marek.ebiznes@gmail.com

XEN – Nowatorski Projekt na Rynku Kryptowalut – Jak wymintować tokeny?

Zarabianie w Internecie

XEN – Nowatorski Projekt na Rynku Kryptowalut – Jak wymintować tokeny?

Obecnie najlepszym sposobem na zdobycie tokenów XEN jest ich wymintowanie na sieci Polygon (MATIC) za pomocą NFT, które zawiera maksymalnie ponad 100 adresów – jest to jedna tańsza opcja w porównaniu do Ethereum.

Co to jest XEN?

XEN to token ERC-20 zbudowany na Ethereum. Założony przez Jacka Levina, twórcę ImageShack i Nventify oraz byłego inżyniera Google, XEN działa z misją tworzenia społeczności programistycznej opartej na unikalnej tokenomice. Projekt opiera się na przywróceniu pierwotnej misji Bitcoina, czyli umożliwieniu ludziom dostępu do zdecentralizowanej, samoobsługowej i odpornej na cenzurę kryptowaluty, która jest w pełni open-source i stawia społeczność na pierwszym miejscu. Każdy ma równe szanse stać się twórcą i posiadaczem XEN.

Projekt jest bardzo oddany idei decentralizacji w kryptowalutach. Oznacza to, że właściciele XEN są swoimi własnymi opiekunami, a smart kontrakt jest open-source i nie jest własnością nikogo. Co więcej, jednym z unikalnych aspektów XEN jest fakt, że token jest mintowany za darmo. Wszystko, co potencjalny użytkownik musi zrobić, to połączyć swój portfel kompatybilny z Ethereum z smart kontraktem XEN.

XEN to kryptowaluta stworzona przez Fair Crypto Foundation, będąca wspólnym projektem wirtualnego kopania, początkowo uruchomionym na łańcuchu Ethereum. Kryptowaluta XEN opiera się na unikalnym mechanizmie Proof of Participation (PoP).

Unikalny mechanizm PoP umożliwia wszystkim uczestnikom ekosystemu XEN korzystanie z portfeli kompatybilnych z Ethereum w celu wytwarzania XEN. XEN nie miało początkowego dostępnego zasobu ani limitu zasobu, ale umożliwiało użytkownikom wytwarzanie tokenów, płacąc tylko związane z tym opłaty za gaz w Ethereum (ETH) i innych sieciach.

Jak działa XEN?

Zacznijmy od problemu, który XEN stara się rozwiązać. Według litepaper XEN, popularne kryptowaluty są przewartościowane, a mniej znane cierpią z powodu pre-miningu i akumulacji przez wielorybów. Dlatego XEN zaprojektował swoją tokenomicę w taki sposób, że wartość tokena pochodzi od udziału społeczności i jego użycia.

W łatwy sposób można dołączyć do społeczności XEN. Wszystko, co trzeba zrobić, to podłączyć portfel kompatybilny z Ethereum do smart kontraktu XEN. Portfel taki jak MetaMask i ETH do opłacenia opłat za gaz to wszystko, czego potrzeba, aby zacząć.

Tokenomica

Zatem wspomnieliśmy, że jednym z atrybutów, który wyróżnia XEN, jest jego unikalna tokenomica. Przyjrzyjmy się temu, jak to wygląda:

Najważniejszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć, jest fakt, że token jest darmowy, czyli uczestnicy nie muszą wpłacać niczego, aby zacząć mintować. Ponadto XEN zaczyna z zerową podażą i nie ma limitu podaży. Ze względu na formułę mintowania, token stanie się mniej inflacyjny w miarę wzrostu adopcji.

Podobnie jak Bitcoin, token $XEN nie ma wartości wewnętrznej. To społeczność wokół niego, używająca go jako środka wymiany na platformie smart kontraktu XEN, nadaje mu wartość.

Kiedy użytkownik podłącza swoją portfel do inteligentnego kontraktu XEN, definiuje okres czasu, który musi upłynąć przed otrzymaniem tokenów. Im dłuższy okres czasu, tym więcej tokenów otrzymuje. Użytkownicy otrzymują również ranking XEN (cRank), który jest oparty na liczbie osób, które wcześniej interakcjonowały z inteligentnym kontraktem XEN. Oznacza to, że osoba chcąca wydobyć i otrzymać więcej tokenów będzie miała zachętę, aby powiedzieć innym o projekcie i zachęcić ich do podłączenia swoich portfeli. Parametry te są używane w formule do obliczania ilości otrzymywanych tokenów.

Darmowe wydobycie

Do momentu, gdy sieć osiągnie 5 000 użytkowników, XEN ma funkcję darmowego wydobycia, która ustala maksymalny okres czasu na 100 dni. Następnie, w miarę dołączania kolejnych uczestników, tokenomika została zaprojektowana tak, że coraz trudniej będzie wydobywać tokeny, a maksymalny czas oczekiwania będzie odpowiednio wydłużany.

Kary

Wprowadzone zostały kary mające na celu zniechęcanie użytkowników do oczekiwania z wypłatą tokenów po zakończeniu okresu oczekiwania. Ma to na celu nadanie procesowi wydobywania poczucia odpowiedzialności.

Dowód uczestnictwa (PoP)

Zgodnie z litepaperem projektu, to ani dowód udziału (proof of stake) ani dowód pracy (proof of work) nie zabezpieczają platformy. XEN działa na zasadzie dowodu uczestnictwa (proof of participation), co oznacza, że uczestnicy ekosystemu mają pełną własność dzięki samoobsłudze (self custody).

Co można zrobić z tokenem $XEN?

XEN jest tokenem ERC-20 i, zgodnie z litepaperem projektu, kryptowaluta ta jest po prostu przeznaczona do użycia jako środek wymiany, podobnie jak Bitcoin. Można nim handlować, stakować lub używać do zakupu różnych rzeczy, takich jak NFT

Źródło: https://poloniex.com/blog/what-is-xen

Najnowsze wydarzenia

XEN zyskało ogromne zainteresowanie od momentu swojego uruchomienia, przyczyniając się do spalenia ogromnej ilości ETH. W ostatnim tygodniu na wszystkich platformach spalono ponad 16 958 ETH, z czego XEN przyczynił się największą ilością, czyli 4 540 ETH.

XEN nie tylko zwiększył tempo spalania ETH, ale także spowodował znaczny spadek inflacyjności Ethereum. Według danych z UltraSound Money, inflacyjność Ethereum wynosi obecnie 0,07% rocznie, w porównaniu do 0,21% przed uruchomieniem XEN.

Najważniejsze informacje o projekcie XEN:

 1. Tokeny można mintować na różnych sieciach: ETH, Polygone, Binance Smart Chain, Avalanche C, Ethereum POW, Moonbeam, Evmos, Fantom
 2. Cena mintu, czyli fee na każdym z łańcuchów jest inna
 3. Cena XEN na każdym z łańcuchów się różni, sprawdzić to można na specjalnej stronie, o niej niżej
 4. Można nimi handlować na DEX, ale też na CEX.
 5. Pierwszy „Mint to Own”: XEN jest pierwszym projektem, który wprowadza innowacyjny model „mint to own”, czyli możliwość generowania nowych tokenów XEN poprzez ich „kopanie”. To odróżnia XEN od innych projektów na rynku kryptowalut i przyciąga uwagę.
 6. XEN nie uniknął problemów na początku swojej drogi. Społeczność projektu HEX wyrażała wątpliwości i obawy, co skutkowało negatywnymi opiniami na temat XEN. Poza tym, projekt padł ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego wygenerowano darmowe tokeny XEN, oraz kontrowersji związanych z wczesną sprzedażą na giełdzie Hotbit.
 7. Rekordowe spalenie Ethereum: Pomimo trudności na starcie, XEN zdobył uwagę inwestorów dzięki innowacyjnym działaniom marketingowym. W wyniku jednego z cykli spalania Ethereum, XEN ustanowił rekord od czasu fuzji Eth-merge, co przyciągnęło uwagę mediów i zainteresowanie inwestorów.
 8. Dostępność na giełdach: Tokeny XEN można zakupić na kilku renomowanych giełdach
  MEXC, Gate, Bitget
 9. Na MEXC są dostępne depozyty z różnych sieci na ten moment takie:

XEN – to ERC20

BXEN – BSC bep20

MXEN – Matic Polygone

FMXEN – Fantom

DCXEN – Dogechain

Next Block Expo w Warszawie!
z hasłem HAJSOHOLICY -10% Rabat

Jak zdobyć NFT XEN na sieci Polygon?

Obecnie najlepszym sposobem na zdobycie tokenów XEN jest ich wymintowanie na sieci Polygon (MATIC), ponieważ jest to tańsza opcja w porównaniu do Ethereum. Oto prosta instrukcja, jak to zrobić:

MATIC można zakupić na giełdzie – aby wymintować tokeny XEN na sieci Polygon, będzie potrzebny MATIC na portfelu Metamask. Na chwilę obecną koszt opłaty za wymintowanie jednego NFT z 123 adresami do odebrania za 483 dni, czyli 12.08.2024, to 4.2 MATIC, co odpowiada około 5$. Należy jednak pamiętać, że do odbioru tokenów, gdy nadejdzie odpowiedni czas, będą potrzebne MATIC na zapłatę opłaty transakcyjnej, obecnie stanowiącej 50% ceny mintu. Dlatego też warto zabezpieczyć sobie minimum 10 MATIC na portfelu.

Jeśli wybierzemy maksymalny czas oczekiwania, to do odebrania na ten moment będzie ponad
3 000 000 000 – miliardy tokenów. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile ich będzie, ponieważ ilość wzrasta.

Obecna cena XEN to 0,0000053 $, jednak istnieje wątpliwość, czy ta cena się utrzyma, ze względu na dużą presję sprzedażową, gdy ludzie zaczną odblokowywać swoje tokeny – podobna sytuacja jak z Airdropem – nie wszyscy będą trzymać je w całości.

Strona do podglądu statystyk na różnych łańcuchach

https://xen.pub/

Aktualna cena XEN na sieci ETH

Jak wymintować krok po kroku?

 1. Wchodzimy na stronę XEN Crypto – wybieramy sieć polygone
 2. W gornej części strony szukamy XENNFT
 3. P prawej stronie ekranu znajdziemy kolorowy przycisk „MINT XENNFT”

4. Wybierz NFT do wymintowania, „Collector” następnie ilość portfeli „VMU Count” oraz kiedy chcesz mieć do odebrania swoje tokeny XEN.

5. Następnie klikamy Mint i opłacamy fee.

6. NFT z całą historią pojawi się na naszej stronie w zakładce XENFT w sekcji Minting.

7. Opcją dodatkową jest stakowanie już odebranych tokenów XEN

Z rozmów z ludzmi wynika, że nie opłaca się mintować tego tak, aby było do odebrania za miesiąc, bo otrzymamy zaledwie tyle tokenów, aby pokryć fee.

W długim terminie i tak nie wiadomo jak się zachowa cena tokenu, więc tutaj NIE MA NIC PEWNEGO! Że coś zarobimy, także bądź odpowiedzialny za swoje decyzje i świadomy ryzyka.

Ja prywatnie pierwszy odbiór wymintowałem sobie za 257 dni, czyli grudzień 2023 i traktuje to tak jak bym wydał 5$ na kawę.

Podsumowanie: Projekt XEN to innowacyjna inicjatywa, która pomimo początkowych trudności zdobywa coraz większe uznanie na rynku kryptowalut. Jako pierwszy projekt typu „mint to own”, XEN przyciąga uwagę inwestorów dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do generowania nowych tokenów. Mimo pewnych problemów na starcie, XEN zdobył uwagę mediów dzięki rekordowemu spaleniu Ethereum i jest dostępny na popularnych giełdach. Warto śledzić rozwój tego projektu, który może okazać się jednym z ciekawszych innowacyjnych inicjatyw na rynku kryptowalut.

Kogo warto obserwować w temacie, aby być na bieżąco?

XEN Crypto

Jack LevinOstatnie wpisy


Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *