marek.ebiznes@gmail.com

Metamask – Jak dodać sieć Binance Smart Chain

Zarabianie w Internecie

Metamask – Jak dodać sieć Binance Smart Chain

Instalacja i konfiguracja MetaMask

MetaMask można pobrać na Chrome i Firefox lub na iOS i Androida, jeśli jesteś użytkownikiem mobilnym. W tym artykule będziemy bazować na wtyczce Chrome.

Zadbaj o bezpieczenstwo z Pocket Universe – https://join.pocketuniverse.app/ref/LR8O

W pierwszym kroku, przejdź do https://metamask.io/download.html  Pobierz wtyczkę MetaMask do przeglądarki chrome.

Możesz też wybierać inną platformę, której używasz następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Następnie postępuj zgodnie z konfiguracją określoną przez aplikację. Kliknij Utwórz Portfel. Zapisz kopię zapasową seed phrase’a (najlepiej nie na urządzeniu podłączonym do internetu). Bez tego nie można odzyskać środków, jeśli urządzenie zostanie uszkodzone lub zgubione. Potwierdź, że zapisałeś je na następnej stronie.

I to wszystko! Powinieneś teraz zobaczyć swój portfel, gotowy do wysyłania i otrzymywania środków.

Świeżo zainicjowany portfel MetaMask.

Konfiguracja portfela

Możesz od razu zauważyć, że nadal mamy do czynienia z portfelem Ethereum. W najlepszym przypadku nie zadziała on z DApps na Binance Smart Chain. W najgorszym przypadku możesz stracić środki, wysyłając je na adresy, których w rzeczywistości nie możesz użyć.

Zmieńmy to. Chcemy uzyskać dostęp do Ustawień, aby skierować portfel w stronę węzłów Binance Smart Chain.

Wybierz Ustawienia z rozwijanego menu.

W zakładce Ustawienia chcemy zlokalizować menu Sieci.

Menu Sieci.

Kliknij, Dodaj Sieć w prawym górnym rogu, aby ręcznie dodać sieć Binance Smart Chain – nie jest ona natywnie dodana do MetaMask. Należy zauważyć, że istnieją dwie sieci, których możemy tutaj użyć: testnet lub mainnet. Poniżej znajdują się parametry, które należy wypełnić dla każdego.

Mainnet

Nazwa Sieci: Smart Chain

Nowy adres RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/

ChainID: 56

Symbol: BNB

Adres URL Bloku: https://bscscan.com

Testnet

Nazwa Sieci: Smart Chain – Testnet

Nowy adres RPC URL: https://data-seed-prebsc-1-s1.binance.org:8545/

ChainID: 97

Symbol: BNB

Ares URL Bloku: https://testnet.bscscan.com

W tym samouczku będziemy używać testnetu, ale prawdopodobnie będziesz chciał użyć mainnetu. Zalecamy dodanie obu, jeśli zamierzasz używać MetaMask do przesyłania tokenów BNB lub Binance Smart Chain. 

Po Zapisaniu sieci i powrocie do głównego widoku zauważysz dwie rzeczy: sieć została automatycznie ustawiona na tę, którą właśnie wprowadziłeś, a jednostki nie są już denominowane w ETH, ale w BNB.

MetaMask od dawna jest paszportem umożliwiającym dostęp do rozległego krajobrazu Ethereum. Ale przy minimalnym wysiłku każdy może skonfigurować go tak, aby połączył się z Binance Smart Chain. To pozwala cieszyć się latami rozwoju włożonymi w uczynienie MetaMask niezbędnym narzędziem dla każdego, kto wchodzi w interakcję ze zdecentralizowanymi aplikacjami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *