marek.ebiznes@gmail.com

Coinomi – Poprawna konfiguracja i backup portfela

Zarabianie w Internecie

Coinomi – Poprawna konfiguracja i backup portfela

W tym artykule opisze poprawną konfigurację portfela Coinomi, a także podam kilka niezbędnych wskazówek.

Coinomi jest jednym z bardzo popularnych i chętnie używanych portfeli multiwalutowych.

Dużą zaletą tego portfela, ale też jednocześnie jego wadą, którą sami możecie zauważyć. Jest to, że można na nim przechowywać więcej niż tylko jedną kryptowalutę.

Jest to jego zaletą dlatego bo to bardzo wygodne.

Wadą dlatego jeśli utracimy dostęp albo ktoś przejmuje nasze klucze prywatne, utracimy wtedy dostęp do wszystkich środków tam zgromadzonych.

Obsługuje on nie tylko te najbardziej popularne kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Doge, Ripple, Zcash, Monero.

Ma też możliwość dodawania tych mniej popularnych Coinow, jak i tokenów opartych o sieć Etherum, Nem, Tron. Jesteśmy w stanie na nim trzymać np. USDT oparte o sieć ETH, jak i starą jego wersję opartą o sieć Omni.

Sam portfel jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze, moim zdaniem jest to fajny i sprawny portfel, którego możemy sobie w bardzo łatwy sposób zainstalować na smatrfona z Android, jak i iOS. 

Powstał on w 2014 roku dzięki George Kimionis, który wtedy wyszedł z pomysłem tworzenia bezpiecznych rozwiązań dla aplikacji blockchain. 

Posiada on natywne adresy kryptowalut co pozwala nam na szybsze potwierdzanie transakcji i ponosimy niższe opłaty. Ma takie funkcje, gdzie możemy się dynamiczne przełączać między trybami Bech32, P2SH i starszymi.

Tutaj znajdziesz które waluty on wspiera.

Tutaj Strona główna – do pobrania portfela na swoje urządzenie.

Można też szukać aplikacji bezpośrednio w sklepie GooglePlay i AppleStore.

Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować taki portfel na swoje urządzenie, opiszę to dla was w kilku krokach w formie podpunktów, jak i screenshotów z aplikacji.

Pobieramy aplikacje na urządzenie

Tworzymy swój własny portfel Coinomi

Zapisujemy słowa najlepiej drukowanymi literami!  – Bardzo ważne jest, abyś je zapisał w bezpiecznym miejscu, a najlepiej 2 lokalizacjach i aby to było czytelne dla ciebie samego! 

❌Nie robimy żadnych screenów itd. Kopia portfela NIE powinna być przechowywana na urządzeniu! 

Sprawdzamy zgodność słów (pisownie oraz kolejność) 

❌Nie należy omijać tej opcji, dla własnego bezpieczeństwa! 

Podajemy hasło/Pin do aplikacji, które będzie działać tylko na danym urządzeniu – nie jest one na stałe przypisane do danego portfela. 

❌ Rekomenduje ustawienie tego hasła, będzie ono zapobiegać przed osobami 3, które mogą mieć dostęp do twojego telefonu (dzieci itd. Nie narobią szkód podczas zabawy) 

Wybieramy Coiny i Tokeny.

Wszystkie, które chcemy posiadać w portfelu i aby nam portfel utworzył ich adresy

❌ Pamiętajcie, że później możecie dodać, ale i usunąć takie portfele bez wpływu na posiadane ilości kryptowalut. 

Akceptujemy Terms of Service

🤩 Cieszymy się poprawnie skonfigurowanym portfelem Coinomi 

Samo przywracanie z kopii zapasowej wygląda identycznie, jedynie używamy opcji przywracania RESTORE/RECOVERY.

Portfel ten też obsługuje przywracanie zakodowanych kopii zapasowych przy pomocy kodowania BIP39

Trochę ważnych i istotnych informacji znajdziesz tutaj niżej 👇

Jeśli posiadaliście kilka różnych adresów BTC na jednym portfelu Coinomi. Były opisane: portfel 1 a następny portfel 2, 3, 4 itd. Lub posiadaliście kilka innych kryptowalut w portfelu Coinomi. Śmiało można je usunąć w aplikacji.

Można te portfele w każdej chwili dodać ponownie – działa to tak samo jak na Ledgerze nano S lub X, nie utracimy swoich adresów, które są przypisane do REVOVERY PHRASE, czyli słów, którymi odzyskujemy portfel! 

Podczas odtwarzania na nowych urządzeniu swojego portfela Coinomi należy pamiętać, że Coinomi pamięta wszystkie nasze adresy, ale nie przywróci nam wszystkich tych adresów automatycznie i trzeba je dodawać manualnie. Każdy adres z osobna 🙂  Dlatego dobrym pomysłem jest zapisanie sobie jakie kryptowaluty przechowujemy na naszym portfelu, aby później przypadkiem o nich nie zapomnieć!

Jeśli interesują was inne portfele przeczytacie więcej na ich temat tutaj na blogu.

 

14 komentarzy

 1. Leszek pisze:

  Witam

  Jestem początkujący i mam pytanie odnośnie tego portfela. Może byłby ktoś w stanie odpowiedzieć? Zainstalowałem ten portfel na telefonie, dwa razy wpłacałem bitcoiny przez bitomat i za każdym razem bitcoiny pojawiały się po jakimś czasie na portfelu, ale ostatnio po wpłacie przez bitomat nie pojawiły się w portfelu. W obsłudze klienta powiedziano mi, że transakcja doszła do skutku, wszystko zapisane i pieniądze są na moim adresie. Tylko, że wchodzę w portfel i nie ma pieniędzy. Osoba z którą rozmawiałem napomniała coś o zsynchronizowaniu, ale nie wiem jeszcze jak to się robi (dopiero zaczynam). Czy te pieniądze przepadły? Zostałem okradziony, czy coś źle zrobiłem? Czy da się odzyskać?
  Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  Leszek

 2. Tomasz pisze:

  Witam. JA zwracam się również z mega prośbą w rozwiązaniu problemu z odzyskaniem portfela w coinomi. Jako laik trochę zacząłem kopać i udało mi się z sukcesem wykopać kilka ETH. Jak się okazało że słabo stoją trochę przestałem się tym interesować. Jakieś 1,5 roku temu zmieniłem telefon i teraz dowiedziawszy nie po ile są ETH chciałam się do niego dostać, ale niestety nie mam słów kluczy. Czy jest jakaś inna opcja żeby odzyskać dostęp?

  • Marek pisze:

   Witam, jeśli nie posiadasz kluczy to raczej nie zrobimy nic. Napisz do mnie na FB może coś jescze wymyślimy.

 3. Kamil pisze:

  witam a da sie cos zrobic jezeli mam fraze odzyskiwania ale przy tworzeniu portfela najprawdopodobniej ustawilem haslo bip39 i go nie zapisalem

 4. iugiug pisze:

  gdzie na portfelu coinomi na windowsa jest konsola, zeby uzyskac private key?

 5. Marek K pisze:

  A ja mam takie pytanie. Mam na portfelu kilka różnych crypto (w sumie około 70$) i nie mam zielonego pojęcia jak z tego wypłacić. Czy ktoś pomoże?

 6. Darek pisze:

  Witam
  Dopiero zaczynam przygodę z krypto z portfelem COINOMI.
  W bitomacie dokonałem zakupu BTC i podałem adres z zakładki RECEIVE opcja DEFAULT. Niestety w zakładce BALANCE saldo wynosi 0 zł oraz 0,00BTC
  Operator bitomatów oznajmił mi telefonicznie , że operacja przebiegła pomyślnie.
  Faktycznie na stronie BALANCE jest kolorem szarym adnotacja operacji (adres, stan BTC oraz stan PLN) ale jest to nie do ruszenia.
  Ani wysłać ani wypłacić .
  Czy można coś zaradzić ? Czy można jakoś wyjaśnić to ,by na przyszłość nie roić tego błędu ?
  Czy do wpłat trzeba podawać konto z zakładki COMPATIBITI ?
  Proszą o pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *