marek.ebiznes@gmail.com

McDonald’s zaczyna akceptować Bitcoin i Tether w Lugano w Szwajcarii

Zarabianie w Internecie

McDonald’s zaczyna akceptować Bitcoin i Tether w Lugano w Szwajcarii

W McDonald’s będzie można zapłacić kryptowalutami

Fundacja Plan ₿, wspólna inicjatywa szwajcarskiego miasta Lugano i emitenta USDT, czyli popularnego stablecoina, którym jest Tether, ogłosiła współpracę z pośrednikiem płatności GoCrypto, aby oficjalnie wprowadzić płatności Bitcoin (BTC), Tether (USDT) i LVGA umożliwiając obywatelom korzystanie z ich portfela w McDonald’s i innych miejscach

„Płatności GoCrypto będą dostępne u prawie tuzina sprzedawców w całym mieście, w tym McDonalds, galerie sztuki i nie tylko”

Użytkownicy mogą korzystać ze swoich portfeli w tych miejscach, aby płacić za pomocą Bitcoin Lightning Network, USDT i lokalnego tokena płatności LVGA, podczas gdy miasto będzie pracować nad zwiększeniem liczby firm. Do końca 2023 r. Fundacja Plan ₿ ma na celu umożliwienie ponad 2500 handlowcom akceptowania tych trzech walut.

W międzyczasie spodziewają się obsłużyć ponad 2000 klientów na nadchodzącym Plan ₿ Forum, konferencji bitcoin, która odbędzie się w dniach 28-29 października w Lugano.

Na Twitterze udostępniono krótki film przedstawiający osobę zamawiającą jedzenie w cyfrowym kiosku McDonald’s i płacącą za zamówienie w BTC przy kasie za pomocą aplikacji mobilnej.

.

.

.

.

.

.

.

W marcu, Ardoino powiedział podczas wydarzenia zorganizowanego przez urzędników miasta Lugano, że Bitcoin i Tether staną się „de facto prawnym środkiem płatniczym” w południowym szwajcarskim mieście, ponieważ współpracuje z Tether, aby stać się „Bitcoin Capital of Europe”.

Niektóre z wyróżnionych wówczas produktów i usług, za które obywatele mogliby zapłacić za pomocą kryptowalut, obejmują wszystkie usługi publiczne, podatki miejskie od osób fizycznych i firm, opłaty za wydanie dowodu osobistego i paszportu, opłaty naturalizacyjne, czesne w szkołach publicznych i czynsz dla przestrzeni eventowych.

USDT i LVGA byłyby wykorzystywane w blockchainie Polygon (MATIC), podczas gdy oczekuje się, że Lightning Network odegra kluczową rolę w adopcji Bitcoina.

Dodatkowo utworzono dwa fundusze: pulę inwestycyjną dla startupów kryptograficznych oraz fundusz zachęcający do adopcji wśród firm w mieście.

Celem Planu ₿ jest skalowanie adopcji bitcoinów i stablecoinów w całym Lugano.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *