marek.ebiznes@gmail.com

4 najpopularniejsze giełdy kryptowalut

Zarabianie w Internecie

4 najpopularniejsze giełdy kryptowalut

Giełdy- Możliwość zakupu jak i grania na wzrostach jak i spadkach cen kryptowalut

 

 

 

Bitmarket

BitMarket to cześć większej grupy kapitałowej, której najstarszy podmiot działa nieprzerwanie od 2003 roku. Sama giełda powstała w 2014 roku i jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje obrót kryptowalutami z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Operatorem giełdy pozostaje BitMarket Limited – spółka zarejestrowana w Republice Seszeli.

Oferta BitMarket w porównaniu do konkurencyjnych platform wydaje się bardzo uboga – do dyspozycji klienta oddano możliwość handlu na BitcoinieBitcoin Gold, Bitcoin CashLitecoin oraz Ripple. W odróżnieniu jednak do innych, giełda wyraźnie skupia się na swojej ofercie handlu lewarowanego i w tym segmencie poszukuje swojej niszy.

Żródło: https://comparic.pl/bitmarket-opis-gieldy/

Załóż konto tutaj

 

Bitbay

BitBay to największa polska giełda kryptowalut, która powstała w 2014 roku w Katowicach. Od początku działalności na czele Bitbay stoi Sylwester Suszek – popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji. Współtworzył wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, co pozwoliło mu, wraz ze wspólnikami, zbudować silną, szybko rozwijającą się giełdę.

Celem giełdy było stworzenie bezpiecznej i wiarygodnej platformy umożliwiającej szybką wymianę kryptowalut. BitBay posiada intuicyjny interfejs z profesjonalnymi narzędziami dla traderów. Obecnie na platformie można dokonywać transakcji w kilkunastu kryptowalutach w parach z PLN, USD, EUR i BTC. Giełda stale jest jednak ulepszana, w efekcie czego platforma staje się jeszcze prostsza w obsłudze, a oferta stale się rozszerzaObecnie cała spółkazostała przeniesiona na Maltę.

Żródło: https://comparic.pl/bitbay-opis-gieldy/

Załóż konto tutaj

 

Wymiana i handel Krypto – krypto popularne giełdy:

 

Binance

Binance jest jedną z najpopularniejszych i największych giełd kryptowalut na świecie. Coraz bardziej jej popularność rośnie w stosunku do innych giełd. Jej start można było zaobserwować w 2017 roku, któremu towarzyszył niemal błyskawiczny rozwój. Giełda w kilka miesięcy stanęła na najwyższej półce, wraz z takimi konkurentami jak Bittrex i Poloniex.

Rozpoczęcie działalności Binance to wrzesień 2017 roku, gdy siedziba znajdowała się jeszcze w Szanghaju. Jej założycielem jest Changpeng Zhaoposiadający ogromne doświadczenie i sukcesy związane ze światem kryptowalut. Obecnie siedziba znajduje się w Hongkongu, a zmiana ta została wymuszona przez regulacje prawne, które wprowadził rząd Chiński.

Największym przedsięwzięciem giełdy Binance był projekt ICO w lipcu 2017 roku, który finalnie zainteresował łącznie 20 tysięcy inwestorów, przynosząc tym samym finansowanie na poziomie 15 mln USD.

Inwestorzy nie bez przyczyny chętnie korzystają z Binance jako główne źródło handluGiełda oferuje niezwykle niskie prowizje, które znajdują się na poziomie 0.1 procenta. Osoby korzystające z żetonów BNB, mogą liczyć na 50 procentową zniżkę, gdyż jest to token wprowadzony przez właścicieli giełdy. Opłaty transakcyjne wynoszą wtedy analogicznie 0.05 procenta wartości.

Żródło: https://www.kryptoportal.pl/gieldy/binance/

Załóż konto tutaj

 

 

Bittrex

Bittrex.com jest jedną z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Jej siedziba znajduje się w Stanach zjednoczonych, w barwnym i popularnym mieście Las Vegas. Zapewnia swoim użytkownikom możliwość handlu ogromną ilością par, gdyż posiada ona do dyspozycji 190 kryptowalut.

Interesanci nie dysponują możliwościami wpłat i wypłat za pomocą walut FIAT, lecz Bittrex udostępnia im zakup USDT, czyli kryptowaluty, która jest odpowiednikiem amerykańskiego USD w stosunku 1:1.

Użytkownicy ze statusem konta Enhanced, mogą dokonać bezpośredniego zakupu USDT w wysokości 100 000 USD, wykonując specjalne zgłoszenie do Supportu i czekając na dane do przelewu środków. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają możliwości poważnych i naprawdę dużych transakcji.

Klienci, którzy posiadają w pełni zweryfikowane konto i włączone zabezpieczenie 2FA, dysponują możliwością wypłaty 100 BTC dziennie. Biorąc pod uwagę limit dzienny konkurencji, Bittrex udostępnia klientom naprawdę wysoki próg, co może tym samym świadczyć o ich profesjonalnych zabezpieczeniach przed atakami i próbą kradzieży środków.

Oprócz dużej ilości możliwości trandingu, klienci giełdy Bittrex muszą od każdej transakcji płacić prowizję na poziomie 0,25%. Może wydawać się to duża kwota, biorąc pod uwagę inne giełdy jak Binance (gdzie prowizja wynosi 0,1% i przy płatności BNB 0,05%), lecz w dalszym ciągu nie jest to najwyższa propozycja.

Oferta kupna/sprzedaży kryptowalut, musi minimalnie wynosić 100 000 satoshi, by mogła być w ogóle zrealizowana. Limit został jednak wprowadzony, gdy cena Bitcoina znacząco zaczęła rosnąć i jej celem było zminimalizowanie możliwości, manipulacji ceną oraz rynkiem.

Jak wiadomo Stany Zjednoczone, są bardzo mocno ostrożne, jeśli chodzi o manipulacje, oszustwa i terroryzm, więc giełda Bittrex zmuszona jest przestrzegać wszystkich regulacji prawnych, w tym ustawy o tajemnicy bankowej lub prawa dotyczącego sankcji gospodarczych.

Odpowiada ona przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych i podlega pod prawo stanu Waszyngton.

Żródło: https://www.kryptoportal.pl/gieldy/bittrex_com/

 

Załóż konto tutaj

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *