednich urządzeń, inwestować długoterminowo w surowce, krypto-waluty oraz inne instrumenty finansowe.

Ja opiszę jeden z nich, typu Revenue Share. Takim jest między innymi FutureAdPro.

Program Revenue Share lub Profit Share :

Program polega na tym, że kupujemy różne usługi (najczęściej reklamowe np. Adpacki) lub pakiety usług, za które otrzymujemy udział w zyskach danej firmy. Zyski te zazwyczaj przekraczają nasz wkład i na koniec są wyższe od kwoty którą zapłaciliśmy za daną usługę. Mogą one sięgać od kilku do kilkudziesięciu procent. Zwykle są różnie rozłożone w czasie, zazwyczaj jednak na kilka miesięcy. Wydawać się to może na bardzo łatwy i szybki zarobek. Znaczny przyrost zainwestowanego kapitału jest tu największym plusem, jednak z drugiej strony wiąże się ze znacznym ryzykiem. Niestety, coś za coś. To jest moment, kiedy pojawiają się obawy i zniechęcenie. Jest to normalna reakcja, którą sam doświadczałem, dopóki nie zmieniłem swego nastawienia. Przecież całe nasze życie jest jednym wielkim ryzykiem. Ryzykujemy cały czas, podczas snu, posiłku czy w drodze do pracy. Każda chwila może przynieść zdarzenie, które nagle zmieni nasze życie. Dlaczego więc nie miałbym podjąć sam ryzyka i zainwestować swoje pieniądze? W większości ludzie swoje bogactwo i duże fortuny osiągali poprzez ryzyko. Wymaga to zmiany toku swojego myślenia. Jeżeli tego nie zrobisz to niewiele w swoim życiu zmienisz. Wnioski powinieneś wyciągnąć sam. Opiszę Ci jak w łatwy ale zarazem w kontrowersyjny sposób zarabiać pieniądze, jakie jest ryzyko i jakie są tego koszty. Samodzielnie oceniasz czy stać Cię na taki życiowy krok…

To Twoja decyzja, Ty ryzykujesz i Ty ponosisz odpowiedzialność.

Jeżeli stać Cię na zainwestowanie z ryzykiem np. kwoty 2, 5 lub 10 tyś złotych, licząc przy tym na spore zyski w krótkim czasie, to nie zwlekaj. Licz się jednak z konsekwencjami psychicznymi związanymi z ewentualną utratą tych pieniędzy. Jeżeli ktoś Cię okłamuje, że nie ma ryzyka przy dużym zarobku, to jest nieszczery, gdyż w ten sposób prawdopodobnie chce pozyskać kolejnego poleconego do swojego programu i chce wykorzystać Twoją nieświadomość.

Pamiętaj, że takie inwestowanie nie jest dla każdego. Zarobić można bardzo duże pieniądze, często szybko można uzyskać fortunę, ale wymaga to pełnej kontroli nad swoim budżetem oraz psychiką, bo możesz tego bogactwa nie osiągnąć i jeszcze stracić to co zainwestowałeś.

Nigdy więc nie przeznaczaj na ryzykowne inwestowanie więcej, niż stać Cię stracić. To jest podstawowa zasada w ryzykownych inwestycjach. Jeżeli inwestuję w coś, co daje dużą stopę zwrotu, ale jest bardzo ryzykowne, to zawsze stawiam sobie pytania: Co się stanie, jeśli wszystkie te pieniądze przepadną? Jaka będzie moja sytuacja finansowa? Czy będę miał możliwość odzyskać to w innych, ryzykownych inwestycjach? Odpowiedzią na te pytania powinna być kwota, jaką będziesz w stanie zainwestować.

Ty analizujesz i oceniasz wszystkie plusy i minusy inwestycji ja jedynie mogę tobie pomóc lub rozwiać twoje wątpliwości.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że chociaż trochę naświetliłem Ci sprawę inwestowania w jeden z biznesów internetowych. Przy tym pewnie sam straciłem kliku-set potencjalnych poleconych, partnerów do różnych projektów, w których uczestniczę. Chcę jednak, byś miał jasny obraz tego co robisz. Większość problematyki, którą poruszałem, występuje również w innych ryzykownych działalnościach, jak giełda, forex czy nawet własna firma. Wszystkie wymagają odpowiedniej strategii, gdyż bez niej nie będą funkcjonować.

Kończąc już, krótko wspomnę o mojej strategii:

Pierwszą czynnością jaką robię to wyszukuję w sieci wszelkie informacje o administratorze danej strony, próbuję nawiązać kontakt z właścicielem oraz sprawdzam czy nie prowadził już w przeszłości podobnych stron i nie „zwinął interesu”, nie zwracając uwagi na innych. Jeśli brak jego podstawowych danych, kontaktu z administracją to już powinno zapalić Twoją żółtą lampkę ostrzegawczą.

Następnie przyglądam się projektowi, obserwuję ilość dziennych rejestracji nowych użytkowników (w każdym tego typu programie jest licznik). Jeżeli po kilku dniach licznik wskazuje tylko kilku nowych rejestrujących się, to za dobrze nie wróży na przyszłość.

Jeżeli już inwestuję w danym programie, to staram się odzyskać wniesiony kapitał w jak najkrótszym czasie.

Kiedy mam odzyskany wkład, spokojnie reinwestuję część środków pochodzących z udziałów lub paczek reklamowych ponownie, pozostałą część wypłacam sobie na konto lub inwestuję w innych programach.

Mając pogląd na całokształt, możesz już spokojnie ocenić, czy to jest dla Ciebie i czy już odpowiedni czas, by podjąć właściwą decyzję i zacząć zarabiać.

Z mojej strony życzę powodzenia i służę pomocą. Jak zaczniesz inwestować, to pamiętaj, że zawsze możesz poradzić się w danej sprawie. Zawsze możesz napisać lub zadzwonić.

Warto jeszcze żebyś wiedział, że treści zawarte na tej stronie są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Pamiętaj, że żaden, ale to żaden sposób na zarabianie pieniędzy, czy to będzie etat, czy to będzie biznes tradycyjny, czy inwestycja, czy wreszcie biznes online nie dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci nie dam. Prezentowane biznesy to biznesy, które osobiście sprawdziłem i z których usług korzystam.

»Translate »

licznik odwiedzin wordpress