marek.ebiznes@gmail.com

Jak i gdzie kupić kryptowaluty:

Zarabianie w Internecie

Pewnie zastanawiasz się gdzie tanio i szybko kupimy Bitcoina oraz inne kryptowaluty? Jak i gdzie można je też sprzedawać i jak to wszystko wygląda?

Rozpoczniemy krótkim wstępem, ponieważ z tego wpisu dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć aby bezpiecznie dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży swoich kryptowalut.

Tanio i szybko to nie koniecznie dobry pomysł i klucz, którym należy się kierować. Lepiej pomyśleć, gdzie kupować kryptowaluty bezpiecznie.

Kupić kryptowaluty możemy na kilka sposobów. Najbezpieczniejszą metoda są giełdy i kantory kryptowalut, które z reguły prowadzą ta działalność przejrzyście i przez lata.

Są też tak zwane BITOMATY – zazwyczaj kolorowe maszyny w centrach handlowych przypominające bankomaty ATM. Tam można kupić jak i sprzedać je za gotówkę.

Unikaj transakcji z ludźmi przypadkowo poznanymi na social mediach, telegramie czy innych komunikatorach, zazwyczaj kończy się to oszustwem!

Jeśli jesteś nową osobą w tym świecie to zanim kupisz swoje krypto na giełdzie czy też kantorze to ważne jest, aby sprawdzić kilka rzeczy.

Należy się upewnić czy dane miejsce, w którym takie waluty chcesz zakupić lub sprzedać dalej funkcjonuje i czy jest wypłacalne.

Giełda ma to do siebie, że tam powinniśmy się zapoznać z tym jak wystawić takie zlecenie kupna lub sprzedaży, aby za nie nie przepłacić lub nie sprzedać za tanio.

Umożliwia nam też handel np. na spadku ceny bitcoina dzięki odpowiednim narzędziom. Możemy zarabiać na jego wzrostach jak i spadkach.

Wykresy cen wyglądają strasznie, ale to tylko na początku! Łatwo to zrozumieć-
WIERZ MI.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania z tym związane, możesz napisać do mnie, chętnie pomogę i poinstruuje jak to zrobić.

Dodatkowo na YouTube jest wiele filmików tłumaczących jak takiego zakupu dokonać.

Kantor kryptowalut z reguly jest bardzo prosty w obsłudze, ma porównywalne opłaty za transakcje. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, za jaką chcemy kupić kryptowaluty, a pojawi się nam dokładna ilość danych kryptowalut, którą otrzymamy za wpisaną kwotę. Tak jak na przykładzie niżej.


Kantory służą do bardzo szybkiego zakupu jak i sprzedaży, bo można zrobić to za pośrednictwem karty debetowej twojego banku.
(karty typu prepaid Revolut itd. nie są obsługiwane) za to niektóre kantory pozwalają na deponowanie pieniędzy na rachunek wewnętrzny jak i wypłaty. (o tym poźniej)

Warto też po prostu założyć sobie konto w kilku w kantorach online i je posiadać z uwagi na limity zakupów, których możemy tam dokonać, często też otrzymujemy za to promocje typu 10 do nawet 50€ za pierwszy zakup kryptowalut, wiec całkiem ciekawa opcja. (o tym też niżej)

Opłaty w kantorach

No właśnie- chcesz zacząć kupować krypto, zarabiać na tym, ale ile to będzie cię kosztować?

Prowizja w takim kantorze utrzymuje się zazwyczaj na poziomie 1-3% od ceny rynkowej. Jest to tak zwany SPREAD, czyli różnica między ceną zakupu jak i sprzedaży.

Zakupy możemy zrobić kartą, jak już wspomniałem, ale możemy także takiego zakupu dokonać przelewając pieniądze na wewnętrzny rachunek PLN, EUR, USD, GBP itd.

* Unikniemy wtedy opłaty za doładowanie kartą. Niektóre kantory mają promocje, że w danym czasie nie pobierają opłat za doładowania kartami.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, to oczywiste jest to, aby nie przepłacać na ich cenie w momencie zakupu, bo zazwyczaj przyszliśmy tutaj, aby na tym zarobić.

Po moich długoletnich obserwacjach i doświadczeniu nie warto na siłę szukać super tanich rozwiązań, ponieważ te, które tutaj przedstawiam, są tymi najbardziej korzystnymi i popularnymi metodami.

Zaletą jak i wadą rynku kryptowalut pod punktem spekulacyjnym jest jego zmienność – czyli zmiana ceny. Jednego dnia bitcoin kosztuje 5000$ innego znowu 5300$, a jeszcze innego 4800$, gdzie po kilku miesiącach jego cena może wynieść 9000$.

Nie warto popadać w skrajności, warto jednak pomyśleć, po co chcemy kupić kryptowaluty i jaki na to mamy plan. To jest moim zdaniem najwazniejsze.

Jeden z moich planów na to jak budować sobie portfel kryptowalut jest kryptoemerytura – CRYPTOSALVATION.

Opisałem tam metody zakupu kryptowalut na długi termin, można bez większego wysiłku dopasować to do swoich możliwości.

WAŻNE: Osoby, które dopiero zaczynają z kryptowalutami, zazwyczaj są przerażone prowizjami i uważają, że one są za wysokie, bo kupując np. kryptowalut za 1000 złotych zapłacimy około 3% prowizji tj. (30 zł)

Prawda jest taka, że prowizje są wszędzie, a zwłaszcza w segmencie finansowym. Każdy pośrednik chce zarobić. Nie przejmowałbym się tym aż tak z uwagi na to, że zmienność cen na tym rynku jest bardzo wysoka i szybko można sobie te 3% odrobić.

Często taką promocję ma kantor Crypto com, o którego zaletach możesz przeczytać TUTAJ


Które giełdy i kantory warto założyć?

Najpierw zastanawiamy się, co chcemy robić. Z biegiem czasu wiem, że każdy, nawet ten największy żółtodziób zaczyna ogarniać handel na giełdzie, więc moim zdaniem warto się do tego przygotować od razu i założyć kilka takich miejsc, które nam to w prosty sposób umożliwią.

Giełdy dzielimy na takie, gdzie handlujemy crypto – fiat oraz crypto – crypto.
FIAT – to pieniądz finducjarny, czyli ten, którym się dziś posługujesz. Więcej na temat pieniądza możesz dowiedzieć się tutaj z akademii.

Ja sam posiadam kilkanaście kont na kantorach i giełdach, to dlatego, że nigdy nie wiesz, co w danym momencie może być potrzebne, a jednak proces zakładania i weryfikacji trochę trwa.

Niżej opisałem kilka z nich, więc sam możesz sobie założyć konta w tych miejscach


Giełdy – Możliwość zakupu jak i grania na wzrostach jak i spadkach cen kryptowalut

Poczytaj więcej na ich temat niżej, ponieważ zawarłem tam podstawowe informacje.

Bitbay Polska giełda kryptowalut moim zdaniem jedno z lepszych miejsc, aby nauczyć się obsługi takiej platformy. Konto możesz założyć, klikając w link.


Wymiana i handel Krypto – krypto popularne giełdy Poczytaj więcej na ich temat niżej:

Bybit – nowa bardzo fajnie rozwijająca się giełda z launchapadem i innymi ciekawymi opcjami. Załóż konto TUTAJ


Binance- Jedna z lepszych giełd crypto- crypto „ must have”, bardzo dobrze się rozwija i ma wiele narzędzi do nauki handlu i nie tylko. Załóż konto TUTAJ


Bittrex –  Ciągle dobra giełda, warto posiadać konto, dlatego że nie wszędzie kupimy wszystkie kryptowaluty. Załóż konto TUTAJ


Kantory – możliwość szybkiego zakupu danej kryptowaluty poprzez kartę płatniczą luprzelew

Poczytaj więcej na ich temat niżej:

Crypto com – możliwość zakupu kryptowalut kartą, możliwość zamówienia darmowej karty którą można Płacić kryptowalutami i wykorzystać do płatności, cashback, możliwość zdobycia 50$ Bonusu w prezencie. Załóż konto TUTAJ lub poczytaj więcej


Bitpanda- Jeden z lepszych kantorów, który umożliwia zakup kryptowaluz za pomocą karty debetowej jak i przelewu SEPA. Załóż konto TUTAJ lub przeczytaj wiecej


4Coins – polski kantor, do szybkiego zakupu BTC poprzez bank, blik itd.


Wirex– Kantor i karta kryptowalutowa, Kupuj i płać kryptowalutami za pomocą karty. Załóż konto TUTAJ lub przeczytaj więcej


Coinbase-  bardzo dobry kantor, który warto mieć! Załóż konto TUTAJ


Kantory z promocjami, które działają z przelewami z REVOLUT

Luno – 15$ free za pierwszy zakup


Bitwala – 10€ w prezencie


Kantory do szybkiego zakupu

Bitcantor.com
Inpay.pl
4coins.pl

Giełdy- Możliwość zakupu jak i grania na wzrostach jak i spadkach cen kryptowalut

Bitbay

BitBay to największa polska giełda kryptowalut, która powstała w 2014 roku w Katowicach. Od początku działalności na czele Bitbay stoi Sylwester Suszek – popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji. Współtworzył wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, co pozwoliło mu, wraz ze wspólnikami, zbudować silną, szybko rozwijającą się giełdę.

Celem giełdy było stworzenie bezpiecznej i wiarygodnej platformy umożliwiającej szybką wymianę kryptowalut. BitBay posiada intuicyjny interfejs z profesjonalnymi narzędziami dla traderów. Obecnie na platformie można dokonywać transakcji w kilkunastu kryptowalutach w parach z PLN, USD, EUR i BTC. Giełda stale jest jednak ulepszana, w efekcie czego platforma staje się jeszcze prostsza w obsłudze, a oferta stale się rozszerza. Obecnie cała spółka została przeniesiona na Maltę.

Żródło: https://comparic.pl/bitbay-opis-gieldy/

Załóż konto tutaj

Coindeal

Platforma wystartowała w marcu 2018, już po trzech miesiącach znalazła się na wysokiej pozycji w rankingu CoinMarketCap, a dzienny wolumen osiąga nawet do 10,000,000 USD! Jej założycieleAdam Bicz, Kajetan Maćkowiak i Filip Dzierżak – od wielu lat rozwijają biznesowe projekty w oparciu o technologię blockchain.

Na CoinDeal znaleźć można 29 pary kryptowalut – wśród nich także te najpopularniejsze, w większości sparowane z bitcoin (BTC), ale także z Ripple (XRP) i walutami fiat – euro (EUR), dolarem (USD) oraz funtem (GBP); liczba dostępnych coinów rośnie bardzo szybko. Nowe kryptowaluty pojawiają się najczęściej poprzez system głosowań zaangażowanej społeczności. Dzięki temu użytkownicy mają realny wpływ na przyszły kształt giełdy. Opcje wpłat i wypłat są w tym momencie dostępne w następujących walutach: sprawdź rynki.

Giełda umożliwia kupno kryptowalut za FIAT.
Umożliwia depozyty w takich walutach jak:
PLN,EUR, USD, GBP, RUB,

Kryptowaluty na giełdzie to:
BTC BCH LTC ETH DASH QTUM XVG BCN LSK NANO XRP FTO ONION SHND DFT XIN XP X12 BTK DODGE XMR TRX SL ORBT EOS ETN ECA

Użytkownicy są najważniejsi

Platforma oferuje swoim nowym oraz stałym użytkownikom program partnerski, w którym za zaproszenie swoich znajomych do rejestracji i handlu, otrzymać można 20% ich opłat transakcyjnych. Użytkownikom oferowane są przejrzyste fundusze oraz najbardziej zaawansowane standardy bezpieczeństwa. Korzystający z giełdy użytkownicy chronieni złożonymi wymaganiami dotyczącymi haseł, obowiązkowymi 2FA (dwuetapowe uwierzytelnienie), potwierdzeniami e-mailowymi potrzebnymi do wypłat i ostrzeżeniami o próbach zalogowania się z różnych adresów IP niż zwykle. Giełda założona została na Cyprze, gdzie znajduje się jej główna siedziba.

CoinDeal nie jest giełdą tylko dla doświadczonych tarderów

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy problemów użytkownicy mogą liczyć na szybkie wsparcie zespołu technicznego, dostępnego 24/7, komunikującego się w kilku językach. Giełda rozbudowuje swój kanał na YouTube – gdzie poza animacjami i ogólnymi tutorialami, użytkownik znajdzie wkrótce poradniki i niezbędne informacje ze świata kryptowalut. Wszystkie materiały przed zalogowaniem dostępne są w języku angielskim, chińskim, niemieckim, koreańskim, polskim oraz rosyjskim, w planach są także kolejne wersje językowe.

Obecnie trwają prace nad otrzymaniem licencji FINMA (instytucja regulująca działalność w obszarze finansów) w Szwajcarii. W międzyczasie twórcy korzystają ze zlokalizowanego tam biura, w celu przechowywania kluczy do cold walletów w depozytach szwajcarskich banków, czy zabezpieczania środków giełdy. Zarząd giełdy stara się także o uzyskanie licencji w Stanach Zjednoczonych, by umożliwić amerykańskim traderom korzystanie z platformy.

Ciągły rozwój

Zespół CoinDeal angażuje się także w akcje charytatywne m.in. na rzecz wrocławskiej Fundacji “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Twórcy giełdy planują już kolejne, by wspomóc tych najbardziej potrzebujących.

W lipcu tego roku giełda stała się oficjalnym partnerem Wolverhampton Wanderers, drużyny, która w sezonie 2018/19 będzie rywalizowała w Premier League. Logo CoinDeal zdobi koszulki zawodników, pojawi się również na bandach reklamowych Molineux Stadium.

CoinDeal to platforma wymiany kryptowalut, mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu.

Żródło: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=27984

Załóż konto tutaj

Wymiana i handel Krypo – krypto popularne giełdy:

Binance

Binance jest jedną z najpopularniejszych i największych giełd kryptowalut na świecie. Coraz bardziej jej popularność rośnie w stosunku do innych giełd. Jej start można było zaobserwować w 2017 roku, któremu towarzyszył niemal błyskawiczny rozwój. Giełda w kilka miesięcy stanęła na najwyższej półce, wraz z takimi konkurentami jak Bittrex i Poloniex.

Rozpoczęcie działalności Binance to wrzesień 2017 roku, gdy siedziba znajdowała się jeszcze w Szanghaju. Jej założycielem jest Changpeng Zhao, posiadający ogromne doświadczenie i sukcesy związane ze światem kryptowalut. Obecnie siedziba znajduje się w Hongkongu, a zmiana ta została wymuszona przez regulacje prawne, które wprowadził rząd Chiński.

Największym przedsięwzięciem giełdy Binance był projekt ICO w lipcu 2017 roku, który finalnie zainteresował łącznie 20 tysięcy inwestorów, przynosząc tym samym finansowanie na poziomie 15 mln USD.

Inwestorzy nie bez przyczyny chętnie korzystają z Binance jako główne źródło handlu. Giełda oferuje niezwykle niskie prowizje, które znajdują się na poziomie 0.1 procenta. Osoby korzystające z żetonów BNB, mogą liczyć na 50 procentową zniżkę, gdyż jest to token wprowadzony przez właścicieli giełdy. Opłaty transakcyjne wynoszą wtedy analogicznie 0.05 procenta wartości.

Żródło: https://www.kryptoportal.pl/gieldy/binance/

Załóż konto tutaj

Bittrex

Bittrex.com jest jedną z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Jej siedziba znajduje się w Stanach zjednoczonych, w barwnym i popularnym mieście Las Vegas. Zapewnia swoim użytkownikom możliwość handlu ogromną ilością par, gdyż posiada ona do dyspozycji 190 kryptowalut.

Interesanci nie dysponują możliwościami wpłat i wypłat za pomocą walut FIAT, lecz Bittrex udostępnia im zakup USDT, czyli kryptowaluty, która jest odpowiednikiem amerykańskiego USD w stosunku 1:1.

Użytkownicy ze statusem konta Enhanced, mogą dokonać bezpośredniego zakupu USDT w wysokości 100 000 USD, wykonując specjalne zgłoszenie do Supportu i czekając na dane do przelewu środków. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają możliwości poważnych i naprawdę dużych transakcji.

Klienci, którzy posiadają w pełni zweryfikowane konto i włączone zabezpieczenie 2FA, dysponują możliwością wypłaty 100 BTC dziennie. Biorąc pod uwagę limit dzienny konkurencji, Bittrex udostępnia klientom naprawdę wysoki próg, co może tym samym świadczyć o ich profesjonalnych zabezpieczeniach przed atakami i próbą kradzieży środków.

Oprócz dużej ilości możliwości trandingu, klienci giełdy Bittrex muszą od każdej transakcji płacić prowizję na poziomie 0,25%. Może wydawać się to duża kwota, biorąc pod uwagę inne giełdy jak Binance (gdzie prowizja wynosi 0,1% i przy płatności BNB 0,05%), lecz w dalszym ciągu nie jest to najwyższa propozycja.

Oferta kupna/sprzedaży kryptowalut, musi minimalnie wynosić 100 000 satoshi, by mogła być w ogóle zrealizowana. Limit został jednak wprowadzony, gdy cena Bitcoina znacząco zaczęła rosnąć i jej celem było zminimalizowanie możliwości, manipulacji ceną oraz rynkiem.

Jak wiadomo Stany Zjednoczone, są bardzo mocno ostrożne, jeśli chodzi o manipulacje, oszustwa i terroryzm, więc giełda Bittrex zmuszona jest przestrzegać wszystkich regulacji prawnych, w tym ustawy o tajemnicy bankowej lub prawa dotyczącego sankcji gospodarczych.

Odpowiada ona przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych i podlega pod prawo stanu Waszyngton.

Żródło: https://www.kryptoportal.pl/gieldy/bittrex_com/

Załóż konto tutaj

Kantory – możliwość szybkiego zakupu danej kryptowaluty poprzez kartę płatniczą lub przelew:

Bitpanda

BitPanda – Moim zdaniem jest to jeden z bardziej rozwijających się giełd-kantorów, gdzie założenie jak i prowadzenie konta jest bardzo łatwe jak i przejrzyste dodatkowo Bitpanda jest jednym z giełd-kantorów który umożliwia natychmiastową weryfikacje oraz szybki zakup sporej gamy kryptowalut. Dostępne są Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Dash.

Ciekawostką jest to że kantor ten wyszedł na przeciw z swoim projektem ICO. Pantos PAN tak brzmi nazwa ICO od zespołu giełdy – jest to pierwszy system spajający wiele blockchainów w jeden token.

Kupować kryptowaluty można na kilka sposobów: Karta Visa/MasterCard, Przelewem Bankowym a nawet takimi operatorami płatności jak Skrill czy Neteller. Bitpanda jest firmą działającą w Austrii.

Inne informacje na temat Pantos znajdziesz tutaj:

Strona internetowa: Pantos.io
Telegram: t./me/pantosIO
Reddit: r/Pantos
Facebook: PantosIO
Twitter: PantosIO
Bitcointalk: PantosIO

Pantos, to otwarty na innowacje naukowy projekt badawczy aspirujący do zbliżenia do siebie blockchainów oraz twórców danych kryptowalut.
Hard cap wyniesie 1 000 000 000 PANW trakcie ICO rozdystrybuowanych zostanie max 400 000 000 PAN.
Głównym celem Pantos jest zapewnienie płynnych transferów tokenów/coinów w czasie rzeczywistym, a tym samym ułatwienie dokonywania arbitrażu. Pomoże w tym technologia TAST – Token Atomic Swap Technology, w której tworzeniu weźmie udział Wiedeński Uniwersytet Techniczny. Jednocześnie Pantos chce zadbać o to aby społeczność kryptowalut zbliżyła się do siebie (głównie deweloperzy kryptowalut i blockchainów).

źródło: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=28098

Załóż konto tutaj

Coinbase

Coinbase jest to bezpieczna platforma online służąca do kupowania, sprzedawania oraz przechowywania cyfrowych walut (kryptowalut). Została założona w czerwcu 2012-go roku przez Briana Armstronga (Prezes zarządu) oraz Freda Ehrsama. Główna siedziba gieł∂y znajduje się w San Francisco (USA).

Coinbase pośredniczy w wymianie kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) oraz Litecoin (LTC) z walutami fiducjarnymi w około 32 krajach. Transakcje bitcoinowe oraz przechowywanie kryptowalut możliwe jest w 190 krajach świata. Giełda obsługuje ponad 20 milionów użytkowników, a obrót kryptowalut przekroczył 150 miliardów dolarów i jest jedną z dwóch największych amerykańskich giełd kryptowalutowych (wraz z Gemini).

źródło: https://comparic.pl/coinbase-opis-gieldy/

Załóż konto tutaj

Inne miejsca warte twojej uwagi :

Coinbase

Bitcantor.com

Inpay.pl

4coins.pl

 

[currencyticker currency=”btc”] [currencyticker currency=”eth”]
[currencyticker currency=”etc”][currencyticker currency=”zec”]
[currencyticker currency=”ltc”][currencyticker currency=”xrp”]


Pamiętaj! : Blog, Fanpage, Video oraz materiały które znajdujesz, jak i treść nie są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Ta treść ma charakter informacyjno- edukacyjny i jest wyrazem moich osobistych poglądów. Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych. Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych nie daje gwarancji zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te nie są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Tobie ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden, ale to żaden sposób na zarabianie pieniędzy, czy to będzie etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy wreszcie biznes online lub kryptowaluty nie dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci nie dam.

Prezentowane biznesy to biznesy, które osobiście sprawdziłem i z których usług korzystam z większym lub mniejszym sukcesem finansowym.

Dlatego wpłacając pieniądze do któregokolwiek programu/firmy/kupując kryptowaluty, bądź świadomy/a istniejącego 100% ryzyka.