marek.ebiznes@gmail.com

🇹🇭 Zwiedzamy Muzeum Ancient Siam (City) – Przemieszczamy się do Pattaya #16

Zarabianie w Internecie

🇹🇭 Zwiedzamy Muzeum Ancient Siam (City) – Przemieszczamy się do Pattaya #16

Ancient Siam to park muzealny zajmujący ponad 200 akrów. Ma on kształt Tajlandii. Starożytny Syjam nazywany jest największym na świecie muzeum na świeżym powietrzu.

Obszar rozciąga się na ponad 200 akrów na starej drodze Sukhumvit w prowincji Samut Prakan. Starożytne Miasto zostało uznane za jedno z największych muzeów na wolnym powietrzu na świecie.

Odwiedzający mogą zobaczyć wiele znanych w Tajlandii miejsc, na przykład pałace, świątynie i rzeźby. Niektóre to modele, ale niektóre to oryginały zaczerpnięte z określonych miejsc.

Wystawy w Starożytnym Mieście są podzielone według regionów, aby odwiedzający mogli cieszyć się i docenić rdzeń wieloaspektowej kultury. Doświadczenie daje wrażenie przejechania całego kraju w ciągu jednego dnia.

Park powstał pod patronatem Leka Viriyaphanta, właściciela firmy ubezpieczeniowej Viriya, w 1963 roku. Jest otwarty dla zwiedzających od 11 lutego 1972 roku. Obecnie stał się jednym z „must see” w Tajlandii.

Odwiedzający mogą przeżyć niesamowite wrażenia w Talad Bok, gdzie znajdują się przykłady typowych tajskich domów z przeszłości i prosty pływający targ. Mogą tu również kupić jedzenie i pamiątki. Najważniejszym miejscem w Starożytnym Mieście jest „Strefa Rangsan”. To tutaj zebrano najważniejsze i najbardziej znane miejsca.

Park można zwiedzać rowerem, meleksem lub samochodem. Rower elektryczny można wypożyczyć na miejscu. Możliwe jest również pływanie łódką w celu zwiedzania parku. Odwiedzając Starożytne Miasto, można objechać cały kraj w ciągu jednego dnia.

Starożytne miasto znajduje się pod adresem Moo 7 296/1 Tambon Bangpoomai, Amphur Muang, Samutprakarn.

Otwarte codziennie od 9:00 do 19:00. Opłaty za wstęp są zróżnicowane. 400 bahtów dla obywatela Tajlandii i 200 bahtów dla dzieci, oraz 700 bahtów dla obcokrajowców i 350 bahtów dla dzieci.

Zapraszam na film!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *