marek.ebiznes@gmail.com

St. Magdalene (Linlithgow) 1982 – Relikt Zamkniętej Destylarni

Zarabianie w Internecie

St. Magdalene (Linlithgow) 1982 – Relikt Zamkniętej Destylarni

Kiedy myślimy o whisky, często przychodzą nam na myśl obrazy starej, zakurzonej butelki lub beczki schowanej głęboko w piwnicy. Jednak whisky to nie tylko alkohol, to esencja tradycji, historii i rzemiosła przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

W świecie whisky istnieją destylarnie, które stały się legendami nie tylko dzięki swoim trunkom, ale także dzięki swojej historii. Jednym z takich miejsc, które stało się legendą po swoim zamknięciu, jest destylarnia St. Magdalene (Linlithgow).

Jednym z takich skarbów jest butelka Linlithgow 25 Year Old 1982 (cask 2220) – Celebration of the Cask (Càrn Mòr) Whisky. Wydestylowana w przedostatnim roku działalności destylarni, ta whisky leżakowała przez 26 lat w beczce sherry-refill, co dodaje jej głębokości i bogactwa smaku. Zaledwie 582 butelki tego białego kruka zostały zabutelkowane, co czyni ją jednym z najbardziej pożądanych trunków wśród kolekcjonerów.

Ale to nie tylko wiek i rzadkość czynią tę whisky wyjątkową. To połączenie tradycji, historii i rzemiosła, które czynią ją prawdziwym dziełem sztuki w świecie whisky. Dla miłośników whisky, posiadanie butelki St.Magdalene (Linlithgow) 1982 to nie tylko inwestycja, ale także szansa na doświadczenie kawałka historii i tradycji szkockiej whisky.

Aby zrozumieć fenomen niektórych butelek, trzeba zagłębić się w historię destylarni, z której pochodzą, oraz poznać procesy i składniki, które przyczyniają się do jej unikalnego charakteru.

Destylarnia St. Magdalene (Linlithgow) to perła w koronie szkockiej whisky, z historią sięgającą głęboko XIX wieku. Założona w malowniczym rejonie Lowland, szybko zdobyła renomę dzięki swoim wyjątkowym trunkom.

Założyciele destylarni, z rodziny Henderson, byli wizjonerami swoich czasów. Ich pasja do produkcji whisky i dążenie do perfekcji sprawiły, że St. Magdalene stała się jednym z najbardziej cenionych producentów w Szkocji. To destylarnia, która ma za sobą bogatą historię pełną tradycji i rzemiosła. Ich dedykacja i zaangażowanie były kluczem do sukcesu destylarni, która przez lata dostarczała miłośnikom whisky trunki o niepowtarzalnym charakterze.

Jednak, jak wiele innych destylarni, St. Magdalene nie była w stanie przetrwać próby czasu. Mimo jej bogatej historii i znaczenia w świecie whisky została zamknięta w 1983 roku. Jej niektóre budynki zostały przekształcone w mieszkania, co oznaczało koniec ery w historii szkockiej whisky.

Dziś, mimo że destylarnia już nie istnieje, jej duch i tradycja żyją dalej. Każda butelka St. Magdalene to świadectwo czasów, kiedy pasja, tradycja i rzemiosło były kluczem do produkcji wyjątkowej whisky. Dla wielu koneserów i kolekcjonerów, whisky z destylarni St. Magdalene to prawdziwy skarb, przypominający o złotych czasach szkockiej whisky.

Kluczem do stworzenia wyjątkowej whisky jest nie tylko woda, jęczmień i drożdże, ale także pasja i zaangażowanie ludzi, którzy stoją za każdą butelką. Woda z czystych źródeł Szkocji, jęczmień uprawiany na żyznych glebach, a drożdże wyselekcjonowane z największą starannością – wszystko to razem tworzy harmonię smaków, która jest wizytówką St. Magdalene. Jednak to nie tylko składniki decydują o charakterze whisky. To także proces leżakowania i dojrzewania, który dodaje trunkowi głębi i bogactwa smaku.

zgarnij 3 miesiące premium w REVOLUT

Butelka Whisky – Linlithgow 25 Year Old 1982 (cask 2220) – Celebration of the Cask (Càrn Mòr) Whisky

Ta butelka, choć kiedyś była dostępna dla wielu, dziś stanowi prawdziwy skarb w świecie whisky.

St. Magdalene (Linlithgow) 1982 to coś więcej niż tylko whisky o wyjątkowym wieku. Pochodzi z destylarni St. Magdalene, znanej również jako Linlithgow, która niestety została zamknięta w 1983 roku, co czyni każdą jej butelkę cennym reliktem przeszłości. Destylowana w przedostatnim roku działalności destylarni, ta whisky przechowuje w sobie ducha i tradycję miejsca, które już nie istnieje. Wyprodukowana w sercu Lowland, w malowniczym Linlithgow, ta whisky jest świadectwem rzemiosła i pasji ludzi, którzy poświęcili swoje życie tworzeniu doskonałych trunków. Jest to limitowane wydanie, każda butelka jest numerowana indywidualnie, co dodaje jej wyjątkowego charakteru i czyni ją pożądaną wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Kolekcjonujesz whisky co warto wiedzieć?

Dla koneserów i kolekcjonerów, St. Magdalene (Linlithgow) 1982 jest prawdziwym skarbem w świecie trunków. Wydestylowana w przedostatnim roku działalności tej historycznej destylarni, każda kropla tej whisky przechowuje w sobie esencję i ducha miejsca, które już nie istnieje.

Destylarnia St. Magdalene, znana również jako Linlithgow, była jednym z tych niepowtarzalnych miejsc w Lowland, które zniknęły z mapy świata whisky, ale pozostawiły po sobie niezapomniane trunki. Ta konkretna butelka, leżakująca przez 25 lat w beczce po sherry-refill, oferuje bogate i złożone doświadczenie degustacyjne, które odzwierciedla tradycje i rzemiosło destylarni.

Zawartość alkoholu na poziomie imponujących 61,8% gwarantuje głębokie i intensywne doświadczenie dla podniebienia. Jeśli jesteś kolekcjonerem, warto również zwrócić uwagę na unikalność tej butelki. Z limitowanego wydania 582 butelek, każda z nich jest numerowana indywidualnie, co dodaje jej wyjątkowego charakteru i czyni ją pożądaną wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Jaka cena takiej butelki?

Linlithgow 25 Year Old 1982 (cask 2220) – Celebration of the Cask (Càrn Mòr) Whisky

Ta whisky to prawdziwy klejnot, którego wartość rośnie z każdym rokiem. W 2016 roku można było taką butelkę dostać na aukcji za 250 £. Dziś, w dniu 23.09.2023, butelki te są niemal niemożliwe do znalezienia w sklepach, a ich cena jest zależna od aukcji i poziomu zainteresowania kolekcjonerów. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem jednej z tych butelek, trzymasz w rękach kawałek historii szkockiej whisky.

Tutaj aukcja z dnia 13 lipca 2021 gdzie butelka została sprzedana za 770€

https://whisky.auction/auctions/lot/110469/linlithgow-1982-carn-morOstatnie wpisy


Masz pytania?

Zapraszamy na Social media


Znajdź nas w Social media


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *