marek.ebiznes@gmail.com

Nexo – Alternatywa dla kart prepaid + Bonus

Zarabianie w Internecie

Nexo – Alternatywa dla kart prepaid + Bonus

Co daje używanie kart krypto jako kart Prepaid?

W świecie kryptowalut karty prepaid stały się popularnym narzędziem dla entuzjastów krypto, umożliwiając wydawanie środków zarówno w tradycyjnych walutach, jak i kryptowalutach.
Co więcej, wiele z nich oferuje atrakcyjne programy cashback.

Dzięki temu wydająć swoje pieniądze, możemy zarabiać* kryptowaluty w formie cashback.

Szukając alternatywy dla moich ulubionych form płatności czyli kart z cashbackiem, które używam od dawna przyjżałem sie bliżej nowej ofercie Nexo Dual mode.

Karta Nexo-więcej niż tylko karta prepaid

Nexo, znane jako platforma oferująca pożyczki z zabezpieczeniem w kryptowalutach, wprowadziło kartę, która wyróżnia się na tle konkurencji. To nie tylko karta kredytowa/debetowa, ale narzędzie umożliwiające wydawanie środków z pożyczek zabezpieczonych w kryptowalutach. Co ważne, niedawno wprowadzono możliwość korzystania z karty bez konieczności zaciągania pożyczki, więc karta zyskała funkcję zwykłej karty prepaid.

Dlaczego zainteresowałem się kartą Nexo?

Nexo oferuje coś, co przyciąga moją uwagę – możliwość korzystania z karty jako karty przedpłacone z opcją doładowania za pomocą przelewu SEPA w EURO. A do tego dochodzi ciekawy nawet 2% cashback!

Fajną opcją dla mnie jest to, że te karty można używać jak karty przedpłacone i często bez kosztowo doładować ich saldo za pomocą przelewu SEPA EURO tak jest w większości giełd i kantorów, ale nie każda z nich oferuje cashback.

Oczywiście jeśli chodzi o takie platformy, to należy zachować dystans i należy pamiętać o zasadzie Nie twoje klucze, nie twoje krypto, więc korzystajcie z tego z rozsądkiem

Konkurencja na rynku kart krypto

Pamiętacie ofertę Crypto.com z atrakcyjnym cashbackiem za posiadanie tokenów CRO? Niestety, została ona ograniczona i sam przestałem jakoś z niej korzystać. Przesiadłem się na Binance, bo on również oferuje cashback, ale ostatnio napotkało trudności związane z doładowaniem konta w EURO.

Dlaczego zakupy akurat kartami od krypto giełd mają dla mnie sens?

Dla wielu osób, takich jak ja, wydawanie kryptowalut w ten sposób nie jest bardzo atrakcyjne, jest drogie (choć nie zawsze), dodatkowo, nie wszyscy o tym wiedzą, że zakupy za krypto generują zdarzenie podatkowe itd. Więc ja wolę robic zakupy za Fiat, który wpłacam na taką kartę.

Chyba, że ktoś używa do tego stablecoin… Ja preferuję tradycyjne metody wpłat i wypłat, aby kontrolować ile i gdzie się wydaje.

Jeśli interesuje cię wymiana gotówki na kryptowaluty i odwrotnie to można robić to w kantorach stacjonarnych takich jak Cashify – z hasłem „HajsoHolicy” otrzymasz dodatkową zniżkę na wymianę, więcej w artykule poniżej.

Firmy jak Nexo dają też pewne ciekawe pasywne możliwości zarabiania – jak odsetki za depozyty, z których ja sam w pewnym stopniu korzystam, jednak nie lubię trzymać na giełdach swoich kryptowalut w dużych ilościach, ze względu na to, że takie giełdy upadają, ze wszystkim należy zachować umiar i rozsądek.

W ostatnim czasie mieliśmy kilka takich sytuacji, mimo to można powiedzieć, ze Nexo się dobrze trzyma, dlatego postanowiłem wykorzystać ich ofertę do płacenia, a że karty prepaid wszystkie traktuje tak samo, to ja nie będę tam trzymał więcej środków niż to co mi potrzebne na zakupy co tydzień, tym bardziej że można bezpłatnie sobie tę kartę doładować nawet instant przelewem euro lub za małą opłatą nawet kartą z banku.

Funkcje karty Nexo

W aplikacji mamy do wyboru kartę wirtualną w aplikacji, którą możemy dodać do telefonu, aby nią płacić, można też wybrać kartę fizyczną. W aplikacji można również w prosty sposób przełączać się między tymi funkcjami, standardowo karta jest ustawiona by korzystała credit line w oparciu o nasze saldo i kryptowaluty na nim za to jest cashback w zależności od posiadanego poziomu loyalty credit line mamy do jakiegoś poziomu bez odsetek. Jeśli chcemy korzystać z karty jak z normalnej prepaid to łatwo można to zmienić w opcjach by korzystała z fiat. Wystarczy przejść w zakładkę „CARD” i zmienić „Card Mode” na Debit i wtedy można płacić jak prepaid, jednak nie ma cashback.

Bezpieczeństwo środków na karcie

Karta posiada kilka rozwiązań, aby bezpiecznie z niej korzystać, możnają blokowac w aplikacji i nadawać limity

Posiadanie i obsługa karty nexo

Karta NEXO, jest darmowa nie posiada żadnych opłat nawet za brak aktywności! Oferuje cashback na poziomie od 0.5 – 2% jeśli posiada się token NEXO i korzysta z credit line. Jednak mnie interesuje sama karta, która od niedawna ma dodatkową funkcjonalność i można także korzystać z credit line bez %.

Jak doładować kartę?

Sam właśnie przetestowałem wpłaty i wypłaty…

Doładowanie salda FIAT Euro w Nexo, aby móc je używać za pomocą karty jest bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów.

Bezpłatny przelew SEPA z konta walutowego np. Revolut przelew jest instant i dochodzi w kilka minut po doładowaniu, co mnie bardzo cieszy, bo w razie potrzeby zapłacenia karta nexo będę mógł ja natychmiast sobie doładować. W zależności od banku przelew na Nexo może trwać dłużej, więc najlepiej to sprawdzić w praktyce. W weekendy też banki pracują inaczej. A tak, będę korzystał z credit line z cashback do darmowego poziomu.

Po doładowaniu na saldzie Nexo posiadamy EURx, które wykorzystujemy do zakupów.

W moim wypadku, aby uzyskać credit line, na poziomie który mnie zadowala trzymam na Nexo ich tokeny nazbierałem ich na przestrzeni czasu 1500 szt., co daje mi poziom platinum w aplikacji.

Następnie postanowiłem, wrzucić na nexo 1 ETH i jakieś 200$ w BTC co umożliwiło mi zwiększenie limitu do 1000$

Za trzymanie na aplikacji kryptowalut, które jednocześnie są środkami, które płacenie ich kartą zabezpiecza sobie do momentu zwrócenia wydanych środków za jej pomocą dostaję odsetki w NEXO, ja postanowiłem sobie to zbierać

Kiedy naliczany jest cashback ?

Cashback naliczony jest w momencie zakupów i dostępny do 48H po całkowitym zaksięgowaniu płatności

Jak spłacić należność za używanie karty?

Aby spłacić należność za wydanie środków z karty, wystarczy przejść w opcje credit line i kliknąć „Repayment” – należność tą można opłacić kryptowalutami które mamy na saldzie, lub jak w moim przypadku wpłaconym EURO.

Wpłata z Revoluta idzie natychmiastowo, nie masz Revoluta, przeczytaj o nim tutaj – Zarejestruj się i zgarnij trzy miesiące bezpłatnego Revolut Premium.

Jak widać, nie ma żadnych ukrytych kosztów jeśli chodzi o zapłacenie swojego zobowiązania za płacenie kartą, sama karta jest też zupełnie darmowa.

Moje zdanie na temat takich platform znacie, dlatego warto zachować rozsądek i ostrożność jeśli chodzi o środki, które tam przechowujecie. Ja postanowiłem korzystać z tej platformy jako alternatywny cashback i trzymam na niej tylko tyle ile jest mi niezbędne, by płacić kartą

Pamiętajcie nie twoje klucze, nie twoje krypto, więc korzystajcie z tego z rozsądkiem

Wypłaty Fiat z NEXO

Jeśli chodzi o Revolut to tak jak wcześniej pisałem, wpłaty z niego na Nexo są natychmiastowe, a wypłaty także, ponieważ zaraz po akceptacji wypłaty przez Nexo środki są księgowane na Revolut i trwa to zaledwie kilka minut.

Poniżej zlecona wypłata 10 EUR o godzinie 16.06, a na Revolut o godzinie 16.10.

Nagrody z karty Nexo

Korzystając z karty Nexo w trybie Credit, otrzymujesz natychmiastowe nagrody w ramach naszego programu lojalnościowego. Im wyższy poziom lojalności, tym wyższy cashback:

 • Platinum: 2% w tokenach NEXO lub 0,5% w BTC
 • Gold: 1% w tokenach NEXO lub 0,3% w BTC
 • Silver: 0,7% w tokenach NEXO lub 0,2% w BTC
 • Base: 0,5% w tokenach NEXO lub 0,1% w BTC

Należy zwrócić uwagę, że minimalna wartość cashbacku wynosi $0,01. Kwoty niższe niż $0,01 nie mogą być przetwarzane.

Od godziny 11:00 UTC 8 sierpnia 2022 r. obowiązują następujące limity cashbacku:

 • Platinum: Miesięczny limit nagród kryptowalutowych wynosi $200
 • Gold: Miesięczny limit nagród kryptowalutowych wynosi $150
 • Silver: Miesięczny limit nagród kryptowalutowych wynosi $100
 • Base: Miesięczny limit nagród kryptowalutowych wynosi $50

Uwaga: Powyższe limity są resetowane co 30 dni.

🗓️ Przykład: Jeśli otrzymasz cashback w wysokości $10 1 września, będzie on wliczany do Twojego miesięcznego limitu cashbacku do godziny 23:59:59 UTC 1 października.

Limity karty Nexo

Ile darmowych wypłat z bankomatów mogę dokonać w ciągu miesiąca?

W zależności od Twojego poziomu lojalności możesz korzystać z maksymalnie 10 darmowych wypłat z bankomatów miesięcznie:

 • Base: 1 darmowa wypłata z bankomatu
 • Silver: 3 darmowe wypłaty z bankomatu
 • Gold: 5 darmowych wypłat z bankomatu
 • Platinum: 10 darmowych wypłat z bankomatu Po wykorzystaniu darmowych wypłat zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 1,99 EUR/GBP za każdą kolejną wypłatę do momentu resetowania miesięcznego limitu.

Czy są jakieś opłaty za transakcje zagraniczne?

W zależności od Twojego poziomu lojalności możesz korzystać z transakcji zagranicznych do kwoty €20,000 / £20,000 bez opłat za wymianę walut:

 • Base: do €3,000 / £3,000 miesięcznie
 • Silver: do €5,000 / £5,000 miesięcznie
 • Gold: do €10,000 / £10,000 miesięcznie
 • Platinum: do €20,000 / £20,000 miesięcznie Po przekroczeniu miesięcznego limitu wymiany walut zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 0,5% za transakcje zagraniczne do momentu resetowania miesięcznego limitu.

Limity transakcji

 • Miesięczny: do €60,000 / £54,000
 • Dzienny: do €10,000 / £9,000
 • Na pojedynczą transakcję: do €10,000 / £9,000

Limity wypłat z bankomatu:

 • Miesięczny: do €10,000 / £9,000
 • Dzienny: do €2,000 / £1,800
 • Na pojedynczą wypłatę z bankomatu: do €600 / £540

https://support.nexo.com/s/article/what-are-the-limits-and-fees-of-the-nexo-card


Bonus za założenie NEXO

NEXO daje bonus za założenie konta i depozyt oraz za polecenie. 

Za rejestrację i poprawne wykorzystanie kody otrzymasz BONUS w aplikacji NEXO będzie to Bitcoin.

Aktualnie bonus to 25$

Wystarczy zdeponować minimum 100 $ w stablecoin lub kryptowalutach i utrzymać to saldo na nexo przez następne 30 dni, aby zdobyć bonus

Rejestracja z linku z kodem: https://nexo.io/ref/mnawzgww9p?src=web-link

 • Przejdź weryfikację za pomocą identyfikacji ze zdjęciem.
 • Wpłać 100 USD dowolnych aktywów np. crypto obsługiwanych przez Nexo i trzymaj je w Nexo przez 30 dni.
 • Akceptują wiele popularnych kryptowalut, ale możesz również wpłacić EUR przelewem bankowym za darmo. 

Twoja nagroda zostanie natychmiast przyznana, ale zostanie zablokowana na 30 dni, w międzyczasie będziesz otrzymywać odsetki od depozytu i bonusu. Po 30 dniach możesz wypłacić swój początkowy depozyt i bonus rejestracyjny.

Wysokość bonusu zależy od aktualnej promocji i waha się od 10-25$

Czym jest Nexo?

Nexo to platforma, która oferuje usługi finansowe oparte na kryptowalutach. Założona w 2018 roku przez Antoniego Trencheva, Kalina Trenchevą i Kalię Dimitrovą, Nexo stało się jednym z czołowych graczy w branży kryptowalutowej, oferując różne produkty, takie jak pożyczki z zabezpieczeniem w kryptowalutach, konta oszczędnościowe z oprocentowaniem oraz kartę kredytową opartą na kryptowalutach.

 1. Historia: Nexo zostało założone w 2018 roku przez Antoniego Trencheva, Kalinę Trenchevą i Kalię Dimitrovą. W krótkim czasie stało się jednym z czołowych graczy w branży kryptowalutowej, oferując różnorodne produkty finansowe.
 2. Misja: Misją Nexo jest dostarczanie elastycznych rozwiązań finansowych, które ułatwiają dostęp do korzyści płynących z kryptowalut dla szerokiego grona ludzi na całym świecie.
 3. Globalna obecność: Nexo obsługuje klientów w ponad 200 krajach i terytoriach, co czyni je jednym z najbardziej globalnych graczy w branży kryptowalutowej.
 4. Regulacje: Nexo podlega regulacjom w wielu jurysdykcjach i stara się przestrzegać wszystkich odpowiednich przepisów i standardów w miejscach, w których prowadzi działalność.
 5. Partnerstwa: Nexo współpracuje z różnymi instytucjami i firmami w celu rozszerzenia swojej oferty i dostarczenia klientom najlepszych możliwych usług. Współpracują z BitGo, firma zajmująca się bezpieczeństwem kryptowalut, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie środków klientów.
 6. Innowacje: Nexo jest znane z innowacyjnych rozwiązań w branży kryptowalutowej, takich jak wprowadzenie pierwszej na świecie karty kredytowej opartej na kryptowalutach, która pozwala użytkownikom na natychmiastowe wydawanie środków z ich pożyczek z zabezpieczeniem w kryptowalutach.
 7. Zespół: Założyciele i zespół Nexo mają bogate doświadczenie w sektorze finansowym, technologicznym i kryptowalutowym, co pozwala im na dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług.
 8. Przyszłość: Nexo planuje dalszy rozwój i ekspansję swojej oferty, wprowadzając nowe produkty i usługi, które odpowiadają na potrzeby rosnącego rynku kryptowalutowego.

Usługi oferowane przez Nexo:

 1. Pożyczki z zabezpieczeniem w kryptowalutach: Użytkownicy mogą zastawiać swoje kryptowaluty w zamian za pożyczki w tradycyjnych walutach. Dzięki temu mogą uzyskać płynność bez konieczności sprzedaży swoich aktywów kryptowalutowych.
 2. Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem: Nexo oferuje konta oszczędnościowe, które generują procentowy dochód z trzymania kryptowalut na platformie.
 3. Karta kredytowa/debetowa Nexo: Jest to karta, która pozwala użytkownikom wydawać środki z ich pożyczek z zabezpieczeniem w kryptowalutach, niedawno została też wprowadzona możliwość korzystania z karty bez konieczności pożyczki.
 4. Bezpieczeństwo: Nexo twierdzi, że korzysta z zaawansowanych środków bezpieczeństwa, w tym z zimnych portfeli i ubezpieczenia aktywów.
 5. Token NEXO: Jest to natywny token platformy, który oferuje różne korzyści, takie jak niższe oprocentowanie pożyczek i dywidendy dla posiadaczy tokenów.
 6. Wsparcie dla wielu kryptowalut: Nexo obsługuje wiele popularnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, XRP i wiele innych.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z platformy takiej jak Nexo wiąże się z pewnymi ryzykami, zwłaszcza w kontekście zmienności rynku kryptowalutowego. Zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami usługi i dokładnie rozważyć wszystkie aspekty przed podjęciem decyzji o inwestycji lub korzystaniu z usług finansowych.

Ostatnie wpisy

Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *