marek.ebiznes@gmail.com

Zarabiaj z Aliexpress

Zarabianie w Internecie

Jak zarabiać na AliExpress bez ryzyka?

AliExpress to takie „chińskie allegro”, ale dla mnie samego lepsze a dlaczego tak jest? A dlatego bo to strona, na której możesz kupić wiele rzeczy po bardzo konkurencyjnych cenach i darmowej wysyłce na cały świat, a dodatkowo sprawdzając sprzedawcę można kupić towary naprawdę bardzo dobrej jakości. Zaczynając od typowo kobiecych ciuszków , przez męskie ubrania i bieliznę, aż po akcesoria do telefonow i gadgetow związanych z różnymi tematami a także akcesoria i dekoracje do domu.

Co jest tutaj bardzo ważne – większość produktów na AliExpress ma Free Shipping, który znaczy, że dostaniemy całkowicie darmową dostawę na adres domowy czy do paczkomatu.

W Polskim Allegro w większości przypadków za taką przesyłkę dopłacamy. Na aliexpress kupując nawet 1 rzecz w wartości np 1$ dostarczą nam też za darmo. ( nie samowite, co ?) Mnie też się ta opcja podoba, dlatego zostałem zakupowym AliHolikiem.

AliExpress staje się coraz bardzo popularny w Polsce oraz na social media. Sprawdzając samego Facebook-a możemy znaleźć całą masę grup, w których ludzie dzielą opiniami na temat towarów jak i linkami. Są grupy tematyczne powiązane typowo z zakupami na Aliexpress.

I tutaj właśnie jest Twoja szansa na zarobek – właśnie dzięki temu, że ludzie oczekują takich recenzji. Przedstawienia im opinii oraz pokazania dobrych produktów, można im podsunąć link prowadzący do tego właśnie produktu. Zapytasz, ale jak  mogę na tym zarobić?

Już ci wyjaśnię:

Nie musisz nic kupować i odsprzedawać z własnej kieszeni, nie musisz nic inwestować, nie musisz wydawać nawet żadnych pieniędzy – jest to więc zarabianie w pełni bezpieczne, bez wkładu własnego i ryzyka.

Co musisz mieć?

Chęci, znajomych lub grupę, blog, stronę internetową gdzie się właśnie podzielisz tymi produktami i takim linkiem.

Cała tajemnica tkwi w tak zwanych reflinkach.

Reflink ( to link polecający) to prawie wyglądający normalnie link do produktu czy kategorii produktów na AliExpress, którą będziesz chcieć pokazać szerszej publiczności. Prawie, ponieważ prowadzi do tej samej strony docelowej, ale nieco inną ścieżką, której niekoniecznie wszyscy muszą zauważyć – jeśli taka osoba nawet nie wie, czym są reflinki – nawet nie zauważy, że tutaj są jakiekolwiek różnice.

Jak to działa?

Ty zarabiasz, ale nikt inny nie traci. Po prostu za część zakupów poczynionych przez twój reflink ty dostaniesz zwrot tak zwany CashBack. Na chwilę obecną jest to ok 3-10%, które możesz zarobić, gdy tylko będziesz udostępniać trafne propozycje kupna albo trafisz na dobrą grupę docelową.

Jak możesz zacząć zarabiać z Aliexpress?

Zarejestrować się ZA DARMO,  klikając tutaj. <—–

Na stronie rejestracyjnej wybieramy – WEBMASTER i zakładamy konto.

Później już wystarczy tylko stworzyć jeden z reflinków – wchodzimy w zakładkę Tools tam już znajdziemy całe mnóstwo łatwych w obsłudze narzędzi do promowania. 

Wchodzisz w Affiliate link (boczne menu) i zaczynamy tworzyć.

Dla przykładu pokażę jak stworzyć reflink z uchwytem samochodowym.

Link podstawowy wygląda tak: https://pl.aliexpress.com/item/Ugreen-Universal-car-phone-holder-air-vent-monut-GPS-stand-360-adjustable-mobile-phone-holder-for/32626150303.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.KZjEFl

jako pierwszy krok powinniśmy wypełnić pole z nazwą naszego produktu (nazwa nie ma znaczenia, jest tylko dla naszej orientacji) Ważne tutaj jest pole linku do Aliexpress:

Klikam Create Affiliate Link i mój gotowy link pojawia się nieco niżej na stronie:

Wystarczy teraz, że klikę środkową ikonkę, „spinacz”, a wyskoczy okienko z gotowym do reflinkiem i gotowe.

Link jest gotowy – możemy go skopiować i zacząć używać do reklamowania. Jeśli zależy ci, aby był krótszy – wystarczy kliknąć Shorten, wtedy link zostanie skrócony.

No i mamy później kilka opcje linków do wyboru. Mój reflink wygląda tak: http://ali.pub/1xm8ow

Znaczącej różnicy nie widać, ale jeśli kupisz sobie produkt, wchodząc z tego drugiego, my dostaniemy część twoich wydatków – w nagrodę, że ci go poleciłem.

Tymczasem chodźmy dalej.

Twoich potencjalnych kupujących możesz przez taki reflink skierować na przykład na stronę konkretnego produktu, stronę kategorii produktów – jeśli znajdziesz coś fajnego, po prostu kopiujesz link do tego i wedle instrukcji powyżej, zamieniasz go na reflink – a nawet na samą stronę do rejestracji do omawianego właśnie programu – taki wyjątkowy link tworzy się przez zakładkę Tools > Attracting referrals.

Za twojego poleconego „webmastera„, czyli kolejną osobę polecającą AliExpress, która będzie to robić, zarejestrowawszy się wcześniej przez twój link polecający taki jak ten powyżej, dostaniesz 5% jej łącznych przychodów. Jeśli więc sam nie jesteś fanem polecania, ale znasz osobę, która świetnie by się do tego nadawała, nic nie stoi na przeszkodzie, by się zarejestrować, a potem skierować ją do rejestracji ze swojego reflinka – w ten sposób dostaniesz 5% tego, co tej uda się zdobyć – i będzie to najprzyjemniejszy zarobek świata.

A jeśli kompletnie nie będziesz chciał sam polecać, warto spojrzeć też na tak zwany cashback, czyli zwrot części środków (obecnie do 15%), jakie wydajesz ty sam na AliExpressie. Zawsze parę procent w kieszeni. Bezpośredni link do cashbacku – tutaj.