marek.ebiznes@gmail.com

Mastercard wybiera Paxos, aby uruchomić handel kryptowalutami dla banków

Zarabianie w Internecie

Mastercard wybiera Paxos, aby uruchomić handel kryptowalutami dla banków

Mastercard oficjalnie ogłosił nowy program, który umożliwi instytucjom finansowym udostępnienie swoim klientom możliwości i usług handlu kryptowalutami.

Program, zwany “Crypto Source,” został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut, uzupełniony przez autorskie rozwiązanie Crypto Secure firmy Mastercard w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i zgodności.

Narzędzie zostało uruchomione we współpracy z istniejącym partnerem Mastercard, Paxos Trust Company i podobno ma zostać uruchomione w czwartym kwartale 2022 r. Paxos jest znany z dostarczania podobnych usług globalnemu gigantowi płatniczemu PayPal, który uruchomił swoje pierwsze usługi kryptograficzne pod koniec 2020 roku.

W ramach nowego partnerstwa Paxos będzie świadczyć usługi w zakresie handlu aktywami kryptograficznymi i powiernictwa w imieniu banków, podczas gdy Mastercard wdroży swoją technologię, aby zintegrować handel kryptograficzny z interfejsami banków.

Ajay Bhalla, prezes jednostki ds. cybernetyki i wywiadu Mastercard, zwrócił uwagę na rosnącą wiedzę i zaangażowanie firmy w kryptowaluty na rynku. Wspomniał o niedawnych inwestycjach Mastercard związanych z kryptowalutami, w tym o przejęciu usługi wywiadu kryptograficznego CipherTrace we wrześniu i platformy tożsamości cyfrowej Ekata w kwietniu ubiegłego roku.

Ogłaszając tę ​​wiadomość, Mastercard odniósł się do indeksu nowych płatności Mastercard 2022, informując, że 29% respondentów na całym świecie posiada kryptowalutę jako inwestycję. Kolejne 65% respondentów podobno wskazało, że preferuje usługi kryptograficzne, które mają być świadczone przez ich obecną zaufaną instytucję finansową.

„To, co dziś ogłaszamy, to połączone podejście do usług, które pomoże bezpiecznie wprowadzić użytkowników do ekosystemu kryptowalut” – zauważył Bhalla.

Szef strategii Paxos, Walter Hessert, zwrócił również uwagę na skalę globalnej sieci instytucji finansowych Mastercard. Według dyrektora nowe narzędzie zapewni bankom i wierzycielom „najbardziej zaufany sposób oferowania bezpiecznych i niezawodnych aktywów kryptograficznych”.

Najnowsza inicjatywa Mastercard dotycząca kryptowalut ma miejsce w momencie, gdy całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 60% od początku 2022 roku. Według Jorna Lamberta, dyrektora ds. cyfrowych Mastercard, byłoby „krótkowzrocznością pomyśleć, że odrobina kryptowalutowej zimy zwiastuje koniec.”

„W miarę wprowadzania regulacji, platformy kryptograficzne będą miały wyższy poziom bezpieczeństwa, a w nadchodzących latach zobaczymy, jak wiele bieżących problemów zostanie rozwiązanych” – stwierdził Lambert.

Powiązane: Mastercard wprowadza nowe narzędzie do ochrony przed oszustwami kryptograficznymi

W ostatnich latach Mastercard aktywnie pracował nad różnymi inicjatywami związanymi z kryptowalutami i blockchainem. W styczniu 2022 r. Mastercard ogłosił współpracę z giełdą Coinbase, aby umożliwić użytkownikom Coinbase NFT dokonywanie zakupów za pomocą kart Mastercard.

W październiku 2021 r. Mastercard nawiązał współpracę z firmą Bakkt zajmującą się zasobami cyfrowymi, aby umożliwić swoim klientom w Stanach Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych.

Globalny gigant płatności Mastercard kontynuuje wysiłki na rzecz promowania adopcji kryptowalut, opracowując nowe narzędzie umożliwiające bankom handel kryptowalutami, takimi jak Bitcoin

Źródło: Cointelegraph

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *