marek.ebiznes@gmail.com

DappRadar – Co to jest oraz jak odebrać Airdrop

Zarabianie w Internecie

DappRadar – Co to jest oraz jak odebrać Airdrop

Co zrobić, aby odebrać airdrop?

Wystarczy wejść na stronę airdropu, połączyć się za pomocą MetaMask albo TrustWallet i sprawdzić, czy się kwalifikujemy na jego odebranie i odebrać airdrop, płacąc fee w ETH

https://dappradar.com/token/airdrop

Wymagania, by się kwalifikować na airdrop


Pierwszy airdrop tokenów RADAR jest przeznaczony dla najbardziej oddanych członków społeczności dapp.

Są to po części użytkownicy, którzy aktywnie korzystali z DappRadar, założyli konto, korzystali z naszego narzędzia do śledzenia portfela i być może dokonali kilku swapów za pomocą Token Swap.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że DappRadar nie jest akceptowany przez wszystkich, dlatego nagradzamy również aktywnych użytkowników dapp bez konta DappRadar.

Aktywni użytkownicy szerszego ekosystemu Dapp — ekosystemu, którego integralną częścią jest DappRadar — są również nagradzani.


Oznacza to, że istnieją dwa zrzuty tokenów, ale użytkownicy z kwalifikującym się portfelem mogą odebrać tylko jeden, nawet jeśli spełniają kryteria obu.


Kryteria zrzutu tokena DappRadar

✅ Użytkownicy z zarejestrowanym kontem na DappRadar z połączonym portfelem i adresem e-mail, którzy korzystali z co najmniej 1 dapp Ethereum w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
Ten dapp musi być wymieniony na DappRadar.

Zarejestrowane konto na DappRadar (połączenie e-mail + portfel)
Używałem 1 aplikacji Ethereum w ciągu ostatnich 6 miesięcy
Możesz znaleźć tę aplikację na DappRadar
Przed datą migawki: 19 października 2021 (23:59:59 UTC)

✅ Każdy użytkownik dappa, który używał 1 dapp Ethereum w ciągu ostatnich 6 miesięcy i co najmniej 10 dappów Ethereum w życiu portfela.
Ponownie, dappy muszą być wymienione na DappRadar.

Wykorzystano 10 aplikacji Ethereum w całym okresie użytkowania portfela
Wszystkie aplikacje można znaleźć na DappRadar
Używałeś 1 aplikacji Ethereum w ciągu ostatnich 6 miesięcy?
Możesz znaleźć tę aplikację na DappRadar
Przed datą migawki: 19 października 2021 (23:59:59 UTC)

Zazwyczaj jest tak, że w chwili, gdy jakakolwiek firma w Web3 ogłasza token, następuje niesamowity wzrost popytu.

DappRadar najpierw chce nagrodzić tych, którzy aktywnie korzystają z jego platformy i szerszego ekosystemu dapp na długo przed jakimikolwiek ogłoszeniami tokenów, ze względu na ich lojalność i wiarę w ten ekosystem.

Właśnie dlatego pierwszy zrzut żetonów RADAR ma charakter retrospektywny.

Możliwość skorzystania z airdropu została obliczona na podstawie aktywności użytkowników w przeszłości.

Cała aktywność użytkowników została zarejestrowana w łańcuchu bloków lub za pośrednictwem naszego wewnętrznego systemu rejestracji użytkowników.

Wszystkie obliczenia zostały wykonane w dniu migawki: 19 października 2021 (23:59:59 UTC)

Powody, dla których portfel nie kwalifikuje się

❌ Jeśli portfel wchodził w interakcję tylko z aplikacjami na Polygon, Binance Smart Chain lub innych blockchainach. W przypadku tego zrzutu patrzymy TYLKO na dappy Ethereum.

❌ Jeśli portfel wszedł w interakcję z aplikacjami, które nie są śledzone przez DappRadar, NIE liczą się one do tego zrzutu. Liczymy tylko aplikacje Ethereum zarejestrowane w DappRadar.

❌ Jeśli portfel jest połączony z DappRadar, ale nie z zarejestrowanym kontem. Połączenie portfela z DappRadar NIE jest tym samym, co rejestracja konta. Zarejestrowane konto składa się z 2 elementów: potwierdzonego adresu e-mail oraz połączonego portfela. Oba muszą być uprawnione.

❌ Jeśli portfel wszedł w interakcję z dappami lub właściciel utworzył konto DappRadar PO dacie migawki 19 października 2021 (23:59:59 UTC), NIE kwalifikuje się on do tego airdropu.

Czym jest DAPP RADAR?

Zdecentralizowane aplikacje (dapps) to ekscytujący nowy trend pojawiający się w świecie kryptowalut. Są ważnym krokiem w kierunku bardziej zdecentralizowanej sieci i mają szeroki zakres interesujących i obiecujących przypadków użycia.

Co to jest dapp?

Zacznijmy od zdefiniowania, czym jest dapp. Dapp to aplikacja działająca w systemie rozproszonym, takim jak blockchain. Daje mu to właściwości, których nie mają tradycyjne aplikacje, na przykład właściwość braku kontroli przez pojedynczą jednostkę.


Jaki jest cel dappów?

Istnieje wiele przypadków użycia dappów. Gry, handel i finanse to tylko niektóre z możliwości, a niektóre z nich omówimy za chwilę.

Istnieją również szersze i bardziej abstrakcyjne cele dla dappów. Stanowią one ważny krok w kierunku bardziej zdecentralizowanego Internetu z większą swobodą dla indywidualnych użytkowników, mniejszą kontrolą i cenzurą oraz większą anonimowością.

„Myślę, że ogólnym celem decentralizacji jest zapewnienie władzy ludziom. Brzmi to bardzo rewolucyjnie, ale ostatecznie tak nie jest. Internet powstał 20 lat temu z ideą, aby dać ludziom swobodę dzielenia się informacjami. Nie było to przedsięwzięcie komercyjne, chodziło o wolność dzielenia się informacjami”. — Robert Hoogendoorn

Dzisiejszy internet jest w dużej mierze przedsięwzięciem komercyjnym, z gigantycznymi korporacjami, takimi jak Google i Facebook, dominującymi w dużej części sieci i zarabiającymi na całej naszej aktywności i danych online. Zdecentralizowana sieć stanowi krok od tego, a dappy są kluczową częścią tego ruchu.

Jak działają dappy?

Zdecentralizowane aplikacje to w zasadzie umowa — oprogramowanie napisane na łańcuchu bloków, które robi coś z danymi wejściowymi użytkownika i daje ci coś w zamian.

Tradycyjnie tego rodzaju rzeczy zdarzają się na serwerze, ale teraz mogą się zdarzyć bezpośrednio w łańcuchu bloków. Jednym z przykładów są interfejsy użytkownika w grach, które łączą się bezpośrednio z łańcuchem bloków bez konieczności stosowania scentralizowanego serwera.

Co to jest DappRadar?

DappRadar łączy aplikacje dapps w jedną platformę i klasyfikuje je. Pozwala użytkownikom śledzić postępy dappów, analizować ich wydajność w czasie i odkrywać nowe.

Gry są główną częścią ofert DappRadar i stają się coraz ważniejszą częścią przestrzeni kryptograficznej jako całości.


Jak ewoluuje zdecentralizowana gra kryptograficzna?

W tej chwili nie można budować szybkich gier, takich jak Call of Duty, wyłącznie na blockchainie. Jednak blockchain może obsługiwać elementy tej gry, takie jak odznaki, aby pokazać postęp i zweryfikować to na różnych platformach.

Możliwe jest również handlowanie przedmiotami w grze, takimi jak skórki i broń, za pomocą zdecentralizowanych platform handlowych. Są też zdecentralizowane gry oparte na blockchainie, które są oparte wyłącznie na handlu, takie jak karty baseballowe.

Jak korzystać z DappRadar

Korzystanie z DappRadar jest łatwe. Nie musisz się nawet rejestrować, aby uzyskać dostęp do wielu jego funkcji.

Niektóre nowe funkcje, to nowy moduł do śledzenia portfela, który pozwala użytkownikom oszacować wartość wszystkich ich NFT i śledzić to w czasie. Istnieje również narzędzie do wyceny NFT, stworzone w celu oszacowania wartości rzeczy takich jak Cryptopunks (dzieła sztuki, które są tworzone i sprzedawane na blockchain, czasami za ogromne sumy pieniędzy).

Przyszłość platform takich jak DappRadar rysuje się w jasnych barwach, ponieważ społeczność zyskuje na wpływach i coraz więcej osób zaczyna poznawać zalety i możliwości zdecentralizowanych aplikacji. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę DappRadar.

Źródło: https://medium.com/unstoppabledomains/what-are-dapps-and-how-does-dappradar-track-them-on-the-blockchain-588120865796

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *