marek.ebiznes@gmail.com

Pontem Network

Zarabianie w Internecie

Pontem Network

Jest portfel dla Aptosa Pontem Wallet, oni nawiązali współpracę z APT i bardzo możliwe, że będą mieli swój token, którym obdarują aktywnych użytkowników.

Czy tak się wydarzy zobaczymy. Póki co to spekulacje. Aczkolwiek na twitter coś o tym wspomnieli.

A na nim różne dapps, czyli aplikacje, które moim zdaniem na tym stadium warto sobie sprawdzić i nie pomijać i zostawić tam ślad po sobie, dodatkowo zobaczyć co się na nim buduje, wygląda to wszystko identycznie jak inne sieci.

Pontem nawiązało współpracę z Aptos, aby zbudować podstawowe dApps i inną infrastrukturę, która umożliwia przyjęcie ich L1, takie jak narzędzia programistyczne, EVM, AMM i inne.

Co można zrobić?

Odwiedź Pontemhttps://pontem.network/
Zainstaluj portfel i zapisz frazę seed.
Podłącz portfel do Pontem DEX.
Teraz wykonaj kilka transakcji.
Użyj również ich LiquidSwap Bridge, aby przenieść jakieś tokeny z jednej sieci na inną, możesz w ten sposób pozyskać środki na sieć aptos. Można np. przenieść z Polygone, Arbitrum, Pptimism tokeny na sieć aptos.

Ja aby skorzystac z bridge zrobiłem swapa Matic na USDT wykorzystując do tego QuickSwap, a następnie USDT przeniosłem na sieć aptos

Cały proces trwał ~ 20 minut. Jednak aby z powrotem przenieść na sieć Polygone to ta transakcja może zająć nawet do 72 h, czyli 3 dni ( zrobiłem testowo, aby to sprawdzić), uważam jednak, że warto sobie przenieść tylko z innej sieci Polygone czy BNB na sieć aptos i ewentualnie APT wysłać na giełdę i tam sprzedać.


Pontem nie ma jeszcze własnego tokena, ale zasugerował wykonanie zrzutu.
Pierwsi użytkownicy, którzy dokonali transakcji, mogą otrzymać zrzut Pontem po uruchomieniu własnego tokena.
Należy pamiętać, że nie ma gwarancji, że wykonają zrzut. To tylko spekulacje.

Warto tam rzucić okiem na możliwości, które daje nam ta sieć 🙂

Ja już sobie przetestowałem poniższe aplikacje, z czego zasadę działania każdej z nich znam, jeśli Ty jesteś tu nowy, to masz szansę się zapoznać jak i nauczyć, o co tutaj chodzi i jak działa.

Tu zrobiłem SWAP – Liquidswap, Hippo, OmniBTC

Tu wrzuciłem APT na staking – Ditto

Tu otworzyłem sobie Vault wrzuciłem 1 APT do niego, po czym wyjąłem: Argo

Twitter: https://twitter.com/PontemNetwork/status/1582852648151105537


Dodatkowo można tu rzucić okiem jeszcze tutaj:

Ditto – https://medium.com/@dittoprotocol/introducing-ditto-b09c24b8f642


Blockto NFT – https://twitter.com/aptosecosystems/status/1584537026199977984?s=49&t=-LKBsI5qXxZIq0lY5I6ICQ


Souffl3 Marketplace https://medium.com/@souffl3/new-souffl3-marketplace-is-live-along-with-aptos-mainnet-fe2f8c17a431

Synergy – https://twitter.com/SynergyOnAptos


Aptos Bridge https://medium.com/layerzero-official/the-aptos-bridge-by-layerzero-5117030afd4f


MNS – https://medium.com/@move_name_service/move-name-service-mns-launch-on-the-aptos-mainnet-4059b9408d8


Aptin – https://airdropssnooper.medium.com/aptin-potential-airdrop-in-aptos-ecosystem-a188b81a9c62

Arco Protocol – https://medium.com/@arcoprotocol/arco-devnet-incentive-program-2-000-000-arc-coin-prize-pool-33b213417bec


AnimeSwap – https://app.animeswap.org/#/swap?chain=aptos


Nota Prawna:

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *