marek.ebiznes@gmail.com

Nuri Bitwala – Niemiecki fintech złożył wniosek o upadłość

Zarabianie w Internecie

Nuri Bitwala – Niemiecki fintech złożył wniosek o upadłość

Nuri (wcześniej znana jako Bitwala) to niemiecka firma FinTech. Jego aplikacja pozwala użytkownikom wpłacać środki, używać aplikacji jak konta bankowego z niemieckim IBAN oraz inwestować w kryptowaluty i inne alternatywne inwestycje. Firma jest zarejestrowana w Niemczech. Oferowali też kartę debetową do rachunku w aplikacji.

Wiele osób skorzystało tutaj z promocji gdzie za założenie konta można było zgarnąć aż 30€ Mam nadzieję, że tobie tez udało się korzystać z tej opcji.

Smutne jest to, że tak fajna aplikacja i sprawnie działająca aplikacja fintechowa ogłasza upadłość.

Rynek startup i fintech co mówiliśmy już nie raz, jest prężnie rozwijającym się rynkiem, ale musi się szybko dostosować do zmiennej sytuacji, co jest bardzo ciężko zrobić, ponieważ rynek krypto nie bierze jeńców i wytrwają tutaj tylko najmocniejsi!

Jeśli posiadacie tam jakieś środki, polecam ich wypłacenie do banku.

Poniżej email z dnia 10.08.2022 dotyczący tej sytuacji od Solaris Bank.

Drogi Kliencie Nuri,

Z przykrością informujemy, że dostawca aplikacji bankowych, Nuri GmbH, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Jak wiecie, Solarisbank AG jest dostawcą usług Banking-as-a-Service dla Nuri GmbH. Chcielibyśmy najpierw zapewnić, że Twoje środki są u nas bezpieczne.

Zachowasz pełny dostęp do swojego konta bankowego za pośrednictwem interfejsu użytkownika Nuri GmbH i będziesz mógł normalnie inicjować transakcje. Będziesz mógł bez ograniczeń korzystać ze swojej karty debetowej i usług bankowych, a także korzystać z usług przechowywania kryptowalut naszej spółki zależnej Solaris Digital Assets GmbH za pośrednictwem interfejsu użytkownika Nuri GmbH.

Aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami Nuri, odwiedź stronę Nuri.

Solarisbank AG będzie nadal w pełni wspierać Cię jako klienta Nuri. Przygotowaliśmy FAQ, aby poinformować Cię o najważniejszych sprawach.

Z poważaniem,

Solarisbank AG

Informacja z blogu NURI

https://nuri.com/blog/nuri-filed-for-insolvency/

Co to oznacza dla Ciebie?

Przypomnijmy najważniejsze dla Ciebie informacje: Wszystkie środki na Twoich rachunkach Nuri są bezpieczne dzięki naszej współpracy z Solarisbank AG. Tymczasowe postępowanie upadłościowe nie ma wpływu na Twoje depozyty, fundusze kryptowalutowe i inwestycje Nuri Pot, które zostały z nami wykonane. Ta sytuacja nie ma wpływu na Twoje depozyty w euro na koncie bankowym, depozyty Bitcoin i Ether w portfelach i skarbcach oraz inwestycje w Nuri. Masz zagwarantowany dostęp i będziesz mógł swobodnie wpłacać i wypłacać wszystkie środki w dowolnym momencie.

Na razie nic się nie zmieni, a aplikacja, produkty i usługi Nuri będą nadal działać.

Dlaczego Nuri złożyła wniosek o upadłość?

Kontynuowaliśmy wypełnianie w odpowiednim czasie, aby wyprzedzić trwałe obciążenie płynności naszej firmy. 2022 był trudnym rokiem dla ekosystemu startupów na całym świecie, zwłaszcza dla fintechów. Ze względu na trwające następstwa pandemii korony oraz niepewność gospodarczą i polityczną na rynkach po inwazji Rosji na Ukrainę, borykamy się z poważnymi trudnościami makroekonomicznymi oraz ochłodzeniem publicznych i prywatnych rynków kapitałowych. Ponadto różne negatywne wydarzenia na rynkach kryptowalut na początku tego roku, w tym duże wyprzedaże kryptowalut, implozja protokołu Luna/Terra, niewypłacalność Celsjusza i innych głównych funduszy kryptograficznych, doprowadziły do bessy na rynku kryptowalut.

Co dalej?

Nuri zawsze był liderem innowacji: Naszą wizją jest świat, w którym każdy może budować swoją finansową przyszłość. Jesteśmy przekonani, że tymczasowe postępowanie upadłościowe stanowi najlepszą podstawę do opracowania realnej, długoterminowej koncepcji restrukturyzacji w obecnej sytuacji firmy.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasza wizja, produkty i usługi nadal służyły Tobie i przyszłym klientom.


Nota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *