marek.ebiznes@gmail.com

N26 – Niemiecki bank umożliwia handel kryptowalutami

Zarabianie w Internecie

N26 – Niemiecki bank umożliwia handel kryptowalutami

Fintechowy niemiecki bank N26 umożliwia handel kryptowalutami dla około 7 mln swoich użytkowników!

Nikt już nie powie, że kryptowaluty nie weszły do mainstreamu. A to jeszcze nie wszystko, bo tak samo rozwija się rynek NFT i Metaverse.

Bank posiada też swój blog, gdzie można przeczytać artykuły o tematyce krypto.

Bank N26 wprowadza nową funkcję handlową w swojej aplikacji — N26 Crypto. Użytkownicy będą mogli łatwo handlować kryptowalutami za pomocą pieniędzy na swoim koncie N26. Za kulisami N26 współpracuje z Bitpandą w zakresie handlu i opieki.

N26 zamierza powoli wprowadzać N26 Crypto w całej Europie. Na początku tylko niektórzy użytkownicy w Austrii będą mogli uzyskać dostęp do nowej funkcji. Inne kraje powinny otrzymać tę funkcję w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

N26 pozwoli Ci kupować, sprzedawać i przechowywać 100 różnych kryptowalut. Startup planuje dodać kolejne 94 kryptowaluty później. Jestem pewien, że wkrótce firma rozszerzy się na akcje i inne klasy aktywów.

W aplikacji znajdzie się nowa sekcja „Trading” z twoim portfelem kryptowalut. N26 pokaże wszystkie Twoje kryptowaluty, wartość Twoich pozycji i ich zmiany w ciągu ostatnich 24 godzin, tygodnia, miesiąca lub roku.

Za każdym razem, gdy użytkownicy chcą kupić lub sprzedać kryptowaluty, mogą nacisnąć przycisk kupna lub sprzedaży, wybrać kryptowalutę (lub ją wyszukać) i wprowadzić kwotę. N26 wyświetla zarówno kurs wymiany, jak i wysokość opłat.

N26 planuje pobierać 1,5% za transakcje bitcoinami i 2,5% za wszystkie inne kryptowaluty. To ta sama opłata, którą użytkownicy płacą w aplikacji Bitpanda. Użytkownicy, którzy płacą 16,90 euro miesięcznie za N26 Metal, zapłacą odpowiednio 1% i 2% opłat transakcyjnych za bitcoin i inne kryptowaluty.

Główną zaletą N26 Crypto jest to, że jest bezpośrednio powiązany z istniejącym kontem bankowym. Nie musisz przesyłać pieniędzy na inne konto handlowe, przełączać się na aplikację Bitpanda (lub inną aplikację), a następnie handlować. Podobnie, gdy wypłacasz pieniądze za pomocą N26 Crypto, otrzymasz EUR na swoje główne konto N26 — nie musisz przesyłać pieniędzy z powrotem na konto bankowe.

W zeszłym tygodniu N26 podzieliło się swoimi wynikami finansowymi za 2021 rok. Podczas gdy przychody brutto wzrosły o 50%, osiągając ponad 180 mln euro, koszty operacyjne również rosły w szybkim tempie, powodując stratę netto w wysokości 170 mln euro.

Oczywiście N26 zebrał również setki milionów euro. Dzięki tym głębokim kieszeniom firma ma mnóstwo czasu, aby dowiedzieć się, jak uzyskać większe przychody od swoich użytkowników, jednocześnie utrzymując koszty operacyjne pod kontrolą. Ponieważ N26 i Bitpanda prawdopodobnie zgodziły się podzielić przychodami z N26 Crypto, nowa funkcja powinna przyczynić się do zysków firmy.

https://n26.com/en-at/crypto-coins

Źródło: https://techcrunch.com/

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *