marek.ebiznes@gmail.com

Revolut – darmowe konto wielowalutowe

Zarabianie w Internecie

Revolut – darmowe konto wielowalutowe

Revolut – korzyści które do niego przekonują

Na wstępie napiszę że usługa to konto jak i darmowa wielowalutowa karta prepaidowa, a wszystko w 1 łatwej i przyjemnej aplikacji na smartfona.  Revolut to już nie taka nowość, chociaż wiele osób jeszcze nawet o takich możliwościach nie słyszało, bo nie potrzebowało tego typu rozwiązań. 

W Europie Revolut ma ponad 2 mln klientów. W kwietniu spółka zebrała 250 mln dolarów finansowania przy wycenie 1,7 mld dolarów i została wówczas oficjalnie „jednorożcem”, czyli startupem wartym ponad miliard dolarów.

Ja sam na to rozwiązanie wpadłem gdy szukałem szybkich i tanich przelewów zagranicznych a mianowicie na konto do Polski. 

I tak wpadłem na kilka rozwiązań, które stosuje, najfajniejszym jest dla mnie Revolut, a dlaczego to dowiecie się w dalszej części tekstu. 

Załóż konto Revolut

Czym jest Revolut?

Revolut to usługa, z której można korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. 

Konto Revolut pozwala na dokonywanie płatności za pomocą przedpłaconej karty Visa lub MasterCard oraz darmowych i natychmiastowych przelewów walutowych pomiędzy użytkownikami aplikacji jak i na rachunki bankowe, bez ponoszenie dodatkowych kosztów za przewalutowywanie. Fajne co?

Takie przelewy dzięki usłudze jaką oferuje nam to rozwiązanie są dokonywane w docelowej walucie lub po bardzo dobrym kursie międzybankowym.

Jak i kto wpadł na takie rozwiązanie?

Podczas korzystania z kart płatniczych oraz bankomatów w innym kraju walka z prowizjami jak i ukrytymi kosztami, na pomysł założenia tego typu usługi wpadł Nikolay Stroński, specjalista od finansów,. Zdał on sobie sprawę, że korzystanie w Stanach Zjednoczonych z brytyjskich kart płatniczych wiąże się z ogromnymi opłatami dodatkowymi, jeśli sami korzystacie z brytyjskiego banku, to wiecie że płacenie w Polsce wiąże się nie dość że z przewalutowaniem to i dodatkową opłatą. 

Revolut jest sposobem by tego uniknąć. 

Nikolay postanowił stworzyć oraz uruchomić usługę, która rozwiązywała bym ten problem i pomogła użytkownikom oszczędzić na przelewach i opłatach wykonywanych pomiędzy krajami. Tak powstał cały pomysł na Revolut.

Jakie karta Revolut daje nam możliwości?

Pierwszym podstawowym aspektem posiadania konta Revolut jest to że można wykonywać przelewy jak i opłaty w obcych walutach bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji. Wystarczy posiadać konto wysłać pieniądze po nerze telefonu lub email a osoba która je otrzymuje odrazu ma dostęp do środków za pomocą karty. Można płacić nią w sklepie za towary czy po prostu wyjąć gotówkę z bankomatu. Nie ważne czy to PLN, EUR, czy też i na waluta w zależności w jakim kraju żyjemy. 

Revolut rózni się od tradycyjnych usług bankowych tym, że posiada opcję płatności w aż 24 walutach, można w nim stworzyć subkonta w tych walutach, ma te podstawowe jakimi są Euro, Korona Czeska, Funt Brytyjski, Dolar, Frank Szwajcarski a nawet Forint Węgierski czy waluty Skandynawskie takie jak Korona Duńska, Szwedzka czy Norweska. Są też te mniej popularne: jak Dolar Kanadyjski, Australijski, Dirham czy Dolar Hongkoński.

Revolut też posiada możliwość zakupu kryptowalut narazie tylko w aplikacji takich jak BTC, BCH, LTC, ETH, XRP 

Dzięki temu że posiadamy taką gamę możliwości nie  ponosimy ryzyka podwójnego przewalutowania w USA czy w obrębie Unii Europejskiej. Revolut bardzo dobrze radzi sobie w państwach egzotycznych, jak Indie czy RPA.

Drugim pozytywnym aspektem jest to że samo korzystanie z tego rozwiązania wiąże się z ogromną oszczędnością jeśli chodzi o przewalutowywanie a to dlatego że jak już wspomniałem usługa korzyta z kursów międzybankowych które są podawane w czasie rzeczywistym może się to przełożyć nawet na kilku procentowe oszczędności. 

Porównując z przelewami czy opłatami poprzez tradycyjne banki, gdzie różnica między kursem kupna i sprzedaży danej waluty jest znaczna, dzięki usłudze jaką daje Revolut wszelkie transakcje są o wiele korzystniejsze finansowo dla użytkownika.

Trzecim aspektem który mnie przekonał są płatności za towar w internecie, ja swego czasu dużo zamawiałem na coraz bardziej popularnym w Polsce Aliexpress, podstawowym problemem było zapłacenie za towar w dolarze, a jeszcze dodatkowym było otrzymanie zwrotu pieniędzy za nie udany zakup czy nie otrzymany towar. Jeśli transakcje miały miejsce z konta w PLN czy DKK prawie zawsze kwota zwrotu różniła się od kwoty zapłaty ze względu na wahania kursu dolara. Tak ten problem został rozwiązany bo przy zwrocie otrzymuje się USD na konto i już.

Czwartym dość ważnym dla mnie aspektem jest bezpieczeństwo karty i całej aplikacji, a mianowicie z poziomu aplikacji jesteśmy w stanie natychmiast zablokować kartę, jeśli ją utracimy. Mamy jeszcze takie opcje jak: 

Wyłączenie możliwości płatności paskiem magnetyczny

Wyłączenie możliwości płatności zbliżeniowych

Blokade wypłat z bankomatu

Blokade płatności w internecie 

Ustawienie miesięcznego limitu płatności

Karta ze zmiennym numerem do zakupów w sieci. 

Revolut posiada jeszcze dodatkowe usługi w tym kilkana których zarabia najwięcej są to:

ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie telefonu od szkody

automatyczne oszczędzanie

możliwość zakupu kryptowalut

jednorazowe karty wirtualne

Jakie ponosimy koszta za korzystanie z konta i karty Revolut?

Koszta za korzystanie są zerowe. Jest to typowo usługa stworzona dla podróżnika jak i zwykłego użytkownika.

Jeśli chodzi o podstawową wersje oczywiście, zamówienie plastikowej karty to koszt około 25 zł, często taką kartę możemy zamówić za darmo i to wszystko w wersji Standard. Korzystanie z usługi jest darmowe. 

Plastikowa karta daje możliwość bezpłatnego wypłacania z bankomatów do kwoty 200 euro miesięcznie oraz jej równowartości w innych walutach.

Wersja Premium usługi to koszt 29,99 zł miesięcznie.

Dla użytkowników Premium rośnie dwukrotnie także limit możliwych darmowych wypłat z bankomatów. 

Do tego trzeba dodać gamę zniżek i produktów tj. 

Bezpłatna i nie ograniczona wymiana walut w aplikacji

Bezpłatne wypłaty w bankomacie czyli do 1600 zł

Darmowe ubezpieczenie medyczne

Darmowe ubezpieczenie od opóźnienia podróży pow 4 godzin 

Darmowa karta ze zmiennym numerem

Zniżka na ubezpieczenie telefonu

Szybka piorytetowa obsługa klienta w razie jakichkolwiek problemów czy pytań.

W zakres tych bezpłatnych czynności wchodzi wymiana walut oraz płatności międzynarodowe o wartości do 20.000 zł 

miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu będzie naliczona prowizja wynoszącą 0,5%.

Czy korzytanie z Revolut jest trudne? 

Oczywiście że nie! Już mowię dlaczego.

Po pierwsze powinniśmy zacząć od  kroku pierwszego którym jest łatwa instalacja aplikacji. Później trzeba ją skonfigurować gdzie otrzymujemy instrukcje krok po kroku. 

Wszystko dzieje się to w sposób intuicyjny, poprzez podanie numeru telefonu, na który wysyłany jest kod weryfikacyjny. Aplikacja prosi także o ustalenie pinu czyli numeru zabezpieczającego do logowania.

Kolejnym krokiem jest podanie prawdziwych danych osobowych i adresu zamieszkania, a także adresu email. Po zakończeniu tych czynności konfiguracji powinniśmy je zasilić kwotą nie mniejszą niż 20 zł, jako dokończenie weryfikacji. ( nie jest to żadna opłta, a proste doładowanie salda w aplikacji) Aby szybko doładować wystarczy konto Revolut połączyć ze swoją bankową kartą płatniczą. Po doładowaniu można zamówić pierwszą kartę sugeruję tą plastikową która jest darmowa. 

Będzie to wymagało potwierdzenia twojej tożsamości, czyli przesłania zdjęcia dokumentu jak paszport czy dowód osobisty, a także swego “selfie”.

W aplikacji można także zamówić kartę wirtualną do płatności w internecie. 

Zasilenia konta można dokonać zarówno przelewami z konta gdzie księgowanie jest po kilku dniach, kartą płatniczą, a nawet poprzez aplikację Google Play jak i Apple Pay. 

Użytkownicy iPhonów, mogą to zrobić w 9 bankach:

Alior Bank

Pekao S.A.

BGŻ BNP Paribas

Getin Bank

mBank

Raiffeisen Bank

Santander Bank

T-Mobile Usługi Bankowe

Nest Bank

Revolut a bezpieczeństwo ?

Ja sam używam go jako mobilny kantor i głownie wtedy gdy go potrebuję, każdy z was jak i użytkowników Revoluta musi zdać sobie sprawę, że projekt jest start upem który bardzo dobrze i prężnie się rozwija. Usługa nie jest bankiem ani też narazie nie posiada licencji bankowej, wobec tego nie podlega na razie nadzorowi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. ( jak z bezpieczeństwem w banku jest tłumaczyć wam nie muszę, sam mało używam 😉)

Co to oznacza i czy wpłacane na konto pieniądze można stracić? 

Niewielkie ryzyko istnieje jak wszędzie, możliwe że tak się stanie, gdyby firma upadła, jednak jest ono minimalne, biorąc pod uwagę szybki i prężny rozwój tej usługi, jak i wzrost popularności jak i użytkowników.

Dla zyskania większego zaufania użytkowników oraz możliwości oferowania mu innych usług, takich jak kredyty, Revolut stara się o uzyskanie licencji bankowej. Dopóki się to nie stanie, należy brać pod uwagę powyższe kwestie i kierować się rozsądkiem oraz ograniczonym zaufaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *