marek.ebiznes@gmail.com

Zeniq i Safir czy to jest SCAM?

Zarabianie w Internecie

Zeniq i Safir czy to jest SCAM?

Zastanawia Cię czy firma Safir może być nieuczciwa, albo ich kryptowaluta może okazać się bezużyteczna?

Mnie też!

Postanowiłem zrobić głębszą analizę i rozeznanie w temacie, a swoje zdanie opisać w tym artykule.

Skoro trafiłeś na ten wpis zapewne interesujesz się kryptowalutami już jakiś czas lub jesteś nowy i słyszałeś o wydobywaniu, kopaniu w chmurze czy na hubie monety ZENIQ

Możliwe, że trafiłeś na nie jedną reklamę w Social mediach, która bezpośrednio zachęca do zainwestowania czy chociażby zainteresowania się tematem.

Jednym z używanych haseł promocyjnych jest np. „CZAS UCIEKA, A Z NIM MOŻLIWOŚCI KTÓRE ZMIENIAJĄ TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ!”

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby była to reklama tylko i wyłącznie kryptowaluty. Tutaj natomiast wszystko jest powiązane ze sobą poprzez firmę Safir, a ich model biznesowy jest oparty o MLM.

Pewnie powiesz, że to dobrze, fajnie się składa, bo to kolejna możliwość do powiększenia naszych zarobków.

Jasne. Ale pozwól, że coś Ci wytłumaczę. Bo zarówno mi jak i wielu innym osobom, które są na rynku od dawna nie podoba się takie połączenie. Powiem więcej – przypomina nam się jedna firma, która działała wręcz na identycznym schemacie. Sprzedawała licencje do wydobywania ich kryptowaluty. Tylko, że jak się pewnie domyślasz dziś jej już tamtej firmy nie ma. A bynajmniej nie w pierwotnej formie. Z tego co wiem firma na D zmieniła swoją nazwę i nie prowadzi już działalności na terenie Polski. Większość osób, które wykupiły u nich swoje pakiety kilka lat temu do dzisiaj nie odzyskały swoich pieniędzy i najprawdopodobniej już nigdy ich nie zobaczą. Ich token też zmienił nazwę i słuch po nich zaginął. Wielu niedoświadczonym inwestorom sprzedano wizje czegoś co nie mogło się udać. Zresztą nie tylko sprzedano im nierealną wizję. Co więcej – wprowadzono ich w błąd.

Najpewniej słyszałem któryś z tych dwóch zwrotów – „Historia lubi się powtarzać” czy „Historia kołem się toczy”.

Dlatego uważam, że z historycznego punktu widzenia i tego co już się w świecie kryptowalut nauczyliśmy połączenie kryptowaluty z modelem MLM nie jest czymś co ma rację bytu – przynajmniej nie w perspektywie dłuższego czasu. Z mojego punktu widzenia jest to tak samo oczywiste jak fakt, że kryptowaluty zyskują i tracą na wartości regularnie.

Spotkałem wiele różnych firm na swojej drodze. Możesz się domyślać, ale nie chce zostawiać domysłów – wszystkie dotychczas skończyły tak samo – niepowodzeniem. Ja inwestując swoje środki gdziekolwiek liczę się z ich całkowitą stratą i Tobie radzę to samo. Ale o tym w dalszej części artykułu.

W tym miejscu warto zaznaczyć jak działa blockchain czy dowolny inny ekosystem oraz na czym polega praca górników, delegatorów i wszystkich tych, którzy współtworzą daną sieć, zabezpieczają i pozwalają być danej kryptowalucie dobrym projektem. Spójrz na takie projekty i powiedz mi – w którym z nich jest MLM z 15stoma poziomami prowizji? Daruj sobie szukanie. W żadnym 😉

Zastanawiałeś się tak na poważnie jaki jest sens łączenia kryptowaluty z modelem MLM?

Mnie to mocno zastanawiało. Przeżyłem kilka takich firm. I prawda okazała się taka, że w żadnej z nich nie zarobiłem nic bez polecania, a środki które zainwestowałem w dany token czy wydobycie tokena zwyczajnie straciłem.

Co więc zrobiłem?

Specjalnie na potrzeby tego artykułu postanowiłem raz jeszcze sprawdzić czy w tej firmie uda mi się zarobić tylko i wyłącznie na spekulacji, czyli na wzroście wartości ich tokena.

Ponieważ nie mam w zwyczaju mówić o rzeczach, o których nie mam pojęcia wszedłem na giełdę Uniswap i dnia 23.07.2021 kupiłem kryptowalute ZENIQ po cenie 0.21$ za token.

Kupiłem dokładnie 4781 tokenów o łącznej wartości 1033$ + fee czyli zainwestowałem kwotę około 4000 PLN


W tym miejscu możecie kupić token wykluczając pośrednictwo firmy Safari.

Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować ryzyka odradzam taki zakup. Ja zainwestowałem „drobne” środki, które w momencie ewentualnej straty nie wpłyną w żaden sposób na moje życie i mnie to nie ruszy.

https://info.uniswap.org/#/tokens/0x5b52bfb8062ce664d74bbcd4cd6dc7df53fd7233

Jestem ciekaw jak się ta inwestycja potoczy. Jak to mówię – albo zysk, albo w pysk!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapisz się na NEWSLETTER. Wtedy nic Cię nie ominie.

.

Zapraszam to zapoznania się z tym materiałem, który będzie dla Ciebie przestrogą przed podejmowaniem decyzji o inwestycjach pod wpływem emocji!

3 zasady którymi powinieneś się kierować zanim zainwestujesz w coś swój czas i pieniądze:

Co mogę zyskać?

Co mogę stracić?

Czy mogę sobie pozwolić na stratę?

Z góry załóż, że stracisz wszystkie środki. Jeżeli perspektywa zysków jest obiecująca, a Ty możesz sobie pozwolić na ewentualną stratę wtedy zdecyduj czy podejmujesz dane ryzyko.

Twoje szanse na to, że wszystko będzie dobrze rosną wprost proporcjonalnie do przygotowania na to, że wszystko będzie źle.

 

22 komentarze

 1. szczuru pisze:

  Czy książę z Arabi wchodził by do firmy która chce się zawinąć.? Kto wszedł na początku sprzedając dziś Zeniq już odrobił swój wkład.

  • Marek pisze:

   Nie takie rzeczy opowiadaja w necie _ jeśli ja słyszę: kśiąże, Dubaj od razu mam czerwone światło, poczytaj o Dascoin. Nie musisz zgadzać sie z moim zdaniem co do projektu. Fakt jest taki, że koparki które podobno wydobywają walute sa ściemą. Zbieranie siana z rynku od tych co pojęcia nie mają czym sa kryptowaluty i że kryptowaluty nie potrzebują kilku poziomowego systemu MLM podpiętego pod projekt. Wszystkie MLM z krypto w tle okazały sie SCAMem

  • Marek pisze:

   Jak tam projekt się rozwija widzę, że cena tokena 0.03$ coś chyba nie poszło ?

 2. Robert pisze:

  Piramida Finansowa to tylko zysk dla kilku na szczycie reszta zostanie wy….a w d.

 3. Rafał M. pisze:

  I co? 2 miesiące później nadal się trzyma, a kurs powolutku rośnie 🙂
  Jak dotąd nigdzie nie widziałem urzędowych ostrzeżeń.
  Tamta podobna firma, która nie wypaliła, to nigdy nie weszła ze swoimi krypto na zewnętrzne giełdy, więc ich wycena monet była czysto wirtualna. Zeniq jest na Uniswap i chyba już na 2 innych giełdach, więc o jego wycenie decyduje rynek, a nie firma Safir. Zeniki nie są jeszcze drogie, ale i tak dużo droższe niż pierwotnie było w planach (gdzieś widziałem starą tabelkę z przewidywaniami).
  Co do MLM, to po prostu otrzymuje się prowizję, jeśli ktoś kupi na linku afirmacyjnym. Jednak tutaj nie ma nic podejrzanego, bo takie linki są już powszechnie stosowane w Internecie, niemal w każdej branży – ubezpieczenia, sklepy internetowe itd. Nawet giełda Bitbay oferuje takie linki i można dostawać jakąś tam prowizję.
  W odróżnieniu od piramidy, osoba polecająca nie dostaje regularnie pieniędzy, tylko jednorazową prowizję.
  Jest chyba kilkanaście poziomów, ale wystarczy wziąć kalkulator i wychodzi, że nawet jeśli ktoś kupi na najniższym poziomie i prowizje zostaną wypłacone wszystkim pośrednikom, to nadal firmie Safir zostaje ponad 40% kwoty, a to może być więcej niż wynosi koszt wyprodukowania Huba. Bo nie potrzebuje on dużej mocy obliczeniowej, zasada jest inna (PoS). Najdroższy tablet, który wysyłają do klienta, to 2000 euro, a szczerze wątpię by tyle kosztowało wyprodukowanie takiego tableta, firma ma sporą marżę, w zupełności wystarczającą na opłacenie pośredników.
  Z tym wielopoziomowym marketingiem dostrzegam pewną sztuczkę. Otóż raczej skrajnie nieprawdopodobne, by ktoś się zarejestrował na 10 lub 12 poziomie od dołu, bo po prostu w okolicach 7 poziomu zabraknie ludzi na Ziemi. Więc firma nie wyda na prowizje więcej niż 40…50% przychodu ze sprzedaży huba.
  Biznesowo jak najbardziej wszystko się spina, nie grozi bankructwem.
  Oczywiście jak to z początkującymi biznesami bywa, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planami twórców, prawa Murphy’ego nie śpią. Firma ma potencjał, ale czy uda się go rozwinąć, to nikt nie wie, bo nikt nie zna przyszłości.

  • Marek pisze:

   Czas to najlepsza weryfikacja, ja życzę uczestnikom tego to biznesu jak najlepiej, jednak w twojej wypowiedzi widać, że kompletnie nie wiesz czym są kryptowaluty. Pozdrawiam

   • Jack pisze:

    Panie Marku żadne MLM, popełnił Pan błąd na samym początku ,….ULM,…ULM. No i najważniejsze można przelać środki w fiat, przez MetaMask, więc gdzie tu ściema?

    • Marek pisze:

     Proszę przeczytać w internecie czym jest MLM, ULM, Softmarketing i inne nazewnictwo-dla mnie to jest to samo. Żadna szanująca się kryptowaluta nie potrzebuje MLM jako dystrybucji i budowania społeczności w ten sposób, tez proszę poczytać. To moje zdanie i nie musi się nikt z nim zgadzać,, jednak wiem, że setki osób, które wiedzą czym jest kryptowaluta zgodzi się ze mną, aby jednak nie pchać się w takie firmy. Za dużo straciłem na podobnych tworach, więc i tu przestrzegam

  • Marek pisze:

   Jak tam? Ciągle wierzysz w to co napisałeś?

  • Marek pisze:

   Mamy Wrzesień 2023 czyli 2 lata później i jak tam projekt? Bo cena już nie trzyma…

 4. Wojtek pisze:

  Nie wiem, czy to scam, ale ja od 29.05.2021 do 29.10.2021 wypłaciłem 8000 zeniq, a na dziś dzień mam kolejne 1200. Chętnie bym dokupił, ale fakt mam obiekcje, nwm co myśleć, zakupiłem najtańszą opcję za 1499eu, jakby nie patrzeć w 5 miesiecy z haczykiem zarobiłem na kolejne dwie….

 5. ąraon pisze:

  wielka piramida wypłat tokenów zeniq trwa już 18 dni wielka ściema i uwaga na promotora TOMMY Tomasz R . lubi kase nie swoja przepuścić

 6. Zibi67 pisze:

  Witam, mam Huba i tablet, wydałem 3500euro. Mam w tej chwili około 30000 Zenka więc póki co jestem na plusie. Zastanawiam się nad zakupem Avinoc za 1000euro, żeby też poleżalo i nabierało wartości. Opcja czasu 10 lat chyba że wcześniej stuknie 100usd na giełdzie? Co Wy na to….

  • Marek pisze:

   Życzę wam jak najlepiej, zarabiajcie. Pamietaj, aby najpierw wyjąć to co włożyłeś nie wierz nigdy ślepo w żaden projekt. Do mnie projekt nie przemawia za bardzo przypomina inne, które bazowały na schemacie ponzi.

 7. mariusz380 pisze:

  największy scam to ten jak ktoś zrobi jakąś walutę i niech się dzieje co chce. zeniq teraz pracuje nad budowaniem giełdy z opłatą 0.01 euro ,wiec chyba najtańszą . W swoim blochain ma już dwa projekty a dodatkowo wszyscy posiadacze zeniq dostaną swoje udziały z zysków firmy . wiec warto dowiedzieć się więcej o projekcie, a nie kupić coś o czym się nic nie wie i krytykować. informacje to podstawa, a tu jest dużo rzeczy o których warto sie dowiedzieć. Nie tylko tam sie zarabia na MLM czy ULM i na wzroście wartości waluty.

  • Marek pisze:

   Widzieliśmy nie takie cuda od 2016 roku, oczywiście Ja życzę projektowi jak najlepiej i chociaż tego, aby każdy miał szansę zarobić.

   Swoje zdanie mam i przedstawiłem je w tym artykule. Mimo tego, że dla kogoś może być niewygodne, to każdy powinien je szanować.
   Projekty, Tokeny + MLM zazwyczaj okazywały się SCAMEM, więc dlaczego ten projekt ma być inny jeśli w dodatku reklamują go osoby, które były mocno zaangażowane w projekt Dascoin? Zapewne reklamują go tylko dlatego, że sam projekt moim zdaniem nie dostarcza wartości prócz możliwości zarobienia prowizji ze sprzedaży tego co tam macie w środku.

   Token to najzwyklejszy shitcoin jak tysiące innych tych z MLM jak i bez niego zresztą to widać gołym okiem, jaka dziś jest cena. Nie tylko Ja jestem w plecy na tym zakupie, a token kupowałem po 0.21$ gdzie jego cena wzrosła parę centów to pojawiły się artykuły, że to rewelacja i co ?

   Jaka rewelacja jeśli cena tokenu dziś to zaledwie 0.07$ co daje w dniu dzisiejszym spadek jego wartości o co najmniej 65% od ceny, po jakiej został zakupiony przeze mnie, a w międzyczasie pojawił się tam jakiś kolejny token, jednak nie śledzę tego projektu. Już od dawna na SM o nim cicho…

   Artykuł miał na celu ostrzec ludzi przed tego typu wynalazkami i mam nadzieję, że spełnił swój cel i moja strata nie poszła na marne. Cała otoczka to nic więcej jak marketingowa papka, by ludzie bez wiedzy o krypto łykali to jak młode pelikany.

   Dodatkowo z tego co mi wiadomo Safirem jak i Zeniq zainteresował się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – UOKiK

   • Ulka pisze:

    Panie Marku ma Pan więcej informacji dotyczących zainteresowania UOKiKu Zeniqiem?
    Jeśli faktycznie tak jest to może niektórym otworzyłoby to oczy.

  • Marek pisze:

   I jak tam wzrost waluty po 2 latach ?

   • Olek pisze:

    Śledzę ten projekt od dwóch lat i z tego co widzę to cały ekosystem jest na ukończeniu. Cena ZENIQ narazie nie zyskuje na wartości bo mało się dzieje na tym blockchainie. Jeżeli wszystko dowiozą i cały ekosystem ruszy tj giełda DEX, swap i udostępnia kod źródłowy do tworzenia na tym blockchainie różnych projektów tokenizacyjnych i nie tylko to jest duże prawdopodobieństwo ze cena wzrośnie. Pożyjemy zobaczymy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *