marek.ebiznes@gmail.com

Cardano ADA – Jak otrzymać AirDrop SundaeSwap ISO

Zarabianie w Internecie

Cardano ADA – Jak otrzymać AirDrop SundaeSwap ISO

Szansa na zgarnięcie tokenów od DEX SundeaSwap

Jesteś holderm ADA, masz szansę zakwalifikować się na SundaeSwap ISO

Aby jednak to zrobić nalezy spełnić kilka prostych warunków, a mianowicie wystarczy posiadać portfel i delegować (stakować) ADA w odpowiednim miejscu

Nadające sie do tego portfele to:

Aby wziąć udział tutaj w tym airdropie polecam zainstalowanie portfela Yoroi i wybranie kwalifikującego się delegatora z wypisanych niżej. Powinno się wydelegować min 10 szt ADA już po oplatach, więc potrzebujesz ~13 ADA

Jeśli redelegujesz swoje ADA z jednego poola do innego, płacisz tylko Fee i czekasz już tylko 2 epoki aby twoja stawka ADA stała się aktywna w nowym poolu, jednak podczas tego oczekiwania w dalszym ciągu otrzymujesz nagrody z poprzedniego poola. Tylko gdy rejestrujesz pierwszy raz całkiem nowy wallet to czekasz 4 epoki

Jednak jak już wspominałem nie raz, nie powinno robić się airdropów pod samo wydarzenie, jeśli np. Nie jesteś Holderem danej waluty.

Yoroi Wallet – Polecam do Stakingu jak i hldowania ADA w dłuższym terminie, dostępny jest w przeglądarce oraz smartfonie, można na nim stakować zarówno w przegladarce jak i smatfonie. Łatwe tworzenie subkont jak i wybór różnych delegatorów.

Portfel pobierz lub zainstaluj stąd https://yoroi-wallet.com/#/ samo tworzenie portfela nie różni się znacząco od stworzenia MetaMask, lub Keplr instrukcję znajdziesz Tutaj

Nami Wallet – Polecam handlu na DEX SundaeSwap z tego co czytałem opinie ma średnie, więc alternatywnie można użyć CCvault opisany niżej

Ccvault – polecam również do handlu na dex

Pojawi się materiał o tym jak handlować na DEX – zasada ta sama i bardzo podobna co każdy inny jak pancakeswap, uniswap czy 1ich

SundaeSwap ISO Staking


To, co musisz zrobić, aby dołączyć do ISO, to stakować ADA na dowolnej liście SPO, która zawiera tokeny SundaeSwap.

Potrzebujesz 10 ADA w swoim portfelu, aby móc stakować Cardano na ISO zatwierdzonym przez SundaeSwap i zdobywać airdropy SundaeSwap.

Przejdź do listy delegatorów i znajdz takiego, który nie jest przepełniony. Mi udało mi się znaleźć pulę AZDFM o tym niżej.

Wybierz kwotę, którą chcesz stakować. Obowiązuje opłata za rozpoczecie stakowania 2.174257 ADA, która będzie pobierana za zablokowanie twojego adresu w celu delegowania.

Kiedy Airdrop SundaeSwap będzie dostępny, otrzymasz airdrop tokena SundaeSwap na ten adres. Pamiętaj, że tokeny muszą być zablokowane do czasu zrzutu, aby uzyskać kwalifikację.

Nie wyjmuj tokenów aż do zrzutu – migawki. Kiedy wypłacisz tokeny z puli, otrzymasz też zwrot początkowej opłaty za staking 2 ADA.

Co oznacza rejestracja portfela?

Jeśli rejestrujesz portfel po raz pierwszy, będziesz musiał zapłacić depozyt w wysokości 2 ADA, aby zarejestrować portfel w łańcuchu. Depozyt 2.174257 ADA podlega zwrotowi, gdy zdecydujesz się wyrejestrować swój portfel z obstawiania.

Zgodnie z ich ostatnim postem na temat SundaeSwap ISO, minimalna kwota ADA, którą można postawić, to 10 ADA.


O co chodzi z Airdrop i dex

Poniżej wyjaśnię najważniejsze punkty, o których musisz pamiętać, aby wziąć udział w SundaeSwap ISO, a także wszystkie dokładne szczegóły, które musisz wiedzieć o uruchomieniu SundaeSwap DEX. SundaeSwap to premierowy DEX oparty na bluechipach Cardano. Pomyśl o tym jako Uniswap of Cardano.

Kluczowe daty:

Czwartek, 20 stycznia: SundaeSwap zostanie uruchomiony jako w pełni funkcjonalna zdecentralizowana giełda beta (DEX).

Wtorek, 25 stycznia: Obliczona zostanie pierwsza runda nagród ISO.
Uczestnicy ISO muszą oddelegować ADA do kwalifikacji ISO Scoopers przed wtorkiem 25 stycznia i godziną 21:45 UTC , aby móc zdobyć SUNDAE we wszystkich pięciu rundach ISO.

Więcej szczegółów:

Czwartek, 20 stycznia: Rozpoczęcie nagród SUNDAE za yield farming.
Farming będzie dostępna przez co najmniej pierwsze sześć miesięcy SundaeSwap DEX, a w tym okresie tokeny LP postawione w celu farmingu mogą zdobyć dodatkowe nagrody SUNDAE.

SundaeSwap DEX zostanie uruchomiony jako w pełni funkcjonalna wersja beta w czwartek 20 stycznia 2022 r. Projekty będą mogły tworzyć pule od wtorku 18 stycznia.

3 sposoby na zdobywanie tokenów SUNDAE

Początkowo będą trzy sposoby na zdobycie darmowych tokenów SUNDAE:

Metoda 1: Weź udział w ISO (dostępne w epokach Cardano od 316 do 320). Kalendarz Cardano Epoch
Epoka 316 to 20 stycznia, a 320 to 9 lutego. Poniżej szczegółowo wyjaśnię dokładnie daty odcięcia rund ISO 5.

Metoda 2: Zdobywaj nagrody za farming w LP pool (dostępne od stycznia do czerwca). Po czerwcu najprawdopodobniej nagrody w zakresie farmingu ustaną lub znacznie spadną.

Metoda 3: Zamień inne tokeny na SUNDAE w SundaeSwap i innych uczestniczących DEX-ach.
Po prostu używając dex i zamieniając na nim tokeny, będziesz mógł zdobywać tokeny SundaeSwap jako wcześni użytkownicy tego DEX. To nie będzie oferowane dla użytkowników, którzy dołączą później.

Kiedy jest SundaeSwap ISO?

ISO rozpocznie się również w czwartek 20 stycznia i będzie trwać przez pięć epok, a nagrody (5% całkowitej podaży SUNDAE, 1% na epokę) będą rozdzielane na podstawie migawek, które zostaną wykonane na każdej granicy epoki.

Rundy SundaeSwap ISO 5 i daty końcowe:

Aby wziąć udział w każdej rundzie nagród ISO, musisz przekazać delegację przed następną datą i godzinami.

Runda 1: 25 stycznia (21:45 UTC)
Runda 2: 30 stycznia (21:45 UTC)
Runda 3: 4 lutego (21:45 UTC)
Runda 4: 9 lutego (21:45 UTC)
Runda 5: 14 lutego (21:45 UTC)

Tak długo, jak zostaniesz oddelegowany do oficjalnego ISO Scoopera (podam oficjalną listę ISO poniżej) przed zrobieniem zrzutu, twoje nagrody zostaną obliczone dla epoki, w którą swoją ADA wydelegowałeś

Oficjalni dostawcy ISO:


WAV7/SKY
SIPO
XSP
AHL
CCV (wszystkie pule CCV)
ITC
DIGI (wszystkie pule DIGI)
AZUR, AZUR2, AZUR3 i AZDFM
TERA, TERA2, TERA3
BLOOM (wszystkie baseny BLOOM)
WFFL
PÓŁNOC
ATLAS
TYTAN
KIWI/RAMEN
NEDS1, NEDS2, NEDS3, NEDS4
SPRAWIEDLIWY
CRDNS
AAA
NERD
PAWEŁ
MASTR
ATADA
STI, STI2, STI3
OSTRZE
ŻABA, WILK
DSHIN
BLOK
ROSNĄĆ
BCSH

Tutaj w portfelu Yoroi należy wybrać odpowiedniego Delegatora z listy ja akurat na co dzień korzystam z innego, ale pod to wydarzenie musiałem redelegowac swoje ADA i ja wybrałem AZDFM

Więcej informacji na temat delegowania i stakowania ada znajdziesz w tym artykule, gdzie krok po kroku zakładamy portfel i stakujemy Cardano. Przejdź tutaj

Aby do zrobić należy przejść w sekcję Delegation list u góry po prawej i w wyszukiwarce wyszukać np. AZDFM

Informację o kwalifikujących się delegatorach pochodzą z tych stron:

https://www.publish0x.com/cryptoguru/how-to-participate-on-sundaeswap-iso-to-earn-cardanos-sundae-xznxwzl

https://sundaeswap-finance.medium.com/meet-your-sundaeswap-scoopers-76476dafa744

Tokenomia Sundaeswap:

Alokacja SUNDAE to 2 miliardy tokenów SUNDAE, które zostaną wymintowane na początku DEX i będą dostępne powoli z upływem czasu, w miarę dojrzewania protokołu.

55% podaży SUNDAE trafi do odbiorców publicznych, a 5% całkowitej podaży zostanie rozdystrybuowanych do uczestników pierwszej oferty z puli udziałów (ISO) wśród 5 epok (1% w każdej epoce).

W tej chwili zespół zdecydował się na dystrybucję tokenów SundaeSwap pod koniec każdej epoki.

Na podstawie postawionej kwoty 1% zostanie podzielony między wszystkich delegatów do puli udziałów SundaeSwap ISO.

SundaeSwap ISO będzie działać przez 25 dni w ciągu 5 epok. SundaeSwap ISO Start w tym samym czasie, w którym zostaje uruchomiona Zdecentralizowana Giełda.

Jak wziąć udział w SundaeSwap ISO

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakwalifikujesz się do wszystkich pięciu rund nagród ISO, musisz wydelegować ADA z kwalifikującymi się SPO przed 21:45 UTC 25 stycznia.


Minimalna kwota ADA jaką powinno się wydelegować to 10 szt.

Twoja nagroda zostanie obliczona na podstawie migawki z blockchain wykonanego w tym czasie i jednocześnie na każdej kolejnej granicy epoki.

Szczegółowe informacje o tym, gdzie i jak otrzymasz swoje SUNDAE oraz jak sprawdzić swoje wyjątkowe nagrody, zostaną udostępnione wkrótce.

Jak uzyskać farmę na SundaeSwap

Yield farming to forma stakingu wykorzystywana przez DEX-y w celu zmniejszenia zmienności ich puli płynności.

Więcej informacji na farmingu można znaleźć w sekcji pomocy SundaeSwap.

500 000 SUNDAE będzie przydzielanych codziennie przez co najmniej pierwsze sześć miesięcy działania DEX, aby uzyskać plony rolników uczestniczących w następujących pulach płynności:

SUNDAE/ADA
LQ/ADA
WMT/ADA
KARTY/ADA

Ta lista kwalifikujących się pul zostanie dostosowana przez głosowanie społeczności później, gdy ekosystem się rozrośnie i zostaną uruchomione stablecoiny.

Jak działa delegowanie w ADA i kiedy płacimy fee widoczne przy delegatorze?

Opłaty nie są pobierane podczas delegowania. Opłata jest pobierana z nagród, które są rozdzielane do puli zbiorczo w każdej epoce.

Na przykład, gdy delegujesz 4448 ADA do puli, zostaniesz obciążony opłatą za pierwszą delegację przez sieć, a nie przez pulę około 2 ADA. Oznacza to zarejestrowanie portfela w łańcuchu blokowym i delegowanie.

Będziesz mieć około 4446 oddelegowanych do puli.

Każda epoka, 5 dni, jeśli pula wybije blok, nagroda ADA zostanie przekazana do puli. Na przykład 10 000 ADA.

Od tych 10 000 ADA pula pobiera opłatę. 340 ADA i dowolny procent ADA ustawiony jako zmienny procent depozytu zabezpieczającego. Dla naszej puli ta zmienna marża wynosi 2%.

10 000 ADA – 340 = 9 660.

Z pozostałych 9660 pobieramy opłatę w wysokości 2%.

9660 – (9660*0,02) = 9466,80 do rozdzielenia pomiędzy wszystkich delegatów proporcjonalnie do ich całkowitego udziału w puli.

Utrzymujemy 193,20 jako opłatę za pulę, co oznacza, że ​​pula otrzymuje 340 + 193,20 = 533,20.

Ty jako delegat ze swoją stawką 4446 ADA dostaniesz część pozostałych 9466,80 ADA.

📲 Zaobserwuj mnie:

► YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC2YrxzTZB_YdoxW7UDle_UA
► Twitter: https://twitter.com/marekporwol
► Instagram: https://www.instagram.com/marekp505/
► Facebook: https://www.facebook.com/marek505
► Telegram: https://t.me/HAJSOHOLICY

 

2 komentarze

  1. karol pisze:

    Co z tym? Nie znalazłem jak odebrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *