marek.ebiznes@gmail.com

Elrond EGLD – Launchpad, Metabonding, Airdrop

Zarabianie w Internecie

Elrond EGLD – Launchpad, Metabonding, Airdrop

Dobrze już znany projekt EGLD, czyli Elrond ciągle się rozwija planowane są airdropy dla osób, które stakują EGLD i używają platformy dex

Podstawowymi krokami, aby uczestniczyć w rozwoju projektu jest posiadanie samego tokenu EGLD, ja posiadam token od dawna tak jak i wiele innych tokenów, które sa powiązane z ekosystemami. np. Atom

Jeśli chodzi o EGLD potrzebny będzie portfel, który przyda się do bezpiecznego przechowywania jak i stakowania tokenów założysz go tutaj z linku podając numer telefonu, następnie instalując go na urządzenie:

Pamiętaj o zapisaniu w bezpiecznym miejscu słów SEED, one będa Ci też potrzebne, aby zainstalować i odtworzyć portfel we wtyczce na twojej przeglądarce

Jeśli zakupisz swoje pierwsze tokeny na portfelu to otrzymasz dodatkowo 10$ Bonusu

https://get.maiar.com/referral/xfq8zzj0i0

Aby kwalifikować się do nagród to wymagany jest staking Elrond (EGLD) lub tokena Maiar DEX (MEX) ja robie to na DEX

Zakupiłem EGLD mam je na portfelu na telefonie i stakuję ”Deleguję” tam min 1 szt EGLD

Jednak dodatkowo częścią EGLD wykonałem Swap na USDC oraz MEX poprzez dexa https://maiar.exchange/ 

Swap tutaj: https://maiar.exchange/swap

Następnie stworzyłem LP EGLD/USDC https://maiar.exchange/liquidity

Tokeny Dałem na farmę i staking:

Egld/Usdc

Mex/egld

Mex

Ride

Pierwszy snapshot odbędzie się 15 Marca

Tutaj informacje na temat rozwoju projektu w kierunku “Metabonding” – Community Building For Web3 Startups https://elrond.com/blog/introducing-metabonding-community-building-for-web3-startups/

Czym jest token EGLD?

Elrond to platforma oparta na blockchain, stworzona z myślą o szybkości, bezpieczeństwie i skalowalności. Wykorzystuje innowacyjne podejście do obecnych technologii, aby stworzyć sieć wystarczająco potężną, aby działać w „skali internetowej”.

Jeśli byłeś częścią kryptowersu przez dłuższy czas, prawdopodobnie słyszałeś o problemach w skalowalności.

Kwestia skalowalności: trzy podstawowe cechy dojrzałej sieci blockchain (skalowalność, bezpieczeństwo i decentralizacja) są niemożliwe do osiągnięcia jednocześnie przy użyciu dzisiejszej technologii, w szczególności Proof of Work (PoW), algorytmu konsensusu stosowanego przez Bitcoin.

Na przykład Ethereum, wiodąca na świecie sieć blockchain, jest nękana problemami skalowania w dużej mierze związanymi z jej PoW i próbuje rozwiązać ten problem, stosując Proof of Stake (PoS).

Odkąd został wymyślony przez współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina w 2015 roku, wyłonił się cały podsektor projektów kryptowalut poświęconych rozwiązaniu problemu ze skalowalnością. Jednym z nich jest Elrond.

EGLD

Token EGLD („Elektroniczne Złoto”) jest walutą rodzimą Elronda. Obsługuje sieć Elronda, służąc jako środek wymiany między użytkownikami i programistami – którzy płacą opłaty transakcyjne za korzystanie z sieci, a weryfikatorami – którzy przyjmują te opłaty jako zapłatę za świadczone usługi.

Sieć Elrond zapewnia platformę do wdrażania inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji (lub dApps), a nawet całych protokołów blockchain. Jednak moneta EGLD jest jednostką wartości, która umożliwia te czynności. EGLD zarządza siecią poprzez obstawianie i nagrody w postaci walidatorów oraz jako płatność za transakcje i inteligentne kontrakty.

Elrond kontra Algorand

Pierwszą i najbardziej zauważalną różnicą między Algorandem a Elrondem jest sharding – lub jego brak. Blockchain Algorand nie implementuje żadnej technologii shardingu i opiera się na czystym algorytmie konsensusu Proof of Stake (PPoS).

W Algorandzie transakcje są zatwierdzane i weryfikowane przez losowo wybrane komitety węzłowe. Jest to wspomagane przez niestandardową funkcję weryfikacji o nazwie Verifiable Random Function (VRF). VRF zapewnia, że ​​proces wyboru komitetu jest przejrzysty, ale prywatny, działając podobnie do loterii – losowo wybiera „liderów” do zaproponowania bloku i członków komitetu do głosowania na ten blok.

Aby poinformować każdego wybranego walidatora o innych walidatorach, będą oni dochodzić do konsensusu; komunikaty konsensusu muszą być propagowane w całej sieci – co prowadzi do wolniejszego konsensusu.

W konsekwencji wybór walidatorów w Algorandzie może zająć do 12 sekund. Z drugiej strony w Elrondzie dany odłamek osiągnie selekcję i konsensus w ciągu ~4 sekund. Chociaż szczyty przepustowości Algoranda osiągają 926 TPS, różnice te oznaczają, że nadal nie zbliża się do obecnego szczytu Elronda, który wynosi 263 000 TPS.

Jak ustaliliśmy wcześniej, przepustowość Elronda wzrośnie liniowo do liczby shardów w sieci. W Algorandzie ta przepustowość może się zmniejszać tylko wraz ze wzrostem liczby węzłów — bez technologii sharding węzły wkrótce osiągną limity pamięci i komunikacji.


Elrond kontra Ethereum 2.0

Aktualizacja 2.0 Ethereum, czyli Serenity, znajduje się obecnie w fazie 1 testów i ma na celu poprawę przepustowości poprzez wdrożenie algorytmu konsensusu PoS i technologii shardingu.

Kluczowe różnice między tymi dwiema sieciami dotyczą transakcji na sekundę (TPS), implementacji shardingu, możliwości skalowania i bezpieczeństwa.

Po uruchomieniu Serenity uruchomi z góry określony zestaw 1024 fragmentów, co budzi obawy (wyjaśnione poniżej) dotyczące bezpieczeństwa, jeśli węzły opuszczą system.

Fragmenty mają minimalną liczbę węzłów na fragment. Gwarantuje to, że są one bezpieczne przed atakami złośliwych podmiotów. Jeśli węzły opuszczą sieć Ethereum 2.0, zmusi to niektóre odłamki do przekroczenia minimalnej liczby węzłów, aby utrzymać liczbę odłamków 1024.

W przeciwieństwie do tego adaptacyjne sharding stanu Elronda umożliwia łączenie lub dzielenie odłamków w celu utrzymania optymalnej liczby węzłów we fragmencie. W rezultacie sieć skaluje się w dół na podstawie liczby fragmentów, gdy fragmenty opuszczają — lub tworzy więcej fragmentów, gdy dołącza się więcej węzłów.

Kolejną różnicą, na którą należy zwrócić uwagę, jest szybkość transakcji. Ethereum działa obecnie z szybkością transakcji 20 TPS, ale po wdrożeniu aktualizacji Serenity będzie przeprowadzać do 10 000 transakcji na sekundę.

W momencie uruchomienia sieć główna Elrond działała z prędkością 15 000 TPS. Jego skalowalność została potwierdzona w publicznej sieci testowej z 50 fragmentami, które działają z prędkością 263 000 TPS – 10 razy więcej niż międzynarodowy system płatności Visa, który może przetwarzać do 25 000 transakcji na sekundę, oraz 10 000 razy lepszy od 20TPS Ethereum 1.0 .

Elrond osiągnął swoją obietnicę 1000-krotnego wzrostu przepustowości. Mimo to jego zespół wierzy, że wraz z rozwojem sieci Elrond będzie nadal poprawiać przepustowość — w miarę tworzenia większej liczby fragmentów, co pozwala na bardziej znaczące przetwarzanie równoległe.

Źródło: https://coincentral.com/elrond-review-what-is-elrond-and-how-does-the-egld-token-work/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *