marek.ebiznes@gmail.com

Firma e-Money A/S – zaprzestaje dalszej emisji tokena stable coina EEUR

Zarabianie w Internecie

Firma e-Money A/S – zaprzestaje dalszej emisji tokena stable coina EEUR

Co się stało dzieje z EEUR

UPDATE Z DNIA 09.01.2023

Firma e-Money A/S postanowiła zaprzestać dalszej emisji tokena EEUR zabezpieczonego Euro EUR
Przedstawiła też opcje wykupu jak i czas w którym będą wykupować EEUR.

Wszystkie monety stablecoin EEUR pozostają w pełni zabezpieczone i można je wymieniać zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Wstrzymanie emisji obowiązuje od 9 stycznia 2023 r. Zgodnie z warunkami (dostępnymi na stronie https://e-money.com/legal)

Do kiedy będzie wykup EEUR

e-Money będzie obsługiwał wykup do 6 marca 2023 r., po czym nastąpi dalszy wykup oceniane w każdym przypadku.

Dlaczego firma zdecydowała się na ten ruch?

Decyzja o wycofaniu emisji EEUR nie była łatwą decyzją. Firma e-Money została założona w 2017 roku z wizją zdobycia znacznego udziału w rynku stablecoinów oraz bycia niezawodnym i zaufanym elementem składowym globalnej integracji finansowej. Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, wysiłki te osiągnęły niestety etap, w którym rozważne i odpowiedzialne jest ich zakończenie.

Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak wykupić swoje stablecoiny i uzasadnienie tej decyzji.

2 Opcje wykupu

  1. W przypadku mniejszych kwot zalecamy wykorzystanie istniejącej płynności EEUR dostępnej na Osmosis.  Możesz natychmiast wymienić EEUR na inne aktywa kryptograficzne, takie jak OSMO, ATOM lub USDC.
  2. W przypadku większych kwot (100 000+) EEUR można wymienić bezpośrednio na EUR w e-Money A/S.  Wymaga to KYC/AML i należy spodziewać się około 5 dni roboczych na przetworzenie.

 Skontaktuj się z sales@e-money.com, aby skorzystać z tej opcji.


Rynki EEUR na Osmosis będą nadal działać w okresie wykupu. Zalecana jest sprzedaż w mniejszych partiach, aby zmniejszyć wpływ na rynek i poślizg cenowy. Działania firmy jako animatora rynku będą nadal zapewniać, że handel na rynkach zbliży się do ceny referencyjnej.

Jeśli posiadacie jakieś pule płynności w tokenie EEUR należy je usunąć i zamienić na inne tokeny.

Co z moimi EEUR na Osmosis i w ekosystemie cosmos

Z informacji jasno wynika, ze te tokeny nalezy zamienić na inne. Jeśli posiadasz pule płynności na platformie DEX – Osmosis powinieneś zrobić unbonding i najpóźniej do 6 marca 2023 roku wymienić EEUR na inne tokeny.

Co z tokenem NGM?

Blockchain e-Money będzie nadal działał, a baza kodów zostanie udostępniona na podstawie dozwolonej licencji open source. Blockchain będzie nadal zabezpieczony tokenem NGM. Podobnie jak inne tokeny Proof-of-Stake, NGM może być używany do uiszczania opłat transakcyjnych i zabezpieczania łańcucha poprzez stakowanie, zdobywając w ten sposób nagrody za stakowanie.

Uzasadnienie tej decyzji

e-Money, założona w 2017 roku jako część wczesnej społeczności Cosmos, osiągnęła wiele kamieni milowych od czasu swojego rozwoju. Na początku 2020 roku firma uruchomiła swoją sieć główną emoney-1, która oferowała niemal natychmiastowe płatności ostateczne i zdecentralizowaną wymianę. e-Money ściśle współpracowało również z Financial Services Authority i Ernst & Young w celu opracowania przejrzystego i zgodnego z wymogami modelu monet typu stablecoin, który mógłby uwzględniać ujemne stopy procentowe w strefie euro. Firma rozpoczęła emisję stablecoinów EEUR w 2020 r., początkowo wykorzystując technologię pomostową Ethereum, a później włączając Cosmos IBC i Axelar.

e-Money miał nadzieję kontynuować sukces swojego stablecoina EEUR w 2022 r., ale branża kryptograficzna stanęła w obliczu wielu wyzwań w 2022 r., a zarówno scentralizowane, jak i zdecentralizowane podmioty miały trudności. Chociaż e-Money nie zostało bezpośrednio dotknięte, biznes monet stablecoin w dużej mierze opiera się na integracji z tradycyjnymi finansami, a zainteresowanie kryptowalutami instytucji finansowych osłabło po wydarzeniach z 2022 r. W rezultacie burzliwe wydarzenia z 2022 r. – Pieniądze na integrację z tradycyjnymi finansami.

Ponadto brak rzeczywistych zastosowań blockchain doprowadził do niskiego popytu na stablecoiny inne niż USD, a oczekuje się, że nadchodząca europejska legislacja MiCA utrudni skalowalność stabilnych monet wspieranych w euro i ograniczy możliwości biznesowe w sektorze. Europejskie prawodawstwo MiCA w obecnej formie faworyzuje banki komercyjne jako przyszłych emitentów stabilnych monet euro, szkodząc innowacjom w Unii Europejskiej. W rezultacie zespół ds. e-pieniędzy zdecydował o wycofaniu emisji EEUR.

Co oferuje sieć NGM ?

  • Zaawansowane funkcje takie jak:
  • Natychmiastowe płatności, sfinalizowane w mniej niż 500 milisekund
  • Księga zleceń z limitem w łańcuchu (DEX), która zapewnia optymalną realizację i kierowanie zleceń
  • Niezależna emisja aktywów
  • Odpowiedni moduł inflacji o wysokiej precyzji, który ładnie łączy się z emisją aktywów

Wierzymy, że te funkcje będą nadal wnosić wielką wartość do ekosystemu Cosmos.

Na pierwszy kwartał 2023 r. planowana jest aktualizacja łańcucha, która zintegruje najnowsze funkcje Cosmos SDK i umożliwi zarządzanie kontrolowanie takich funkcji, jak stopa inflacji i emitenci

Źródło- https://medium.com/e-money-com/eeur-stablecoin-unwind-cf945820fb3f

Przeczytaj i zrób swój research dotyczący tego projektu.

White Paper & Roadmap: https://e-money.com/documents/e-money-whitepaper.pdf

BLOG na temat projektu emonye- https://medium.com/e-money-com

MEDIUM: https://medium.com/e-money-com/announcing-e-moneys-eeur-as-the-first-stablecoin-to-be-listed-on-osmosis-amm-decentralised-98f4df0e8fc3


Ostatnie wpisy


Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *