marek.ebiznes@gmail.com

Blockchain.info – Instrukcja jak stworzyć i używać portfel oraz jak kupić kryptowaluty.

Zarabianie w Internecie

Blockchain.info – Instrukcja jak stworzyć i używać portfel oraz jak kupić kryptowaluty.

Blockchain.info – Instrukcja jak stworzyć i używać portfel

 

W sieci istnieje oraz ciągle powstaje wiele dostawców portfeli na kryptowaluty.

Każdy z nich wyróżnia się funkcjami w zależności od ich przeznaczenia.

Dla osób, które są nowe, łatwym sposobem, by zacząć przygodę z portfelami jest między innymi ten portfel. Korzystanie z portfela blockchain.info jest łatwe, jak i przejrzyste.

Zalety, które daje nam korzystania z prostego i logicznego interfejsu:

 • Łatwy w użyciu.
 • Posiada wiele języków – w tym Język Polski
 • Może zarządzać wieloma walutami (bitcoin, bitcoin cash i ethereum)  w ramach tego samego interfejsu.
 • Od niedawna XLM Stellar w związku z tym zrobiłem ten opis. Ponieważ można otrzymać Airdrop o wartości 25$ właśnie w tej kryptowalucie. Akcja trwa od końca 2018 roku. Od marca 2019 dostaje się nawet 50$ 😁
 • Portfele są zbudowane na standardowej strukturze HD (hierarchiczne deterministyczne) więcej tutaj: https://support.blockchain.com/hc/en-us/articles/115001345946 .
 • W skrócie oznacza to, że nowy adres jest generowany przy każdym żądaniu płatności.
 • Przesyłanie bitcoinów (lub innych krypto-walut) do nowego adresu za każdym razem poprawia twoją prywatność i sprawia, że ​​trudniej jest wścibskim oczom dowiedzieć się, ile masz bitcoinów.
 • Blockchain.info nie ma dostępu do twoich informacji i utrzymuje wysoki poziom bezpieczeństwa, przeprowadzając regularne kontrole w poszukiwaniu luk.
 • Nie musisz aktualizować oprogramowania portfela – po prostu uzyskaj dostęp do swojej kryptowalut, korzystając z wygody przeglądarki internetowej.
 • Ich baza kodu, która napędza platformę, jest open source i dostępna dla każdego, kto może ją ocenić.

 

Mam już ten portfel chcę tylko otrzymać Airdrop. Przejdź na sam dół strony 🙂

 

 

Ten artykuł ma służyć jako przewodnik krok po kroku, jak zrobić portfel na blockchain.info i bezpiecznie wykonać kopię zapasową twojego portfela, weryfiakcje oraz jak otrzymać airdrop xlm.

Jak można zauważyć poniżej, najważniejszą częścią tworzenia portfela jest stworzenie jego kopii zapasowej oraz przechowywanie wielu kopii portfela, hasła i frazy odzyskiwania (12 słów) w bezpiecznych miejscach, do których dostęp masz tylko Ty. To jest bardzo ważne!

 

Krok 1:

Przejdź do strony blockchain.info, upewnij się, że masz dostęp do prawidłowej strony dokładniej:  https://blockchain.info i że obok adresu znajduje się zielona etykieta bezpieczna (zawsze pamiętaj o tym, aby sprawdzić to przed zalogowaniem się do blockchain.info ) z uwagi na wiele stron, które mogą się pod nią podszywać. Kliknij „utwórz swój portfel” lub zarejestruj się przycisk znajdujący się po prawej stronie u góry.

 

Krok 2:

Wpisz swój adres e-mail, utwórz silne oraz unikatowe hasło, zaakceptuj warunki korzystania z usługi i kliknij „Kontynuuj”:

 

Pozwolę sobie przedstawić kilka wskazówek, jak utworzyć silne hasło:

 • Użyj kombinacji małych i wielkich liter, cyfr i symboli.
 • Co najmniej 12 znaków.
 • Nie używaj żadnych osobistych informacji identyfikujących, takich jak urodziny i imiona zwierząt domowych.
 • Nie używaj tego hasła do żadnego innego logowania.

Po zarejestrowaniu adresu e-mail i hasła nastąpi przekierowanie do panelu.

Kliknij „Rozpocznij” w wyskakującym okienku, aby rozpocząć:

 

Tutaj możesz wysyłać i żądać płatności w Btc, Bch i ethereum oraz Xlm, przeglądać historię cen, salda i ostatnią aktywność, która miała miejsce na twoim koncie. Można też zakupić kryptowaluty kartą po zweryfikowaniu konta.

 

Krok 3:

Zweryfikuj swój adres email. Po zarejestrowaniu konta w kroku 2 blockchain.info prześle wiadomość e-mail weryfikacyjną. W tym e-mailu pojawi się identyfikator Portfela. Zapisz identyfikator portfela w bezpiecznym miejscu i kliknij link „TAK, TO JEST MOJE EMAIL”, aby zweryfikować swoje konto.

 

 

Krok 4:

Teraz odpowiednia chwila, aby zabezpieczyć i wykonać kopię zapasową portfela. Rozpocznij od otwarcia zakładki i przejścia do centrum bezpieczeństwa:

Krok 5:

Utwórz kopię z 12 słów – frazy odzyskiwania. To jest najważniejsza część twojego portfela. Każdy, kto zna frazy seed, ma dostęp do wszystkich kryptowalut które znajdują się w portfelu.

Słowa seed zostały opracowane przy użyciu standardowego kodowania, dzięki któremu nasze kryptowaluty można odzyskać za pomocą innego portfela, jeśli by blockchain.info kiedykolwiek został zamknięty.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE DOBRZE BĘDZIESZ PRZECHOWYWAĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ 12 SŁÓW SEED.

 

Nie przechowuj jej na komputerze lub urządzeniach cyfrowych, chyba że masz całkowitą pewność, że nie będzie ona dostępna dla nikogo poza Tobą.

Kliknij „Drukuj arkusz odzyskiwania” i otwórz szablon PDF. Po wydrukowaniu tego kawałka papieru kliknij „Następny krok”, aby zapisać zwrot odzyskiwania (znany również jako seed).

Zapisz każde słowo w kolejności, w jakiej jest prezentowane. Kliknij „Następne 4 słowa” i powtórz dwukrotnie. Po zapisaniu wszystkich 12 słów fazy odzyskiwania po kolei, kliknij „Ostateczny krok”.

Zostaniesz poproszony o przypomnienie 4 losowych słów, aby upewnić się, że prawidłowo zapisałeś frazę.

Zrób to i kliknij „Zakończ”. Twoja fraza odzyskiwania / seed jest teraz zapisana w kopii zapasowej.

 

Upewnij się, że twoje kopie są bezpieczne, a najlepiej zrób kilka i umieść w wielu lokalizacjach.

Jeśli chcesz ponownie wykonać kopię zapasową i uzyskać dostęp do 12 fraz możesz to zobaczyć na karcie „Ustawienia” na pulpicie nawigacyjnym.

Krok 6:

Konfigurowanie weryfikacji dwuetapowej (2FA). Jest to używane w celu zapewnienia, dodatkowej ochrony. 2FA utrudnia hakerom dostęp do portfela, ponieważ musi podać unikalny kod, który jest dostępny tylko z zarejestrowanego urządzenia mobilnego lub aplikacji 2FA, wraz z identyfikatorem i hasłem Portfela.

Blockchain.info oferuje dwa sposoby weryfikacji dwuetapowej. Możesz zweryfikować swój numer telefonu komórkowego i / lub korzystać z aplikacji 2FA, takiej jak Google Authenticator. Zalecam wykonanie obu tych czynności.

Aby skonfigurować weryfikację mobilną, wpisz swój numer telefonu komórkowego i kontynuuj otrzymywanie kodu. Wprowadź kod, który otrzymasz SMS-em i kliknij „Weryfikuj”:

Czas na skonfigurowanie kodów uwierzytelniających. Są to 6-cyfrowe kody numeryczne, które zmieniają się co 30 sekund. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji 2FA na swoim telefonie, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby skonfigurować Google Authenticator

Po pomyślnym skonfigurowaniu Google Authenticator kontynuujmy:

Kliknij „Włącz”, aby rozpocząć konfigurowanie 2FA.

Kliknij „Użyj Google Authenticator lub Yubikey”

 

Alternatywą do Google Authenticator jest aplikacja Authy która zawiera po aktywacji pamięta nasze kopie zapasowe w razie utraty urządzenia czy jego zresetowania można je łatwo odzyskać.

https://authy.com/

 

Zeskanuj kod QR za pomocą aplikacji Google Authenticator lub Authy i wprowadź kod z telefonu.

Uwaga: Warto sobie wydrukować kod QR w razie potrzeby ponownej aktywacji na innym urządzeniu.

 

Kliknij „Włącz 2FA”, aby kontynuować. Uwaga: należy wprowadzić 6-cyfrowy kod i kliknąć opcję Włącz 2FA, zanim upłynie czas na kodzie. Jeśli skończy się czas, musisz wprowadzić nowy kod, który pojawi się na twoim telefonie.

Masz teraz weryfikację mobilną i aktywację 2FA w portfelu blockchain.info.

Krok 7:

Dodatkowe funkcje i zabezpieczenia takie jak blokowanie TOR. Zapobiega to hakerom korzystania z typowego szyfrowania warstwowego w celu anonimowego włamania na Twoje konto.

Gratulacje! Teraz powinieneś mieć skonfigurowany portfel z podwójnym uwierzytelnianiem, ochroną przed atakiem TOR przed i anonimowymi hakerami oraz posiadasz bezpieczną kopię zapasową twoich kluczy.

Należy pamiętać, że blockchain.info nie ma dostępu do żadnych informacji. Informacje o portfelu przechowywane na ich serwerach są kopiowane przez 2 zestawy szyfrowania, które są odblokowywane tylko po zalogowaniu się na konto.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś bezpiecznie przechowywał swój identyfikator portfela, hasło i (co najważniejsze) twoją dwunasto-słowną frazę zapasową.

Jeśli zapomnisz frazę zapasową i dane logowania, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do kryptowalut. Nie udostępniaj nikomu tych informacji i upewnij się, że bezpiecznie przechowujesz klucze. Kryptowaluty, które posiadasz w twoim portfelu, mogą pewnego dnia być warte bardzo dużo!

 

Weryfikacja nie jest tutaj obowiązkowa, chyba że chcemy kupować kryptowaluty oraz dostawać airdrop.

Krok 8:

Ostatni krok to weryfikacja KYC, czyli Know Your Customer, która jest podstawową weryfikacją, wszędzie tam gdzie możemy kupować kryptowaluty poprzez kartę czy przelew bankowy. Aby taką weryfikację wykonać poprawnie. Należy przejść do „SETTINGS” a następnie „PROFILE” Klikamy „GET STARTED”

Proces weryfikacji się rozpoczął. Uzupełnij potrzebne dane:

 

Przygotuj Paszport lub Prawo Jazdy. Można na nie nanieść znak wodny lub zamazać dane wrażliwe jak numer pesel itd.

Jak zrobić znak wodny znajdziesz tutaj: https://youtu.be/llB3Cocg8LE

 

 

 

 

Jeśli chcesz kupować kryptowaluty na platformie Blockchain.info, należy przejść podobną weryfikację już podczas zakupu.

 

Jak otrzymać Airdrop XLM?

Wystarczy zalogować się na uprzednio zweryfikowany portfel Blockchain.info. Przejść tutaj w menu po lewej stronie w zakładkę Stellar kliknąć „Claim Your Free XLM Now”:

Zostanie otworzona na nowa strona, gdzie poproszą nas o podanie adresu e-mail. Ważne jest, aby podać ten sam adres, na który mamy zarejestrowany portfel Blockchain.info. Na koniec klikamy „Join Waitlist”

Jako potwierdzenie otrzymasz e-mail, który potwierdza zapisanie się na listę. Teraz tylko czekać na następny e-mail gdzie otrzymamy następne instrukcje.

❇️❇️❇️ Jak wypłacić Stellary:

 

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

6 komentarzy

 1. Qasanowa pisze:

  Jak zawsze wyczerpująco i szczegółowo 😀 świetna robota👊😎

 2. Mirek pisze:

  Super robota Marek, dzięki za szczegółowy opis 👊👌

 3. Łukasz pisze:

  No, i to jest instrukcja! Super pro!

 4. Konrad pisze:

  Super opis Marek. Bardzo przydatny. Skorzystałem. Dzięki.

 5. Adam pisze:

  Super, XLM już na koncie w 5 minut

 6. weryfikacja sms pisze:

  Swietnie przygotowana instrukcja dziekuje . Mam tylko problem przy weryfikacji kodow sms probowalem malymi i duzymi literami .ale i tak podany kod nie dziala nie wiem co jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *