marek.ebiznes@gmail.com

Iota staking – zgarnij SMR oraz ASMB

Zarabianie w Internecie

Iota staking – zgarnij SMR oraz ASMB


Pojawiła się opcja otrzymania tokena SMR oraz ASMB za stakowanie MIOTA-y.


Staking rozpoczyna się 28.12.2021 o godzinie 15:00 na portfelu Firefly i trwa 90 dni.
Nagrody są przydzielane co 10 sekund oraz 1 do 1. Czyli 1 MIOTA wygeneruje nam 1 SMR.

https://firefly.iota.org/Przykład stakując 200 MIOTA-y po 90 dniach otrzymamy 155,520,000 SMR. Obliczenia wzięte z kalkulatora na stronie Shimmer Network

Można wrzucić w pre – staking

W portfelu wchodzimy w stakuj środki i klikamy
Następnie klikamy OK i przechodzimy dalej, akceptujemy pre staking

Info z Blogu: https://blog.iota.org/iota-staking-start/

Z radością ogłaszamy oficjalny start obstawiania IOTA. Wraz z wydaniem Firefly 1.3.0, funkcja obstawiania jest w pełni zintegrowana, a posiadacze IOTA mogą rozpocząć obstawianie swoich IOTA w zamian za SMR, natywny token sieci Shimmer i ASMB, natywny token sieci Assembly.

Oba tokeny będą dystrybuowane zgodnie z wcześniej ogłoszonymi stawkami i harmonogramami dystrybucji, dostępnymi na stronach Shimmer and Assembly. Osoby obstawiające tokeny IOTA mogą wybrać nagrodę w postaci tokenów SMR, tokenów ASMB lub obu jednocześnie, bez blokad, dodatkowych kosztów lub kar.

Aby zapewnić hojne ramy czasowe, w których wszyscy uczestnicy obstawiania mogą nabyć lub przenieść swoje tokeny do portfela IOTA Firefly, obstawianie rozpocznie się od siedmiodniowego okresu wstępnego obstawiania dzisiaj, we wtorek, 21 grudnia, o godzinie 15:00 CET.

Podczas siedmiodniowego okresu wstępnego obstawiania, obstawiający mogą przenieść swoje środki z giełd do Firefly i oznaczyć je do obstawiania w swoim portfelu.

Stakerzy otrzymają nagrody za obstawianie począwszy od 28 grudnia o godzinie 15:00 CET przez kolejne 90 dni. Nagradzane tokeny SMR i ASMB będą zbywalne wraz z uruchomieniem każdej odpowiedniej sieci w 2022 roku.

Staking IOTA nie tylko dodaje kolejną warstwę użyteczności do tokena IOTA, ale także stanowi pierwszy ważny kamień milowy zarówno dla sieci Shimmer, jak i Assembly. Oba tokeny stanowią kręgosłup ich odpowiednich sieci i mają na celu nagradzanie społeczności i wzmacnianie w pełni samorządnych ekosystemów.

SMR jest natywnym tokenem sieci Shimmer i będzie jej ekonomicznym fundamentem, zwiększając jej bezpieczeństwo i ułatwiając transakcje i interakcje w ramach powstającego ekosystemu w sieci pomostowej.

Token umożliwi nadchodzące DeFi, NFT, DAO i inne dApps.

Każdy postawiony MIOTA wygeneruje 1 SMR dla swojego obstawiającego co 10 sekund przez maksymalnie 90 dni, a każdy postawiony portfel musi osiągnąć minimalną kwotę 10 000 000 SMR, aby otrzymać airdrop.

Maksymalny czas obstawiania wynosi 90 dni. Stakowanie ma formę płynnego stakingu, w którym użytkownicy mogą łatwo odstawiać lub przenosić swoje tokeny w dowolnym momencie – nie ma żadnego rodzaju blokady.

ASMB jest natywnym tokenem sieci Assembly. Zapewni bezpieczeństwo sieci i wzmocni mechanizmy zarządzania Zgromadzenia po uruchomieniu sieci.

Cała podaż tokenów w wysokości 100 miliardów tokenów zostanie rozprowadzona w ciągu pięciu lat z różnymi harmonogramami nabywania uprawnień i blokowania. 20% dostaw zostanie rozdzielone do interesariuszy IOTA w ciągu dwóch lat, co czyni posiadaczy IOTA największymi interesariuszami w ekosystemie Zgromadzenia. Dla każdego postawionego MIOTA, osoby stawiające IOTA otrzymają 0.000004 ASMB co 10 sekund (lub cztery microASMB) przez maksymalnie 90 dni. Każdy postawiony portfel musi osiągnąć minimalną ilość 1,0 ASMB (1 000 000 microASMB), aby otrzymać airdrop.

Pierwszy okres obstawiania rozpocznie się 90-dniowym okresem obstawiania, w którym do 8% całej podaży tokenów zostanie rozdystrybuowanych do osób obstawiających tokeny IOTA, w zależności od stawki udziału w obstawianiu. Pozostała część zostanie przekazana osobom obstawiającym tokeny IOTA po aktualizacji tokenizacji i inteligentnych kontraktów w sieci głównej IOTA, kończąc się po całkowitym okresie obstawiania wynoszącym 24 miesiące.

Ponadto, po uruchomieniu głównej sieci Assembly, użytkownicy będą mogli postawić swoje tokeny ASMB w celu zabezpieczenia sieci i otrzymać proporcjonalną nagrodę w postaci przewidywanej 8% rocznej inflacji ASMB.

https://blog.iota.org/iota-staking-start/
https://firefly.iota.org/
https://shimmer.network/claim
https://assembly.sc/stake
https://twitter.com/iota/with_replies?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *