marek.ebiznes@gmail.com

Polygone zkEVM

Zarabianie w Internecie

Polygone zkEVM

Co to jest zkEVM?

ZkEVM stanowi element technologii znanym jako Zero-knowledge rollups. Są one skierowane na skalowanie warstwy drugiej Ethereum, poprawiając przepustowość sieci przez przesunięcie obliczeń i przechowywania danych poza główny łańcuch. Zk-rollupy przesyłają dane transakcyjne do Ethereum, dołączając do nich dowody zerowej wiedzy, które potwierdzają ważność transakcji, a cały ten proces odbywa się poza łańcuchem. Ważne jest, że zkEVM umożliwia budowę smart kontraktów w sposób, który obsługuje technologię zerowej wiedzy. Wcześniejsze rozwiązania oparte na zk-rollupach były ograniczone i służyły głównie do wymiany tokenów i płatności. Wprowadzenie zkEVM otworzyło drzwi dla wsparcia Ethereum dApps.

Jak działa EVM i zkEVM?

Do zrozumienia, jak działa zkEVM, najpierw musimy poznać istotę działania Ethereum Virtual Machine (EVM). EVM to globalny komputer, na którym działają inteligentne kontrakty utworzone na blockchainie Ethereum. Technologie kompatybilne z EVM mogą uruchamiać programy stworzone dla środowiska EVM. Takim rozwiązaniem jest właśnie zkEVM, które umożliwia uruchamianie smart kontraktów na Ethereum bez modyfikacji logiki bazowej.

Aby zrozumieć, jak działa zkEVM, warto przybliżyć proces transakcji wykonywanej za pomocą inteligentnego kontraktu w EVM. Kod bajtowy danego kontraktu jest przekazywany do EVM i wykonany przez węzeł peer-to-peer, który korzysta z identycznych danych wejściowych do transakcji. W efekcie, mamy gwarancję, że każdy z węzłów osiągnie ten sam wynik i osiągnie konsensus. Kody operacyjne EVM (tzw. Opcodes) współpracują z pamięcią, magazynem i stosem ekosystemu EVM, wykonując operacje odczytu i zapisu. Bazując na danych wejściowych uzyskanych z magazynu stanu, opcodes EVM wykonują dokładne obliczenia, w efekcie czego EVM przechodzi na nowy stan.

W tym kontekście, zkEVM działa podobnie do EVM, przechodząc pomiędzy stanami na podstawie wykonywanych operacji. Jednakże, zkEVM idzie o krok dalej – generuje dowód, który poświadcza poprawność dokonanych obliczeń.

Co to jest Polygon zkEVM, zkSyncEVM, Scroll zkEVM, i AppliedZKp zkEVM?

W kontekście zkEVM warto wskazać na kilka kluczowych projektów:

  1. Polygon Hermez zkEVM: Jest to technologia opracowana przez Polygon, która ma na celu zwiększenie kompatybilności EVM. Do tego celu wykorzystuje dowody STARK do wygenerowania dowodów ważności dla przejścia stanów.
  2. zkSyncEVM: Jest to rozwiązanie opracowane przez Matter Labs, które jest zasilane przez własny zkEVM i osiąga kompatybilność z Ethereum na poziomie używanego języka programowania, a nie bajtkodu.
  3. Scroll zkEVM: Jest to rozwiązanie wciąż rozwijane, które ma na celu wykorzystanie akumulatora kryptograficznego, aby w pełni zweryfikować poprawność przechowywania.
  4. AppliedZKp zkEVM: Jest to projekt wspierany przez Ethereum Foundation, który ma na celu opracowanie zk-rollup kompatybilnego z EVM.

Więcej tutaj: https://polygon.technology/blog/the-future-is-now-for-ethereum-scaling-introducing-polygon-zkev

Działamy pod airdrop Polygon ZKevm

Bridge:

0vix: https://app.0vix.com/bridge

Orbiter: https://www.orbiter.finance/

Oficjalny Bridge: https://wallet.polygon.technology/zkEVM-Bridge/bridge

Swapy na QuickSwap:

https://quickswap.exchange – Pamiętajcie, aby zmienić sieć na zkEVM

Co można zrobić na QuickSwap

Swap
Pool dodać i wycofać
Farma

Swapy na AntFarm

https://app.antfarm.finance/

Swapy na SyncSwap

https://staging.syncswap.xyz/

Co robimy tutaj na 0vix?

https://app.0vix.com/

Most poprzez tę platforme

Dodajemy swoje środki ( suply ) – bierzemy pożyczkę ( borrow )

Zonic NFT Marketplace:

https://zonic.app/asset/

Tutaj można zrobić transakcje na NFT

Co i gdzie warto zrobić?

Mosty:

https://www.orbiter.finance/

https://www.bungee.exchange/

https://app.symbiosis.finance/

https://www.layerswap.io/

Dexy:

https://quickswap.exchange/#/
https://swap.dovish.finance/#/swap
https://kokonutswap.finance/
https://app.antfarm.finance/trade
https://app.clober.io/

Swapy na Stablecoinach
https://app.mantissa.finance/#/swap

Lending
https://app.0vix.com/

NFT
https://zonic.app/explore


Zgarnij BONUS 50€ od LUNOOstatnie wpisy


Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *