marek.ebiznes@gmail.com

Tangem Wallet

Zarabianie w Internecie

Tangem Wallet

Portfel Tangem to jedno z najprostszych narzędzi do przechowywania kryptowalut, jakie miałem okazję przetestować. Nie wymaga konieczności zapamiętywania fraz przywracania, aczkolwiek warto je zapisać, portfel ma formę karty kredytowej i całość obsługuje się za pomocą ekranu smartfona, co jest dużo wygodniejsze niż w przypadku portfeli sprzętowych z dedykowanym wyświetlaczem. Proces konfiguracji zajmuje zaledwie pięć minut.

Nie oznacza to, że Tangem jest doskonały (można dyskutować o zaletach i wadach fraz przywracania), ale jeśli chodzi o prostotę obsługi, to Tangem jest bezkonkurencyjny. Może to być idealny wybór dla osób, które nie są specjalnie zaawansowane technicznie i chcą korzystać z urządzenia mobilnego do dokonywania transakcji kryptowalutowych.

Historia Tangem Wallet

Tangem to firma high-tech z branży blockchain, założona w 2017 roku, mająca siedzibę w Zug, w Szwajcarii. Według danych z Crunchbase, założycielami Tangem są Andrew Pantyukhin, Andrey Kurennykh i Anselm Schmucki. Firma rozpoczęła działalność mając na celu wprowadzenie kryptowalut do masowego użytku za pomocą unikalnego połączenia portfela sprzętowego w formie smartkarty i aplikacji mobilnej.

Po uzyskaniu finansowania w wysokości 15 milionów dolarów od firmy inwestycyjnej SBI Crypto Investments Ltd., stworzyli Tangem Hardware Wallet. Ten portfel charakteryzuje się prostym i bezpiecznym designem w formie karty, który posiada aż 25-letnią gwarancję na wymianę.

Jak działa Tangem Wallet?

Tangem działa inaczej niż tradycyjne portfele sprzętowe. W uproszczeniu, tradycyjne portfele sprzętowe to mini komputery, które przechowują Twoje klucze prywatne i pozwalają na weryfikację informacji dotyczących transakcji na niewielkim ekranie. W przypadku Tangem, portfel w formie karty kredytowej używa technologii NFC (Near Field Communication), aby potwierdzić transakcje kryptowalutowe na smartfonie. To wszystko. Nie ma fraz przywracania (choć można dodać jedną), nie ma baterii ani kabli do obsługi. Wystarczy jedynie dotknąć karty kredytowej do ekranu smartfona i można już dokonywać transakcji.

To upraszcza proces zabezpieczania kryptowalut znacząco, ale jednocześnie niesie pewne potencjalne zagrożenia. Na przykład, jeśli zgubisz swoją fizyczną kartę Tangem, to utracisz dostęp do swoich kryptowalut.

Na szczęście Tangem dostarcza dwie lub trzy dodatkowe kopie zapasowe kart, co stanowi jedno z najlepszych zabezpieczeń w przypadku utraty lub uszkodzenia karty.

Obsługiwane kryptowaluty

Tangem obsługuje obecnie ponad 6 000 kryptowalut i tokenów.

Co zawiera opakowanie Tangem Wallet?

Jednym z głównych atutów Tangem jest jego prostota, co przejawia się także w prostym opakowaniu. W zestawie znajduje się karta w rozmiarze karty kredytowej (z jedną lub dwiema kopiami zapasowymi). To wszystko. Brak kabli, instrukcji odzyskiwania fraz czy innych dodatków.

Czy Tangem Wallet posiada frazę przywracania?

Tak, można dodać frazę przywracania do portfela Tangem. Początkowo, w momencie wprowadzenia na rynek w 2022 roku, Tangem nie posiadał tej funkcji, ale ze względu na liczne prośby użytkowników, w 2023 roku firma zdecydowała się dodać tę możliwość.

Tangem jest jednak przekonany, że fraza przywracania stanowi kolejny potencjalny punkt ataku dla złodziei lub hakerów, dlatego chcieli dać użytkownikom możliwość wyboru.

Istnieje kilka sposobów generowania frazy przywracania w przypadku portfela Tangem:

  1. Użyj certyfikowanego generatora losowych liczb True Random Number Generator (TRNG).
  2. Wygeneruj frazę przywracania za pomocą aplikacji Tangem i zaimportuj ją do karty.
  3. Zaimportuj swoją frazę przywracania z innego portfela.

Jeśli zdecydujesz się używać frazy przywracania, pamiętaj, że musisz ją bezpiecznie przechowywać. Jeśli ktoś zdobędzie Twoją frazę, zyska pełen dostęp do Twoich kryptowalut.

Czy Tangem Wallet jest bezpieczny?

Tak, Tangem Wallet jest bezpieczny. W momencie aktywacji portfela Tangem, chip karty generuje wyjątkowo bezpieczny klucz prywatny, który pozostaje ukryty. Ani Tangem, ani żadna inna jednostka nie ma do niego dostępu, co zapewnia ochronę przed kradzieżą lub próbami oszustwa. W przeciwieństwie do tradycyjnych fraz przywracania, Tangem oferuje bezpieczniejsze rozwiązanie kopii zapasowych, korzystając z dodatkowych kart.

Ponadto aplikacja Tangem została zaprojektowana bez tylnych furtek, a firma priorytetowo traktuje prywatność użytkowników, nie zbierając danych osobowych. Aby wzmocnić swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo, Tangem Wallet przeszedł niezależną kontrolę swojego oprogramowania i kodu źródłowego przeprowadzoną przez renomowaną szwajcarską firmę audytorską, Kudelski Security.

Te solidne cechy dowodzą, że Tangem Wallet został starannie zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

Wsparcie dla urządzeń mobilnych

Możesz korzystać z aplikacji Tangem Wallet zarówno na urządzeniach iOS, jak i Android. Urządzenie musi jednak posiadać funkcję NFC. Aplikacja jest kompatybilna z obiema platformami, co pozwala na wygodne zarządzanie portfelem Tangem niezależnie od preferencji dotyczących urządzenia.

Obecnie nie ma dostępnej wersji desktopowej tej aplikacji.

Należy zauważyć, że portfel Tangem wyróżnia się na tle innych portfeli sprzętowych ze względu na swój intuicyjny i znajomy kształt karty. Ta unikalna forma oferuje przenośność i łatwość obsługi, idealnie mieszcząc się w kieszeni. Dodatkowo funkcja NFC pozwala na szybkie i wygodne operacje.

Cena portfela Tangem

Przy ocenie ceny portfela Tangem warto porównać ją z innymi czołowymi portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger Nano czy Trezor. Tangem Wallet ma konkurencyjną i przystępną cenę, wynoszącą około 50 dolarów za wersję z 2 kartami. Jest możliwość uzyskania zniżki wpisując kod przypisany do portfela innego użytkownika, tym o to sposobem korzystając z kodu HAJSOHOLICY otrzymasz dodatkowo 10% zniżki.

Oceniając funkcjonalność tych trzech produktów, Tangem Wallet wyróżnia się swoim unikalnym designem w formie karty i zdolnością NFC, co zapewnia prosty i wygodny sposób korzystania z portfela. Oczywiście zarówno Ledger Nano, jak i Trezor oferują szeroki zakres obsługiwanych kryptowalut, z ugruntowaną pozycją na rynku portfeli sprzętowych, ale dla mniej doświadczonych użytkowników Tangem Wallet może okazać się atrakcyjnym wyborem.

Podsumowanie

To dobrze zaprojektowany portfel kryptowalutowy, który zapewnia użytkownikom płynne doświadczenie i zapewnia bezpieczeństwo. Portfel w formie karty kredytowej jest przenośny i można go przechowywać w zwykłym portfelu. Dostajesz również jedną lub dwie kopie zapasowe kart, aby zabezpieczyć się przed ich utratą.

Wsparcie użytkownika w Tangem jest solidne, a opinie społeczności kryptowalutowej są pozytywne. Cena portfela jest konkurencyjna w porównaniu do innych dostępnych opcji. Jeśli szukasz wygodnego i bezpiecznego sposobu przechowywania kryptowalut, Tangem Wallet może być doskonałym wyborem.


Zgarnij BONUS 50€ od LUNOOstatnie wpisy


Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *