marek.ebiznes@gmail.com

#Koparki 16.03.2018 Złożyć koparkę czy mieć udziały w kopalni?

Zarabianie w Internecie

#Koparki 16.03.2018 Złożyć koparkę czy mieć udziały w kopalni?

#Koparki 16.03.2018

Złożyć koparkę czy mieć udziały w kopalni?

❇Czym jest koparka kryptowalut? Koparka to urządzenie/komputer o mocnych procesorach za pomocą którego możemy wydobywać kryptowaluty.

❇Kryptowaluty pozyskiwane są w efekcie wykonywania skomplikowanych obliczeń za pomocą komputerów lub służących do tego celu maszyn podłączonych do sieci.

❇Koparki dzielimy na 2 rodzaje– pierwsze to te zbudowane na bazie kart graficznych, z kolei drugie to specjalnie przystosowane do tego urządznenia.

❇Koparki na kartach graficznych GPU zbudowane są min. z zaawansowanej płyty głównej oraz kilku do kilkunastu wydajnych kart graficznych AMD lub Nvidia. Każda karta posiada rozne specyfikacje. Mniej istotne znaczenie mają tutaj procesor, dysk lub pamięć RAM- te dobierane są pod kątem ceny oraz energooszczędności.

❇Taką koparkę z użyciem kart graficznych można złożyć samemu lub zakupić w całości od wyspecjalizowanego sprzedawcy. Tego rodzaju urządzenia pozwalające nam wydobywać szerszą gamę kryptowalut wyposażone są w odpowiednie programy, pozwalające na zmianę wydobywanej waluty w zależności która z kryptowalut daje największą opłacalność.
Koparki te bez problemu nadają się aby trzymać je pod swoim dachem.
Taką koparką możemy wydobywać takie kryptowaluty jak Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Music, Expanse, Monero oraz wiele innych które są glownie na algorytmach: Ethash, Equihash, CryptoNight, NeoScrypt.

❇Drugim rodzajem koparek są to już złożone urządzenia które są dedykowane pod wydobycie Bitcoin, Ltc czy Dash. Należą do nich najbardziej znane Antminery na procesorach ASIC z serii S, L oraz D. Tymi koparkami znów wydobywamy takie algorytmy jak: SHA-256, Scrypt oraz X11. Te koparki są bardzo głośne oraz wymagają dużego zużycia prądu i raczej nie nadają się do domowego użytku.

❇Co do trzymania koparek jednych jak i drugich istnieją również wyspecjalizowane i stworzone do tego kopalnie, w których można wykupić lub dzierżawić koparkę.

❇Obecnie istnieje wiele sposobów na to, by wejść w posiadanie koparki. Możemy złożyć ją samodzielnie, kupić koparkę od firmy specjalizującej się składaniem jak i serwisem takiego urządzenia.

❇Możemy zakupić i trzymać koparkę w specjalnie stworzonej do tego kopalni jak i mamy jeszcze możliwość aby wykupić moc obliczeniową w kopalni co jest tak zwanym kopaniem w „chmurze”.

Postaram się przedstawić plusy i minusy każdej z tych opcji.

❇Własna koparka w domu– aby kopanie w domu było opłacalne należałoby mieć dostęp do darmowego lub bardzo taniego prądu.

❇Koszta koparki kopiącej sensowne ilości coinów wahają się między kilkunastoma tysiącami a nawet kilkudziesięcioma tysiącami. Jest to więc spory, jednorazowy wydatek. Koparkę składamy samodzielnie lub kupujemy ją od firmy.

❇Oczywiście ta druga opcja jest prostsza, gotowy sprzęt dostarczany jest do naszego domu. W przypadku opcji pierwszej trzeba się trochę na główkować co i jak, ale nie jest to nie możliwe w czasach internetu i wujka google.

❇Aby mieć sensowne urządzenie to musimy odpowiednio dobrać sprzęt i jego parametry. Najważniejsze są karty graficzne oraz zasilacz. Musi on mieć odpowiednią moc by uciągnąć dana liczbę kart graficznych, procesor i płytę główną. Należy zaopatrzyć się w system Windows lub Linux oraz odpowiednie oprogramowanie dostosowane do monety którą chcemy kopać. Potem zaczyna się zabawa.

❇Tutaj dzięki licznym testom i próbom musimy odnaleźć odpowiednią konfigurację która ma zasadnicze znaczenie w wydajności i opłacalności kopania. Sporo tych informacji możemy odnaleźć w internecie, ale przestrzegam przed samodzielnym modyfikowaniem Biosu kart jeżeli nie masz pojęcia jak się to robi.

❇Jeśli interesujemy się sprzętem komputerowym i mamy do tego „żyłkę”, samodzielne złożenie koparki jest doskonałym pomysłem. Plusem posiadania koparki w domu jest to, że posiadamy własny sprzęt który w razie kryzysu można szybko sprzedać. Mamy swobodę w wyborze kopanej waluty. Musimy jednak wiedzieć, że koparka generuje szum oraz ciepło, więc nie zawsze umieszczenie jej w domu jest dobrym pomysłem. Spójrzmy jednak na to z innej strony, koparka może posłużyć nam do dogrzania mieszkania zimą, co całkiem dobrze się sprawdza. Tutaj też jesteśmy narażeni na jakieś przeciwności związane z serwisowaniem jak i całą obsługą koparki, dla jednych może to być przyjemność, dla innych nie koniecznie.

❇Istnieją firmy które oferują zakup koparki w kopalni. Po podpisaniu umowy i zapłaceniu za koparkę, kopalnia uruchamia nasz sprzęt w swojej kopalni. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że zapewnia nam to ogromny komfort i wygodę ponieważ całą obsługę przejmuje kopalnia. Z kopalnia wiąże nas umowa, lecz sprzęt zazwyczaj można odsprzedać wraz z cesją umowy. Jak wygląda zarobek w takiej kopalni?

❇Jedna z najpopularniejszych na rynku kopalni działa w taki o to sposób że w zależności od posiadanego rodzaju koparki: oddaje nam cały urobek dopóki koparka nam się spłaci a następnie dzielimy się z nią urobkiem 50/50 lub też z podziałem 15/85 wydobytego urobku.

❇Z reguły koszt takiej koparki jest nieco tańszy niż byśmy ją kupowali sami. Po spłacie takiej koparki wychodzi nam że dostajemy z 2 takich koparek w kopalni tyle ile z jednej w domu. Znów koszt 2 takich urządzeń w kopalni jest minimalnie wyższy niż zakup jednego urządzenia do domu.

❇Minusem jest to, ze z reguły nie mamy możliwości zmiany kryptowaluty którą chcemy kopać.

❇Jak wygląda natomiast kopanie w chmurze?

Jest to alternatywna metoda wykopywania kryptowalut i sprawdzająca się doskonale w obliczu rosnącej ceny prądu czy sprzętu do kopania.

❇Polega ona na wykupieniu mocy obliczeniowej w kopalni. Wykupiona moc pozwala nam generować kryptowalutę. Dzięki dostępowi do największych serwerowni, kopalnie wirtualne posiadają ogromną moc obliczeniową, wielokrotnie przewyższająca możliwości domowe. Niewątpliwym plusem jest możliwość startu od małej kwoty ponieważ w takiej kopalni jesteśmy w stanie zakupić udziały cząstkowe, jest to więc świetnie rozwiązanie dla osób nie mających funduszy na własny sprzęt.

❇W większości takich kopalni które oferują CloudMining mamy dodatkowe sposoby zarabiania a mianowicie – system referencyjny który działa w ten sposób: polecając produkt znajomemu który zakupi udziały otrzymamy nagrodę w postaci procentu od jego zakupu. Może być to zarówno kryptowaluta lub dodatkowa moc obliczeniowa. Są też systemy takie jak binarny oraz premie za obroty struktury którą zbudowaliśmy.

❇W tego typu przedsięwzięciu nasza wiedza co do obsługi sprzętu i wydobycia może być zerowa. Jesteśmy jednak całowicie zdani na firmę, która może stać się niewypłacalna i może zwinąć się z naszymi zainwestowanymi pieniędzmi, więc tutaj zadbajmy o staranność sprawdzenia z jaką firma robimy biznes. Minusem jest również mniejszy zarobek niż w przypadku posiadania własnego sprzętu czy sprzętu w kopalni jak opisywałem wyżej, możemy to jednak sobie zrekompensować prowizjami i bonusami.

❇Według mnie warto dywersyfikować i nie trzymać wszystkiego w jednym koszyku. Tak więc warto mieć swoją koparkę, koparki w kopalni czy częściowe udziały w chmurze co pozwoli nam na wydobywanie szerszej gamy kryptowalut i przełoży się na większe zyski.

❇Następne pytanie które się nasuwa to: czy sprzedawać na bierząco czy trzymać wydobyty urobek?

❇Jest wiele sposobów jak i strategii z tym związanych. Można trzymać na długi termin gdzie mamy prawdopodobieństwo wzrostu ceny danej kryptowaluty, można sprzedawać na bierząco, a można też nauczyć się jak wykorzystać handel na giełdzie jako dźwignię i handlować częścią wydobytych kryptowalut i tym sposobem zwiększać zysk.

❇Handel na giełdzie może nam zwiększyć stopę zwrotu jak i przyśpieszyć spłatę naszego sprzętu, jednak wiąże się to z nabyciem wiedzy w tej materii jak i ryzykiem które czyha na nas na giełdzie. Zanim przystąpisz do handlowania skup się najpierw na edukacji aby poznać podstawowe zachowania na tym rynku.

———#HsHGroup——-

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *