marek.ebiznes@gmail.com

Coinomi – Poprawna konfiguracja i backup portfela

Zarabianie w Internecie

Coinomi – Poprawna konfiguracja i backup portfela

W tym artykule opisze poprawną konfigurację portfela Coinomi, a także podam kilka niezbędnych wskazówek.

Coinomi jest jednym z bardzo popularnych i chętnie używanych portfeli multiwalutowych.

Dużą zaletą tego portfela, ale też jednocześnie jego wadą, którą sami możecie zauważyć. Jest to, że można na nim przechowywać więcej niż tylko jedną kryptowalutę.

Jest to jego zaletą dlatego bo to bardzo wygodne.

Wadą dlatego jeśli utracimy dostęp albo ktoś przejmuje nasze klucze prywatne, utracimy wtedy dostęp do wszystkich środków tam zgromadzonych.

Obsługuje on nie tylko te najbardziej popularne kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Doge, Ripple, Zcash, Monero.

Ma też możliwość dodawania tych mniej popularnych Coinow, jak i tokenów opartych o sieć Etherum, Nem, Tron. Jesteśmy w stanie na nim trzymać np. USDT oparte o sieć ETH, jak i starą jego wersję opartą o sieć Omni.

Sam portfel jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze, moim zdaniem jest to fajny i sprawny portfel, którego możemy sobie w bardzo łatwy sposób zainstalować na smatrfona z Android, jak i iOS.

Powstał on w 2014 roku dzięki George Kimionis, który wtedy wyszedł z pomysłem tworzenia bezpiecznych rozwiązań dla aplikacji blockchain.

Posiada on natywne adresy kryptowalut co pozwala nam na szybsze potwierdzanie transakcji i ponosimy niższe opłaty. Ma takie funkcje, gdzie możemy się dynamiczne przełączać między trybami Bech32, P2SH i starszymi.

Tutaj znajdziesz które waluty on wspiera.

Tutaj Strona główna – do pobrania portfela na swoje urządzenie.

Można też szukać aplikacji bezpośrednio w sklepie GooglePlay i AppleStore.

Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować taki portfel na swoje urządzenie, opiszę to dla was w kilku krokach w formie podpunktów, jak i screenshotów z aplikacji.

Pobieramy aplikacje na urządzenie

Tworzymy swój własny portfel Coinomi

Zapisujemy słowa najlepiej drukowanymi literami!  – Bardzo ważne jest, abyś je zapisał w bezpiecznym miejscu, a najlepiej 2 lokalizacjach i aby to było czytelne dla ciebie samego! 

❌Nie robimy żadnych screenów itd. Kopia portfela NIE powinna być przechowywana na urządzeniu! 

Sprawdzamy zgodność słów (pisownie oraz kolejność) 

❌Nie należy omijać tej opcji, dla własnego bezpieczeństwa! 

Podajemy hasło/Pin do aplikacji, które będzie działać tylko na danym urządzeniu – nie jest one na stałe przypisane do danego portfela. 

❌ Rekomenduje ustawienie tego hasła, będzie ono zapobiegać przed osobami 3, które mogą mieć dostęp do twojego telefonu (dzieci itd. Nie narobią szkód podczas zabawy) 

Wybieramy Coiny i Tokeny.

Wszystkie, które chcemy posiadać w portfelu i aby nam portfel utworzył ich adresy