marek.ebiznes@gmail.com

Zeniq i Safir czy to jest SCAM?

Zarabianie w Internecie

Zeniq i Safir czy to jest SCAM?

Zastanawia Cię czy firma Safir może być nieuczciwa, albo ich kryptowaluta może okazać się bezużyteczna?

Mnie też!

Postanowiłem zrobić głębszą analizę i rozeznanie w temacie, a swoje zdanie opisać w tym artykule.

Skoro trafiłeś na ten wpis zapewne interesujesz się kryptowalutami już jakiś czas lub jesteś nowy i słyszałeś o wydobywaniu, kopaniu w chmurze czy na hubie monety ZENIQ

Możliwe, że trafiłeś na nie jedną reklamę w Social mediach, która bezpośrednio zachęca do zainwestowania czy chociażby zainteresowania się tematem.

Jednym z używanych haseł promocyjnych jest np. „CZAS UCIEKA, A Z NIM MOŻLIWOŚCI KTÓRE ZMIENIAJĄ TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ!”

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby była to reklama tylko i wyłącznie kryptowaluty. Tutaj natomiast wszystko jest powiązane ze sobą poprzez firmę Safir, a ich model biznesowy jest oparty o MLM.

Pewnie powiesz, że to dobrze, fajnie się składa, bo to kolejna możliwość do powiększenia naszych zarobków.

Jasne. Ale pozwól, że coś Ci wytłumaczę. Bo zarówno mi jak i wielu innym osobom, które są na rynku od dawna nie podoba się takie połączenie. Powiem więcej – przypomina nam się jedna firma, która działała wręcz na identycznym schemacie. Sprzedawała licencje do wydobywania ich kryptowaluty. Tylko, że jak się pewnie domyślasz dziś jej już tamtej firmy nie ma. A bynajmniej nie w pierwotnej formie. Z tego co wiem firma na D zmieniła swoją nazwę i nie prowadzi już działalności na terenie Polski. Większość osób, które wykupiły u nich swoje pakiety kilka lat temu do dzisiaj nie odzyskały swoich pieniędzy i najprawdopodobniej już nigdy ich nie zobaczą. Ich token też zmienił nazwę i słuch po nich zaginął. Wielu niedoświadczonym inwestorom sprzedano wizje czegoś co nie mogło się udać. Zresztą nie tylko sprzedano im nierealną wizję. Co więcej – wprowadzono ich w błąd.

Najpewniej słyszałem któryś z tych dwóch zwrotów – „Historia lubi się powtarzać” czy „Historia kołem się toczy”.

Dlatego uważam, że z historycznego punktu widzenia i tego co już się w świecie kryptowalut nauczyliśmy połączenie kryptowaluty z modelem MLM nie jest czymś co ma rację bytu – przynajmniej nie w perspektywie dłuższego czasu. Z mojego punktu widzenia jest to tak samo oczywiste jak fakt, że kryptowaluty zyskują i tracą na wartości regularnie.

Spotkałem wiele różnych firm na swojej drodze. Możesz się domyślać, ale nie chce zostawiać domysłów – wszystkie dotychczas skończyły tak samo – niepowodzeniem. Ja inwestując swoje środki gdziekolwiek liczę się z ich całkowitą stratą i Tobie radzę to samo. Ale o tym w dalszej części artykułu.

W tym miejscu warto zaznaczyć jak działa blockchain czy dowolny inny ekosystem oraz na czym polega praca górników, delegatorów i wszystkich tych, którzy współtworzą daną sieć, zabezpieczają i pozwalają być danej kryptowalucie dobrym projektem. Spójrz na takie projekty i powiedz mi – w którym z nich jest MLM z 15stoma poziomami prowizji? Daruj sobie szukanie. W żadnym 😉

Zastanawiałeś się tak na poważnie jaki jest sens łączenia kryptowaluty z modelem MLM?

Mnie to mocno zastanawiało. Przeżyłem kilka takich firm. I prawda okazała się taka, że w żadnej z nich nie zarobiłem nic bez polecania, a środki które zainwestowałem w dany token czy wydobycie tokena zwyczajnie straciłem.

Co więc zrobiłem?

Specjalnie na potrzeby tego artykułu postanowiłem raz jeszcze sprawdzić czy w tej firmie uda mi się zarobić tylko i wyłącznie na spekulacji, czyli na wzroście wartości ich tokena.

Ponieważ nie mam w zwyczaju mówić o rzeczach, o których nie mam pojęcia wszedłem na giełdę Uniswap i dnia 23.07.2021 kupiłem kryptowalute ZENIQ po cenie 0.21$ za token.

Kupiłem dokładnie 4781 tokenów o łącznej wartości 1033$ + fee czyli zainwestowałem kwotę około 4000 PLN


W tym miejscu możecie kupić token wykluczając pośrednictwo firmy Safari.

Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować ryzyka odradzam taki zakup. Ja zainwestowałem „drobne” środki, które w momencie ewentualnej straty nie wpłyną w żaden sposób na moje życie i mnie to nie ruszy.

https://info.uniswap.org/#/tokens/0x5b52bfb8062ce664d74bbcd4cd6dc7df53fd7233

Jestem ciekaw jak się ta inwestycja potoczy. Jak to mówię – albo zysk, albo w pysk!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapisz się na NEWSLETTER. Wtedy nic Cię nie ominie.

Zapraszam to zapoznania się z tym materiałem, który będzie dla Ciebie przestrogą przed podejmowaniem decyzji o inwestycjach pod wpływem emocji!

3 zasady którymi powinieneś się kierować zanim zainwestujesz w coś swój czas i pieniądze:

Co mogę zyskać?

Co mogę stracić?

Czy mogę sobie pozwolić na stratę?

Z góry załóż, że stracisz wszystkie środki. Jeżeli perspektywa zysków jest obiecująca, a Ty możesz sobie pozwolić na ewentualną stratę wtedy zdecyduj czy podejmujesz dane ryzyko.

Twoje szanse na to, że wszystko będzie dobrze rosną wprost proporcjonalnie do przygotowania na to, że wszystko będzie źle.

 

4 komentarze

 1. szczuru pisze:

  Czy książę z Arabi wchodził by do firmy która chce się zawinąć.? Kto wszedł na początku sprzedając dziś Zeniq już odrobił swój wkład.

  • Marek pisze:

   Nie takie rzeczy opowiadaja w necie _ jeśli ja słyszę: kśiąże, Dubaj od razu mam czerwone światło, poczytaj o Dascoin. Nie musisz zgadzać sie z moim zdaniem co do projektu. Fakt jest taki, że koparki które podobno wydobywają walute sa ściemą. Zbieranie siana z rynku od tych co pojęcia nie mają czym sa kryptowaluty i że kryptowaluty nie potrzebują kilku poziomowego systemu MLM podpiętego pod projekt. Wszystkie MLM z krypto w tle okazały sie SCAMem

 2. Robert pisze:

  Piramida Finansowa to tylko zysk dla kilku na szczycie reszta zostanie wy….a w d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *