marek.ebiznes@gmail.com

WyndDao – Staking i jego zasady

Zarabianie w Internecie

WyndDao – Staking i jego zasady

https://app.wynddao.com/member

WYND DAO to innowacyjne, wieloprotokołowe DAO, które czerpie to, co najlepsze z DeFi, aby finansować pozytywny wpływ na środowisko w rzeczywistym świecie.

Opiera się na tokenie WYND, który został uruchomiony w Juno pod koniec maja 2022 roku w ramach Community Fairdrop.

Ma to długą krzywą nabywania uprawnień, która powoli staje się płynna między 1 września 2022 r. a 1 września 2023 r. Ponadto budujemy innowacyjny model zarządzania, aby zapewnić inteligentne wskazówki dla tego żywego systemu.

Dwadzieścia pięć procent opłat generowanych przez te protokoły trafi do Environmental DAO inwestującego w projekty inicjujące działania na rzecz poprawy stanu środowiska.

Delegowanie tokenów WYND da ci głos w przyszłości tego wyjątkowego projektu Cosmos.

Opiera się to na wspaniałej pracy DAO, wraz z niestandardowym modułem stakowania i nagradzania naszego projektu.

Stakowanie jest teraz możliwe, aby zdobywać nagrody i co najważniejsze, brać udział w głosowaniach dotyczących zarządzania, aby kierować protokołem.

Aby móc głosować potrzeba mieć zastakowane tokeny WYND w czasie pojawienia się takiego głosowania.

Stakowanie tokenów WYND – na czym polega?

Po zebraniu tokenów WYND z airdropu lub zakupu na AMM, najprawdopodobniej wiele osób zechce je stakować, aby wziąć udział w WYND DAO.

Jest to podobne do stakowania w innych sieciach DAO lub PoS, WYND wprowadził wiele innowacji w tej dziedzinie, mocno zainspirowany modelem veCRV firmy Curve.

Główna różnica polega na tym, że nie ma jednego okresu rozłączenia, ale wiele „puli”, na które można postawić staking. Każdy ma inny okres rozłączenia, siłę głosu i poziom nagród.
Jeśli zastakowałeś LP w aplikacji Osmosis, prawdopodobnie zauważleś… im dłużej stakujesz LP, tym więcej nagród otrzymujesz.

Zgarnij zniżkę 25% na zakup biletu użyj kodu hajsoholicy25

WYND skupia się na długoterminowym wzroście i zrównoważonym rozwoju i pragną zachęcić do zaangażowania się w ten protokół. Zwłaszcza jeśli chodzi o to, kto podejmuje decyzje zarządcze, aby zachęcić do długoterminowego planowania zamiast krótkoterminowego dążenia do zysku.

W porównaniu z większością sieci mają stosunkowo długie okresy rozłączenia.

Oto możliwości i względna moc, jaką mają:

Głosowanie i nagrody oznaczają, jaką siłę głosu uzyskasz na każdy zastakowany $WYND lub ile udziałów w nagrodach za stakowanie otrzymasz za każdą pulę $WYND.

Możesz zobaczyć, jak obie nagrody rosną liniowo przez pierwsze 6 miesięcy. Jeśli chcesz zmaksymalizować nagrody przy rozsądnym poziomie płynności, Twoim celem jest 6 miesięcy. Poza tym nagrody rosną powoli, a siła głosu rośnie liniowo. Spodziewamy się tylko, że ci naprawdę zaangażowani w długoterminowy rozwój protokołu, z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w zarządzaniu, zablokowali się na 1 lub 2 lata.

Kiedy łączysz tokeny, wybierasz pulę, w które chcesz postawić staking, z odpowiednimi przywilejami i okresem rozłączenia. Zawsze możesz rozpocząć rozłączanie swoich tokenów w dowolnej puli (całości lub części), aby rozpocząć proces odzyskiwania.

Natychmiast otrzymasz roszczenie z datą zapadalności tych tokenów. Dopóki nie minie okres rozwiązujący, tokeny te pozostają zablokowane w umowie na stakowanie, ale nie zapewniają siły głosu ani nagród. Gdy minie ten czas, możesz je odebrać w dowolnym momencie, zwracając je do portfela.

Ponowne tworzenie puli stakingu

Brak stakowania przez 2 lata, a nawet 6 miesięcy, bez żadnych nagród w tym czasie, brzmi jak bardzo przerażająca perspektywa.

Z tego powodu stworzyli nową innowację o nazwie „rebonding”. Jak się wydaje, pozwala natychmiast przenieść swoje tokeny z jednej „puli” do drugiej bez uprzedniego całkowitego odstakowania. – cos jak redelegowanie tokenów ze stakinku na KEPLR

Jeśli początkowo zastakowałeś się na 1 miesiąc, ale potem naprawdę uwierzyłeś w WYND, bez obaw, możesz natychmiast przenieść go do dowolnej puli z dłuższym czasem trwania i odebrać te nagrody.

Można np. zrobić tak, iż po 3 miesiącach, a gdy zdobędziesz więcej pewności siebie, po prostu przesuniesz go na 6 miesięcy; za każdym razem ciesząc się zwiększonymi przywilejami.

Dla wielu bardziej interesujące jest ponowne łączenie się z krótszymi okresami czasu.
Możesz ponownie związać się z powiedzmy, 6 miesięcy do 3 miesięcy.
Natychmiast te tokeny zapewnią głosowanie i nagrodę równą na 3 miesięcznych poziomach.

Jednak nie można ich natychmiast ponownie stakować. Dla różnicy czasu między poziomami (w tym przypadku 6 – 3 = 3 miesiące) są one zablokowane na tym nowym poziomie i nie mogą być ponownie połączone lub rozłączone.

Zapewnia to dobrą ścieżkę do stopniowego uwalniania tokenów dla długoterminowych graczy.

Jeśli umieścisz 100 000 WYND w rocznym koszyku, ale zdecydujesz, że chcesz go trochę wykorzystać, możesz najpierw ponownie połączyć, powiedzmy, 50 000 WYND do 6 miesięcy. Zdobywasz znaczące nagrody za te tokeny przez następne 6 miesięcy.

Po upływie tego czasu możesz ponownie związać te 50 000 WYND do 3 miesięcy. 3 miesiące później, do 1 miesiąca. A 2 miesiące później możesz całkowicie odłączyć.

Dzięki temu możesz rozstawiać dłuższe pozycje, a jednocześnie nadal otrzymywać nagrody proporcjonalne do Twojego zaangażowania w okresie rozstania, jeśli dobrze zaplanujesz.

Uwaga: po rozpoczęciu unbondingu nie ma obecnie możliwości zmiany tego na ponowne wiązanie.

Orginalny artykuł: https://docs.wynddao.com/governance/staking.html


Nota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *