marek.ebiznes@gmail.com

Aptos – skalowalny blockchain layer 1

Zarabianie w Internecie

Aptos – skalowalny blockchain layer 1

Projekt Aptos to skalowalny łańcuch bloków Aptos tworzy blockchain systemu warstwy 1, co oznacza, że nie będzie działał w Ethereum ani innej sieci, ale będzie własną zdecentralizowaną siecią. Firma chce budować na kluczowych elementach łańcucha bloków Diem i jego smartkontraktach – Projekt Stablecoina Meta, który został zamknięty na początku tego roku.

Inwestorzy patrzą teraz na wszystkie rzeczy związane z Web3, a firmy takie jak Aptos z pewnością na tym korzystają.

Co to jest Aptos?

Aptos to proponowany łańcuch bloków warstwy 1, który wykorzystuje język programowania Move. Kryptowaluta obiecuje użytkownikom zwiększoną skalowalność, niezawodność, bezpieczeństwo i użyteczność.

Aptos jest wciąż na bardzo wczesnym etapie planowania. Nie wygenerował jeszcze żadnych monet Aptos ani nie opublikował oficjalnej białej księgi. Jednak eksperci od kryptowalut już zaczynają dyskutować o blockchainie Aptos, który pozyskał od inwestorów miliony dolarów. Aptos będzie blockchainem warstwy 1 zbudowanym z opartym na Rust językiem programowania o nazwie Move. Planowane funkcje obejmują silnik wykonywania równoległego, funkcje zabezpieczeń wysokiego poziomu i niskie koszty transakcji.

Blockchain Aptos generuje cały ten szum ze względu na swoją intrygującą przeszłość. Blockchain opiera się na niedawno porzuconej inicjatywie Diem blockchain (od Meta). Krypto Aptos jest tworzone przez programistów Diem i będzie używać języka programowania pierwotnie stworzonego dla Diem. Nadal będzie koncentrować się na pierwotnych celach Diem, polegających na stworzeniu skalowalnego, szybkiego łańcucha bloków. Ponadto ma nadzieję zaoferować dodatkowe funkcje, które sprawią, że krypto będzie bardziej dostępne dla przeciętnych użytkowników.

Kim jest Aptos Labs?

Aptos Labs to zespół stojący za projektem Aptos. Obecnie kierują zróżnicowanym zespołem programistów, inżynierów i strategów, na których czele stoją współzałożyciele Mo Shaikh i Avery Ching.

Shaikh i Ching poznali się, kiedy pracowali razem nad projektem blockchain Diem w Meta. Shaikh specjalizuje się w skalowaniu produktów i ma doświadczenie na rynkach private equity i venture capital. W międzyczasie Ching był jednym z głównych inżynierów oprogramowania w Meta iw przeszłości kierował wieloma ekscytującymi i innowacyjnymi projektami rozwojowymi. Kiedy Meta zdecydowała się przerwać projekt Diem, Shaikh i Ching postanowili połączyć siły, aby stworzyć Aptos Labs.

Motto Aptos Labs brzmi: „Budowanie warstwy 1 dla każdego”. Firma jest zaangażowana w tworzenie możliwie najbezpieczniejszej i najbardziej niezawodnej sieci. Choć istnieją od niedawna, ich misja zyskała już duże poparcie. W dwóch rundach finansowania, Aptos Labs zdołał pozyskać ponad 350 milionów dolarów finansowania, uruchomił swoją deweloperską sieć testową i pomyślnie obsłużył miliony transakcji i tysiące węzłów.

Oficjalna premiera Aptos

Aptos planuje wystartować we wrześniu 2022 roku. Dlatego wkrótce będziesz miał mnóstwo okazji do nabycia kryptowaluty Aptos. Jeśli chcesz inwestować bez konieczności samodzielnego wydobywania monet Aptos, mapa drogowa Aptos zawiera różne możliwości zdobycia kryptowalut Aptos w najbliższej przyszłości. W nadchodzących miesiącach pojawi się wiele nowych etapów motywowanej sieci testowej Aptos. Możesz także brać udział w programach bug bounty i hackathonach. Dzięki całej tej społeczności Aptos ma nadzieję, że do czasu premiery w sieci mainnet wszystko będzie działać bezproblemowo. Niektóre z wielu funkcji, które Aptos planuje sfinalizować przed wydaniem w sieci mainnet, obejmują:

Dodatkowe łagodzenie DDOS i ocena walidatora w celu gromadzenia złośliwym atakom Integracja finansowanach kontraktów obejmujących obsługę obstawiania i głosowania Precyzyjna pamięć masowa, która przechodzi historię dla pamięci kont Synchronizacja procesu nawiązania współpracy, która nie wytworzy się na chesz zrobić Ulepszona procedura transakcji równoległej z tym samym obsługą. Konfigurowalne gazowe, które mapują harmonogramy zużycia do zużycia Lepsza możliwość dostępu do informacji w sprawie dostępu Ulepszony szkielet do zarządzania łańcuchem bloków

Pewnie nie za dużo osób o tym słyszało, lecz liczby nie kłamią

Kto siedzi dłużej na rynku to wie, że podczas ICO Solana zebrała aż **25,660,000 dolarów . **

Projekt Aptos zebrał już 350 mil dolarów gdzie jest to prawie 14 razy tyle, co Solana

Podobno i developerzy z Solany zainteresowali się tym projektem właśnie do tego projektu.

Warto przetestować to wszystko na TESTNET. Być może będzie jakiś airdrop.

Warto obserwować Twitter: https://twitter.com/AptosLabs

Aktualnie były już 2 Tesnety, mają być jeszcze 2,

Co aktualnie możemy tu zrobić ?

Niewiele, ale warto poświęcić trochę czasu, poklikać i potestować na ich aplikacjach, tych, które są dostępne.

Na stronie https://aptospace.com/APTOSPACE-b7da22f881e84e13a4c79bd505fc4f8f

Znajdziemy tam dużo rzeczy jak giełdy dex, marcetplace NFT i wallety.

Najprościej zacząć od portfeli. Pobieramy lub dodajemy do chrome, zakładamy konto, zapisujemy seedy, oraz odbieramy testowe tokeny do dalszej zabawy

Ja zacząłem od tego portfela: https://martianwallet.xyz/ i dodałem go jako rozszerzenie do chrome.

Następnie odebrałem sobie tokeny testowe przyciskiem „AIRDROP”

Stworzylem swoją domene na Aptos tutaj płacąc testowymi tokenami

https://www.aptosnames.com/

Następnie połączyłem portfel z NFT marketplace

https://www.topaz.so/

Można jeszcze brać udział w innych aktywnościach jak a więcej informacji na twitterze jak i ich Discordzie


Tu ich discord – https://discord.gg/aptoslabs


Na razie tyle… będzie coś jeszcze to dopiszę

Instrukcja jak postawić NOD na #Aptos

https://medium.com/@akabane.kurodo786/tutorial-how-to-install-a-fullnode-on-the-aptos-network-for-beginners-devnet-b5f6d4eca5a2

https://aptos.dev/nodes/ait/node-requirements/

Pomocne linki:

https://aptoslabs.com/currents

https://learn.bybit.com/altcoins/what-is-aptos/


Wideo Michała


Kariera jeśli ktoś szuka pracy


Nota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *