marek.ebiznes@gmail.com

IguVerse – Fenomen czy wał? (SCAM)

Zarabianie w Internecie

IguVerse – Fenomen czy wał? (SCAM)

Moje przeczucia…

Nie wiem, czy widzieli, może ktoś ma podobne zdanie do mojego, a może całkiem inne. Szanuje.

Ja uważam, że ten biznes/aplikacja się zakończy jak inne, które mieliśmy play2earn, move2earn, wiele farm itd-zbudowane są na systemie ala – ponzi. Aczkolwiek nie zawsze.

Aplikacja może wydawać się, że wpisuje się w trend Socialize2Earn, ale co to w ogóle jest?

Rozumiem, że świat gamingu może nas zaskakiwać, ale nikt nie wmówi mi, że zostanę zarobiony i zbuduje sobie ciągły pasywny dochód przez karmienie, wyprowadzanie wirtualnego zwierzaka i że dodawanie o tym informacji na SM wyśmiewając innych mi w tym pomoże, a zazwyczaj treści uderzają w ludzi i ich ambicje dość mocno…. dla mnie to celowy marketing.

Widziałem zresztą, że jacyś celebryci na tiktoku i na insta to promują, a pojęcie tych osób o kryptosiwcie jest równe 0, chyba że to jacyś kryptonaganiacze ze wschodu – dlatego może to spowodować wciągnięcie sporej rzeszy nic nieświadomych osób w coś, o czym nie mają pojęcia, bo przedstawione im to zostało w taki nie inny sposób. Na razie rynek NFT, Metaverse, Play2Earn itd. Moim zdaniem to jeden wielki eksperyment i nieraz zdarza się tak, że celowo nie wychodzi, bo ma na celu zwyczajne przytulenie naszej kasy.

Fakt. Filmy, Stories, Tiktoki i promocja tego projektu to głównie pokazanie ludziom, jacy są beznadziejni i wmówienie im, że są nieudacznikami (takie moje odczucie)

Pokazanie im jak w prosty sposób można sobie żyć z karmienia zwierzątka, że oni są głupi, bo ty karmisz i masz 2k miesięcznie… pf ku##wa dziennie masz 500$, a oni nie. Wszystko, co zrobiłeś kupiłeś NFT w promocji za jedyne 570$… Tylko że zazwyczaj jak tego nikt nie powie, nie wiedza i mało kiedy się dowiedzą, że wpłaciłeś tam kupę swojego siana 20k$ albo dostałeś NFT od twórców za promocje… Ble ble ble – pierdo**enie kotka za pomocą młotka na tych storkach, nic wiecej. (Aż się zgrzałem, jak to widziałem)

Kwestia czasu i gra się wysypie bez nowych ludzi jak ich nie nagonisz nowych.

Ze święcą szukać takich informacji o ryzyku, jakie tam jest – ja napisałem co myślę i na co warto uważać, że nie zawsze wszystko jest takie piękne jak się to opisuje czy maluje kolorowymi kredkami.

Wiem też, że wielu z was nie podoba się moja opinia. Jest wiele osób, którzy liczą tutaj na zarobek. Przykro mi, że cię to dotyka i że opisuje coś na blogu takim, jakim jest w rzeczy samej, może sam do tej pory nie widziałeś szerszego obrazu.

Nie hejtuję, mówię tylko uważajcie na to, to może być SCAM z naciskiem na to, że skończy się tak samo, jak wszystko inne….

Tak jak wszystkie te NFT, turbo biznesy i farmy- gdzie oddajesz swoje pieniądze „USDT” za NFT który generuje z powietrza nic niewarte tokeny, które wszyscy sprzedają 😊 „ciekawe jak długo cena się utrzyma”…

Też kiedyś się na to łapałem, a nagonka jest sroga, bo z polecania masz aż 10-15%! + inne dodatki.

Liderzy otrzymują specjalne konto gdzie zgarniają 15, 20% itd. Powiedzcie mi, dlaczego Ty nie możesz tyle otrzymać, bo jesteś zwykłym żuczkiem? Dlaczego znowu to ty masz się dziennie logować na aplikację z myślą czy jeszcze działa

Kto zarobi najwięcej?

Skromnie wychodzi na to, że 200 i więcej liderów drenuje cały system i wpłacasz się im do kieszeni.

Ktoś powie- z Ciebie to hipokryta jest… Przecież też robiłeś takie lub podobne rzeczy!

Wszyscy jesteśmy hipokrytami. Mało tego, często korzystam z różnych rzeczy, ale z taką różnicą, że ja wiem co jest 5 i akceptuje całe ryzyko z tym związane. Zawsze głośno mówię, co uważam i nie jestem osobą, która fanatycznie na coś patrzy i nie zmieni zdania, jeśli coś się mi nie podoba.

Dlatego też uprzedzam innych, aby nabrali świadomości, zanim podejmą jakąś decyzje!

Ps. Znam wystarczająco dużo szczegółów, a dodatkowo z doświadczenia potrafię wyciągać swoje wnioski, które właśnie tutaj przedstawiłem.

Nie wykluczam, że ryzyko się nie opłaci, na tym też da się zarobić- wystarczy szybko wejść i szybko wyjść, a potem patrzeć sobie tak długo, jak to działa. Zarobi sporo osób, ale dużo większa część na koniec straci, ale …. To nie będzie wina tego „biznesu”

A jak się nie uda …

Jak coś nie pyknie, wszystko zepchną na spadki i rynek, a moim zdaniem to może być zaplanowany skok na kasę.

Zresztą widać, że tokeny, które dostaje się za te NFT, są od razu sprzedawane…

Moim zdaniem lepiej uczyć się i nauczyć się zarabiać na rynku systematycznie i samemu, niż liczyć 50/50, że się uda i fart, że zarobisz lub ktoś to zrobi za ciebie.

A jeśli już pakujemy się w takie coś to z rozwagą i bez podejścia życzeniowego! Traktować to jako zabawę, a nie główny biznes czy coś, co zrobi z nas milionerów!

📝 Co wy uważacie? Nie mówię, że to złe, sam czasem ryzykuję w różnych programach, ale czuję, że za tym stoi zwyczajny „CASHGRAB” i tak bym to traktował.

Zadaj sobie kilka pytań

Zadaj sobie pytanie-czy to twoja pierwsza taka aplikacja lub „biznes” ?

Nie wiem, czy pamiętasz STABLEFUND oraz kilka innych rzeczy, jak i farm, które zawinęły się dość szybko. Niektóre rzeczy nawet tygodnia nie przetrwały, a inne mogą trwać nawet rok. Skąd wiesz, jak będzie tutaj?

Bo lider lub CEO ci powiedział?

Nawet liderzy nie wiedzą co ma w głowie ceo, a wiedzą tylko to, co im powie. Mnie już wydymali tak nie raz 🙂

Ogólnie mi to lotto, jednak widząc tę piekielną nagonkę i tworzenie FOMO pod aplikację w BESSIE, gdzie łatwo takie coś zauważyć, chcę ostrzec „Świeżaków”, którzy widzą, że za karmienie zwierzątka ktoś im zapłaci. Fajnie jest to zrobione, ale trzeba mieć świadomość jak to może się skończyć i że nie będzie trwać wiecznie. Sam czasem wchodzę w takie rzeczy i staram się z kapitałem wyjść po jednym cyklu – tak więć, jeśli ktoś jest świadomy i liczy się z ryzykiem, nie będzie później płakać, że stracił to ok.

Jak to działa ?

Jak to możliwe? Skąd na to pieniążki? Mintując NFT zarabiasz 2-3% dziennie w zależności od typu swojego NFT. Zauważ, że dostajesz 2-3% dziennie, ale nie USDT a ich token, którego sobie praktycznie bez dużych kosztów stworzyli, dla gry to żaden koszt…

Według tego, co znalazłem w internecie, to najbardziej opłacalny jest Rare za $570 – (od 20 stycznia ceny wzrosną +50%) i jest spora nagonka na tę promocję, dodatkowo porozdawali NFT jako gratis, gdy kupiłeś ich kilka.

Promocje się różnią w zależności u kogo się zarejestrujesz. Dlaczego wszyscy nie mają tych samych szans ?

Aplikacja jest mega popularna i w kategorii lifestyle jest już 24 miejscu w rankingu ogólnym oraz na 3 miejscu w Polsce,a na Ukrainie jest nr 1! – Tak w ogóle korzenie tej aplikacji są właśnie tam i pierwsze wzmianki na SM są w języku ukraińskim.

Aby tutaj zarabiać trzeba wykonywać zadania: jednym z nich jest udostępnienie NFT swojego zwierzaka na media społecznościowe np. instagram, tiktok, ma też być facebook –Dlatego na razie tak cicho na nim.

Inne zadania to np. spacer ze swoim zwierzakiem, jego karmienie, przejście gierki i potwierdzenie 10 profili czy dodali prawidłowo grafikę na swoje social media. Czy to nie brzmi znajomo? (revshare) klikanie reklam itd.

Podstawowy plan marketingowy nie jest w ogóle atrakcyjny. Jest coś ekstra dla osób, które chcą bardziej się zaangażować w rekrutowanie ludzi, mianowicie istnieje możliwość załatwienia konta liderskiego.

Sam już nie wiem, czy to zabawa czy biznes …

Czy aplikacja zarabia i skąd ma pieniądze?

Nie, nie zarabia.

Podobieństwo do play to earn

Można to potraktować jak kasyno, gdzie wrzucasz kasę i liczysz, że się uda ją wyjąć. Nie traktowałbym tego jako pewnik! Były już wcześniej aplikacje play2earn i move2earn. Jak się to skończyło?

Nawet projekty z silnymi fundamentami nie dowiozły pewnych rzeczy. Może przez spadki bitcoina i całego rynku który tak mocno oberwał, że się nie podniosły. Kilku z nich było to po prostu na rękę i stwierdzili, że po tym, co się stało, po prostu się nam nie udało….

Analiza zoom z CEO

Po przeanalizowaniu zooma z twórcą, gdzieś tam przebiło mi się AMA + to co udało mi sie gdzieś wyczytać.

Powiem tak, więcej czerwonych flag niż szansy na sukces według mnie. Owszem można i na tym zarobić, ale tu będzie kto pierwszy zarobi ten zyska.

Parę punktów które mi się nie kleją:

1. Pieniądze dopiero mają napływać po przekroczeniu progu 1mln pobrań od rzekomych reklamodawców (jeszcze ich nie ma póki co). Wrzucanie postów z linkiem do apki jest promowane jako coś mega innowacyjnego i co spowoduje, że apka będzie topem na długi czas – przynajmniej według liderów.

2. Dostali finansowanie na start (według twórcy) jakieś 2kk $ jak dobrze pamiętam i między innymi z tego idzie na wypłaty (pomijając stworzenie apki i pewnie opłacenie liderów do promowania)

3. Tokeny IGUP w których się zarabia są mega inflacyjne. Nie ma określonej podaży, są poprostu wybijane w ramach naliczeń. 

Do tego nie ma jasnych zasad naliczeń czy to ilość tokenów przypisana do wartości stabli się zmieni, czy sztucznie wykreowana wartość tokena będzie powodować mniejszą wartość zarobków. Dopiero ich IGU będzie miało określoną podaż.

4. Po uzyskaniu finansowania od zewnętrznych firm ma powstać pool na wypłaty. Domyślić się można skąd są aktualne wypłaty 😛 

5. Brak jasnej tokenomii i tego, jak to ma działać. Brak wyjaśnień od twórcy na ten temat. 

6. Informację o zapobieganiu inflacyjnosci chociażby przez spalanie, tylko pobieżne „coś tam będzie spalane, coś nie”.

7. Brak jakiejkolwiek użyteczności tokena.

8. Już na starcie się wysypała apka, część ludzi dostała więcej naliczeń, jeśli to scashowali to później salda mieli ujemne/nie naliczane nagrody. W przypadku przesłania tokena na inny portfel – ban.

9. System ref jest 2% za 1line i chyba 1% 2line. Te 10, 15 nie dostaje zwykły użytkownik.

10. Zwierzak będzie umierał, jeszcze parę dni temu nie wiadomo było czy po 80 dniach, czy po innej liczbie dni(twórca też tego jeszcze nie wiedział, sic!). Zakładając więc czarny scenariusz, że zwierzak pada po 80 dniach, a wcześniej cena zostaje zdumpowana. Może się okazać, że po tym okresie odzyska się jedynie x% wkładu.

12. Wypłaty przez pierwsze 5 dni 50% ( bo 50% idzie na utrzymanie zwierzaka) w kolejnych dniach zaczynasz od 10% i to sobie rośnie aż do 100% w 10 (a właściwie 15 dniu wliczając pierwsze 5 dni), a później od nowa.

Ogólnie zarobią ludzie, którzy wejdą 

a) na początku 

b) na górze.

Reszta, jeśli uda im się wyjść w porę.

Wnioski końcowe

Reasumując. Działa i płaci, bo jest hype i duży napływ nowego kapitału.
Nie wnosi niczego innowacyjnego, ma błędy konstrukcyjne i logiczne, token nie ma wartości żadnej.
Wymusza na ludziach robienie zadań w zamian za „naliczenia” wiele ludzi po prostu to odpuści.

Ile podziała?

Nie wiem, ale nie wydaje mi się, żeby można było wiązać się z tym projektem na lata.
Twórca w każdym momencie może zrobić dump np. 100x wartości tokena, powiedzieć że rynek jest be, on nic nie może zrobić. Później cześć, czapka i zamyka temat.

Dziwi mnie ta nagonka na to z każdej możliwej strony, że to fenomenalny projekt!


Giełda Bybit – Pojawiły się nowe możliwości związane z WEB3


Ostatnie wpisy


Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Zobacz nasz LIVE – Wnioski po ostatniej hossie

Nie zapomnij subskrybować kanału, aby Cię nic nie ominęło i być na bieżąco!


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

2 komentarze

  1. Filippp pisze:

    https://www.youtube.com/watch?v=GPNsG0B4fSw
    wywiad z ceo w temacie innego projektu który już nie istnieje.
    To może nie scam ale ewidentnie przemyślana akcja na próbę zagrabienia fuduszy inwestorów.

  2. skilyner pisze:

    Kiedyś to się nazywało SKY Line w realu i kosztowało każdego 2000 marek niemieckich , wał wzorowany na piramidzie , zarabiają tylko pierwsi , też padło z hukiem , pierwsze co mi do głowy przyszło po przeczytaniu artykułu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *