marek.ebiznes@gmail.com

Keplr – jak założyć portfel

Zarabianie w Internecie

Keplr – jak założyć portfel

W tym artykule zajmiemy się krok po kroku złożeniem portfela keplr

Portfel Keplr jest już obecny z nami jakiś czas dostępny jest zarówno jako wtyczka do przegladarki jak i na komórkę.

Portfel ten działa bardzo podobnie do powszechnie znanego portfela MetaMask, który ma zastosowanie w sieci ERC20, BSC, Polygone, Cronos jak i wielu innych, które są budowane na podstawie adresu ETH 0x

Keplr służy nam do przechowywania kryptowalut opartych o sieć Cosmos takich jak ATOM, ale nie tylko. Ekosystem Cosmos jest bardzo rozbudowany i na podstawie niego tworzonych jest wiele projektów, za czym idą wszystkie airdropy, które odbieramy już od początku roku 2021.

Najgłośniejszym Airdropem, jaki otrzymaliśmy za Hodl Atoma i jego staking jest Osmo i cała platforma Defi Osmosis, dzięki temu, że byliśmy holderami atoma przed jak i 18 lutego 2021 mogliśmy otrzymać AirDrop.

Airdrop otrzymały osoby, które trzymały i stakowały atom NIE na giełdach na swoich portfelach, mógł to być każdy portfel, do którego posiadacie klucze prywatne (seed) wtedy można go odtworzyć w keplr. Tak więc jeśli stakowałeś atom na Exodus, albo innym portfelu, który posiada 12 lub 24 słów seed to wystarczyło przywrócić portfel w keplr i już można było zacząć działać

Airdrop wyceniany był na kilka tyś $ tj. 3000-4000$. Wiele osób, która współpracuje ze mną systematycznie otrzymała szybko te informacje i mogła cieszyć się airdropem. Klubowicze otrzymali podobne ilości tokenów w moim wypadku było to 868 osmo. Na tamten czas cena go wynosiła jakieś 4-6$ za sztukę.

Aktualna cena osmo

Jako ekipa HajsoHolicy opracowaliśmy strategie działania na platformie defi-osmosis. Tym o to sposobem pomnożyliśmy sobie tokeny osmo i zbudowaliśmy źródełko, z którego ciągle systematycznie całkiem zacnie kapie nam token osmo. Informację o airdropie jak i możliwościach umieściłem na moich Social Mediach jak i na kanale YT.

Polecam zapoznać się z tą playlistą dotyczącą airdropu jak i obsługi osmosis

Co może pomóc z tym aby łapać się na airdropy

Atom 50-100+
Juno 50-100+
Osmo 100+
Akash 100+
Scrt 100+
Stars 3000+
Evmos 100+Jak założyć portfel keplr?

Samo tworzenie portfela jak i jego obsługa jest bardzo prosta wystarczy postępować według kroków, które nam się pojawiają

Najpierw musimy wybrać który portfel chcemy używać, ja sam używam portfeli jako wtyczki oraz na ios.

Najważniejsze jet to aby zabezpieczyć i zapisać słowa SEED podczas tworzenia każdego portfela!

Keplr do przeglądarki chrome oraz na komórkę – https://www.keplr.app/

Jeśli chcemy zainstalować wtyczkę do chrome to na stronie głównej klikamy w górny prawy róg ” instal keplr for chrome” następnie instalujemy wtyczkę.

Po zainstalowaniu wtyczka pojawi się w przeglądarce w miejscu „rozszerzenia” należy kliknąć logo keplr, po kliknięciu otworzy się strona na której będziemy mogli stworzyć nasz portfel. Nie rekomenduje tworzenia konta przez google, a stworzenie utworzenie go poprzez „create new account” lub za pomoca ledger

Wybierając „create new account” pojawi nam się kolejna strona, gdzie do wyboru będzie utworzenia konta za pomocą 12 lub 24 seed. ( ilość słów pozostawiam wam do wyboru, ja akurat mam 12, bo importowałem inny portfel na kepler)

Pojawią się też te słowa, które należy zapisać najlepiej na kartce DRUKOWANYMI LITERAMI, ustalić nasze hasło do portfela i kliknąć next.

Dlatego nie polecam tworzenia takiego portfela w miejscach publicznych, aby nikt nie dostał przypadkowo dostępu do frazy odzyskiwania. Po kliknięciu next pojawi nam się kolejne okienko gdzie…

Powinniśmy wybrać z kartki nasze zapisane słowa w poprawnej kolejności i sprawdzić, czy wszystko zrobiliśmy jak należy, następnie klikamy register.

Klikamy DONE i od teraz możemy rozpocząć przygodę z portfelem keplr jak i ekosystemem Cosmos.

Wystarczy ponownie udać się do prawego górnego roku przeglądarki i odszukać rozszerzenia keplr. Klikając w nie pojawi nam się okno przedstawiające nasz gotowy do działania portfel

Widzimy naszą nazwę pod nią adres cosmos, na który możemy wysłać Atom, wystarczy na niego najechać, kliknąć a się skopiuje. Mamy przycisk Deposit, który wyświetli kod QR z naszym adresem.


Jesli juz posiadamy jakieś atomy na portfelu, to przycisk send przeniesie nas na kolejną zakładkę portfela

Gdzie od góry widzimy pole „Recipient” – tam podajemy adres docelowy, na który chcemy zrealizować przelew
Zakładka „Token” – wubieramy token, jaki chcemy wysłać jeśli posiadamy inne tokeny

Na dole te kratki Low, Avarege, High przedstawiają możliwości wybrania opłaty za przesłanie środków

Ten mały napis set gas służy do manualnego ustawiania i zwiększenia opłaty

Stworzenie portfela mobilnego jest też bardzo proste i polega praktycznie na tym samym, czyli pobieramy apliklacje

Łączenie portfela keplr z innymi platformami na przykładzie Osmosis

Przechodzimy na stronę https://osmosis.zone/ nastepnie klikamy „Enter The LAB”

Klikamy „connect Wallet” i wybieramy opcję, którą chcemy się połączyć mamy opcje Extension – wtyczka w przeglądarce jak i możliwość połączenia się ze stroną za pomocą aplikacji mobilnej keplr opcje wytłumaczone niżej

Potwierdzamy komunikaty, które się pojawiają po lewej stronie z portfela keplr

Wybieraqjąć połączenie „wallet connect” powinniśmy przejść w aplikacji na smartfonie w górny prawy róg i wybrać wallet connect oraz zeskanować kod QR, który się pojawił na ekranie komputera.

Dzięki aplikacji w smartfonie możemy wymieniać też tokeny w niej wystarczy klikając globus przejść na osmosis jednak moim zdaniem dużo wygodniej jest korzystać z osmosis w przeglądarce, a nie w aplikacji telefonu.

Na moim kanale znajdziesz materiały dotyczące pooli płynności jak i o odbieraniu airdropów z ekosystemu cosmos

 

11 komentarzy

 1. Poweer pisze:

  Your cosmos address eligible for @CMDX airdrop should be logged in to Keplr for address verifixation.

  Mam taki komunikat przy na stonie https://airdrop.comdex.one/ bo chciałbym odebrać Airdrop(ATOM był na Binance, a mimo to pokazuje ze moge odebrac CMDX)

  Co należy zrobić?

 2. Jarek65w pisze:

  No właśnie mimo trzymania na binance , adres się pokazuje jako uprawniony.
  Czyli binance zgarnia nasze AirDrop ?

  • Marek pisze:

   Giełdy nie zawsze bawia sie w odbieranie dropów, wypłać sobie tokeny na swój portfel. Nie raz już o tym wspominałem

 3. Tomasz pisze:

  witam. Mam problem z przeniesieniem keplr z mobilnego na komputer. Dla ułatwienia napisze co i jak wybieram i co wpisuje.
  Import existing Wallet następnie wpisuje frazę seed oddzielona spacjami podaje nazwę obecnego Wallet i przepisuje swoje hasło do niego. Niestety nic się nie dzieje i wywala mnie do początku.

  • Marek pisze:

   Jeśli jeszcze sobie z tym nie poradziłeś odezwij się na PW

   • Michał pisze:

    Witam Cię,
    Mam prośbę do Ciebie, czy możesz mi podpowiedzieć co zrobić , ponieważ utworzyłem portfel Keplr i nie wiem dlaczego nie wchodzi mi hasło.
    Czy istnieje możliwość zmiany hasła, albo wejście do portfela, oczywiście seedy mam.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

    • Marek pisze:

     Siemanko. Jeśli masz seedy, wystarczy, że usuniesz wtyczkę czy aplikacje i na nowo skonfigurujesz i ustawisz nowe hasło.

     Daj znać jak poszło.

     Pozdrawiam

 4. HenioAlpaga pisze:

  Mam komunikat : Key Ring is not loaded or not empty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *