marek.ebiznes@gmail.com

CryptoSalvation – Emerytura w Kryptowalutach

Zarabianie w Internecie

CryptoSalvation – Emerytura w Kryptowalutach

CryptoSalvation

Jest to nic innego jak moje prywatne i systematyczne oszczędzanie części środków w kryptowaltach. Postanowiłem poprowadzić eksperyment, gdzie ja i mała grupka ludzi rozpocznie odkładanie nieistotnych środków w kryptowalutach, aby zobaczyć, jaki zrobi to wynik po tygodniach, miesiącach czy latach ….

Prowadze też grupę, jak i bloga na Facebooku zapraszam do grupy oraz do śledzenia moich cotygodniowy/miesięcznych zakupów:

Grupa: https://www.facebook.com/groups/cryptosalvation/

Blog znajdziesz też na FB tutaj: https://www.facebook.com/cryptosalvation/

Ja inwestując swoje środki w ten sposób, podchodzę do tego długoterminowo oraz chcę pokazać, że nie musimy wcale posiadać dużej wiedzy w tej dziedzinie, uczyć się spekulacji oraz nie musimy dużo inwestować, aby mieć możliwość zgłębiania wiedzy i zarobienia na tym rynku.

Szukałem rozwiązania i po dłuższej obserwacji, jak i przekopania internetu stwierdziłem, że w miarę dobrą strategią poza tym, że ja sobie kupuje dalej większe ilości kryptowalut w inny sposób z uwagi na to, że mam kilka portfolio. Będzie kupowanie z możliwością uśredniania ceny.

Najważniejsze aspekty tego projektu to podejście, systematyka, jak i strategia działania. Myślę, że każdy z nas jest w stanie zorganizować sobie wolne środki każdego miesiąca, może to być 100/200/500 PLN lub odpowiednio w innej walucie, w której zarabiasz. 5-10% tej kwoty.

Zastanawiałem się, jak komuś, kto się kompletnie nie zna na kryptowaltach, wytłumaczyć co to jest wykres i cena. Stwierdziłem, że po prostu zrobię sobie eksperyment oraz że będę sobie kupował kryptowaluty, raz w tygodniu po takich cenach, w jakich są w danym momencie, szukałem też dnia, który może być najlepszy, ale tu już nie ma to większego znaczenia, ja kupowałem w piątek, sobotę, niedziele a teraz robię to w poniedziałek. Można robiż zakupy raz w miesiącu 1/10/ ostatniego dnia miesiąca. Na początek polecam, aby robić zakupy raz w tygodniu, aby wyrobić w sobie nawyk.

Myślałem też jak to rozegrać strategicznie, co do kwoty stwierdziłem, że chce w ten sposób w roku 2019-2020 włożyć/oszczędzić 6-7k€ jest to taka kwota, o którą nie będę płakał, jeśli coś pójdzie nie tak z rynkiem kryptowalut.

Chociaż ja sam wierzę w to bardzo mocno i czuję, że to dopiero początek oraz jesteśmy w dobrym miejscu, jeśli chodzi o kryptowaluty, to rynek jest zmienny i zawsze coś może nas zaskoczyć.

Tak więc podzieliłem tę kwotę 7000€ na 52 tygodnie roku i mogę włożyć od 100-130€ co tydzień.

Następnie wybrałem sobie miejsce, gdzie i jakie waluty, chcę kupować systematycznie każdego tygodnia.

Następnie tę kwotę podzieliłem tak, bym mógł zakupić każdej z walut po min 10€  – i tak też robię. Kupuję od 10 do 13 walut. ( z czasem mogę dodać lub ując z tej listy)

Najłatwiej tobie będzie zacząć, jeśli założysz konto na z tych platformach:

Ja robię zakupy na kantorze, który jest w Austrii, można też robić na giełdach, które są dostępne w PL.

BitPanda-Tutaj kupuję za euro, głównie dlatego, że jest mi tak wygodniej i kantor ten umożliwia mi zakup odraz z karty debetowej. Konto można założyć tutaj-załóż konto.

Więcej o tym kantorze można przeczytać tutaj na moim blogu  Bitpanda – opis

Miejsca, gdzie ja jeszcze kupuje kryptowaluty, znajdziesz tutaj: https://marekporwol.pl/gdzie-kupic-kryptowaluty/

Jeśli chodzi o projekty, które kupuję ja, to są to obecnie:

Lista może ulec zmianie z czasem, mamy rok 2018, a w przyszłości może się wiele zmienić, więc polecałbym śledzić eksperyment na bieżąco.

BTC, LTC, ETH, DASH, RIPPLE (XRP), STELLAR LUMEN (XLM), ZRX (0x), IOTA, TEZOS, CARDANO (ADA), COSMOS (ATOM), PANTOS

Co jest ważne! Zawsze kupuje za tę samą kwotę oraz te same kryptowaluty i jak widać, po kilkudziesięciu tygodniach wygląda całkiem fajnie. Jak będzie za jakiś czas zobaczymy.


Inna strategią jaką rozmyślałem jest kupowanie walut co tydzień za większą kwotę, czyli np. całe 120€ w jedną z nich, ale! Kupujesz właśnie tą, która ma największy spadek danego dnia.

A za tydzień znowu patrzysz na wykresy i kupujesz tą, która ma największy spadek. Jednak tutaj już potrzeba więcej zaangażowania, a ja chce kupić i zapomnieć.


Aktualizacja z dnia 30.08.2021

Aktualizacja portfolio z dnia 11.11.2021

Aby być na czasie z wpisami na blogu warto śledzić te w kategorii CRYPTOSALVATION
https://marekporwol.pl/category/cryptosalvation/

Jeśli masz, jakiekolwiek pytania zapraszam do kontaktu i odwiedzenia blogu, jak i grupy.

Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media

Zajrzyj na TELEGRAM

Dołącz do naszego Discorda

Kliknij baner

Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *