marek.ebiznes@gmail.com

Crypto com – zhackowany na 15 mln $

Zarabianie w Internecie

Crypto com – zhackowany na 15 mln $

Firma Crypto Com została zhackowana i okradziona, takie informacje pojawiły się na oficjalnym twitterze

Zaraz po tym wydarzeniu crypto com wstrzymało wypłaty

Polecam zalogowanie się oraz reset 2FA, sama aplikacja jak i giełda nas o to poprosi

Według firmy PeckShield zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, Crypto.com, główna giełda kryptowalut, straciła prawie 15 milionów dolarów w Ethereum (ETH).

Według firmy zajmującej się bezpieczeństwem Peckshield, Crypto.com zostało zhakowane na 4600 ETH o wartości około 15 milionów dolarów. Użytkownicy zaczęli wczoraj zgłaszać dziwne zachowanie na swoich kontach, a Crypto.com podjęło szybkie działania, aby wyłączyć wypłaty. Crypto.com twierdzi, że nie pobrano żadnych środków od użytkowników, co sugeruje, że włamanie musiało mieć miejsce w gorących portfelach firmy, chociaż nie wyjaśnia to, dlaczego użytkownicy jako pierwsi zgłosili dziwne zachowanie na swoich kontach.

https://twitter.com/peckshield/status/1483246262371557378?s=21

Lazarus potencjalnie za hackowaniem Crypto.com
Dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, napisał na Twitterze potwierdzenie, że żadne środki klientów nie zostały utracone, a infrastruktura została ponownie uruchomiona w czasie krótszym niż 14 godzin. Dodał, że sekcja zwłok zostanie opublikowana po ustaleniu wszystkich faktów, co, miejmy nadzieję, wyjaśni, w jaki sposób żadne środki użytkownika nie zostały utracone (chociaż może to być po prostu złe sformułowanie i oznaczać, że klienci, którzy stracili środki, zostali zwróceni).

Nie są znane żadne informacje na temat tego, kto mógł stać za włamaniem, chociaż metodologia szybkiego exploita i natychmiastowego mycia sugeruje, że nie jest to pierwszy raz dla tych hakerów, a wszystkie oczy prawdopodobnie kierują się na płodną północnokoreańską grupę hakerską Lazarus.

Źródło: https://fullycrypto.com/crypto-com-hacked-for-15-million-in-eth?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=crypto-com-hacked-for-15-million-in-eth


Jak widać giełda zwróciła brakujące środki użytkownikowi/uzytkownikom

Niewielka część klientów Crypto.com została naruszona na ich konta. Firma ogłosiła, że żadne fundusze nie zostały naruszone, ale klienci przenieśli się na Twittera, twierdząc, że stracili ETH.

Ben Baller, entuzjasta kryptowalut i przedsiębiorca, twierdzi, że stracił 4,25 ETH, co w chwili publikacji było równowartością 13 924 USD. Baller upierał się, że włączył uwierzytelnianie dwuskładnikowe, co sugeruje, że włamanie mogło zagrozić środkom bezpieczeństwa giełdy. Po „niewielkim kopaniu” Baller odkrył, że w ciągu sześciu godzin z portfela ETH zniknęło 5000 ETH, co stanowi równowartość około 16 milionów dolarów. Współzałożyciel Dogecoin, Billy Markus, zauważył „dziwną” aktywność na portfelu Crypto.com Ethereum. Wiele podobnych transferów 2-5 ETH trafiło do nowych portfeli.

Hakerzy byli w stanie wyprać cześć skradzionych kryptowalut, korzystając z usługi mixera Tornado Cash.

W poniedziałek Crypto.com ogłosił, że wstrzymał wypłaty „z powodu podejrzanej aktywności”. kiedy klienci zaczęli zgłaszać problemy.

Dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, stwierdził w ostatniej aktualizacji Twittera, że ​​żadne pieniądze klientów nie zostały utracone. Stwierdził również, że w wyniku wydarzenia zespół Crypto.com zwiększył infrastrukturę giełdy. Giełda nadal wewnętrznie bada naruszenie bezpieczeństwa.


Źródła i dodatkowo tutaj kilka artykułów, które o tym piszą

https://cointelegraph.com/news/crypto-com-pauses-withdrawals-due-to-suspicious-activity

https://www.newsbtc.com/crypto/crypto-com-cro-restricts-withdrawals-for-all-users-after-succumbing-to-hack/

https://www.google.com/amp/s/beincrypto.com/crypto-com-hot-wallet-hacked-no-funds-lost/

https://pl.techbriefly.com/hakerzy-ukradli-15-milionow-dolarow-w-ethereum-z-crypto-com-tech-49922/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *