marek.ebiznes@gmail.com

Dlaczego obserwujemy spadki cen?

Zarabianie w Internecie

Dlaczego obserwujemy spadki cen?

W ostatnich tygodniach rynek kryptowalut przeszedł przez rollercoaster emocji, od euforii wzrostów do niepewności spadków. Zjawisko to, choć może wydawać się zaskakujące dla nowicjuszy, jest dobrze znane doświadczonym inwestorom. Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom tych zmian, wykorzystując Ethereum (ETH) jako przykład.

Z gwałtownych wzrostów do nieuniknionej korekty

W lutym tego roku, ETH osiągnął cenę około 2800 dolarów, wzrastając z 2300 dolarów w styczniu, by następnie osiągnąć szczyt w okolicach 4000 dolarów. Takie wzrosty często prowokują efekt FOMO (Fear Of Missing Out), czyli strach przed pominięciem okazji. Inwestorzy, obserwując nieustanne wzrosty, nierzadko podejmują pochopne decyzje o zakupie, obawiając się, że przegapią okazję na zysk. Obecnie, gdy ceny spadły do około 3200 dolarów, warto przypomnieć, że rynkowe korekty są naturalnym i zdrowym elementem cyklu.

Korekta to konieczność dla kontynuacji wzrostów

Spadki cen w zakresie 30-60% są częścią procesu zwanego korektą rynkową. Służą one stabilizacji rynku po okresach gwałtownych wzrostów i umożliwiają kontynuację zdrowego trendu wzrostowego. W przypadku kryptowalut, gdzie wzrosty mogą osiągać 500-1000% w krótkim czasie, korekty są jeszcze bardziej znaczące.

Jak postępować podczas korekty?

  1. Realizacja zysków: Jeśli osiągnąłeś znaczący profit, warto rozważyć realizację części zysków w trakcie wzrostów. Takie działanie pozwala zabezpieczyć część kapitału przed możliwymi przyszłymi spadkami.
  2. Trzymanie się planu: Ważne jest, aby nie ulegać emocjom i trzymać się ustalonego planu, nie zapominać tutaj o perspektywie, jaką obrałeś
  3. Okresy na rynku: Rozumienie, że rynek kryptowalut ma swoje cykle wzrostów, spadków i akumulacji jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu.

Strategie, które działają (prawie dla każdego) na rynku kryptowalut

  • DCA (Dollar Cost Averaging): Regularne inwestowanie mniejszych kwot pozwala zredukować ryzyko związane z wahaniami rynkowymi, uśredniając koszt zakupu.
  • Kupno na spadkach: Zamiast kupować na szczytach, rozważ rozłozone zakupy podczas spadków. To może nie tylko zmniejszyć ryzyko, ale i zwiększyć potencjalne zyski.

Perspektywy rynku kryptowalut

Mimo chwilowych spadków, rynek kryptowalut nadal oferuje znaczący potencjał wzrostu. Warto pamiętać, że te wstrząsy rynkowe przypominają o podstawowych zasadach inwestowania i dyscyplinie finansowej. Przed nami jeszcze wiele okazji, a zrozumienie mechanizmów rynkowych może przynieść znaczące korzyści w długoterminowej perspektywie.

Rynek kryptowalut jest dynamiczny i pełen wyzwań, ale także możliwości. Kluczem do sukcesu jest edukacja, cierpliwość i strategiczne podejście do inwestowania. Pamiętajmy, że każdy spadek może być okazją, a każda korekta przynosi lekcje, które pomagają nam stać się lepszymi inwestorami.


🌟 Sponsorowane Moim Czasem, Wysiłkiem i Pasją 🌟 To wideo lub artykuł jest efektem mojego osobistego zaangażowania – czasu, wysiłku i chęci dzielenia się informacjami z innymi. Wsparcie, które otrzymuję poprzez reflinki, pomaga mi tworzyć więcej treści dla Was. Dziękuję za każde kliknięcie i wsparcie! 👍💪

Pamiętaj, że niektóre linki dostępne na tym blogu lub kanale youtube mogą być linkami afiliacyjnymi, co oznacza, że w przypadku dokonania zakupu lub zapisu przez taki link, mogę otrzymać prowizję. Linki afiliacyjne nie wpływają na treść moich materiałów



Ostatnie wpisy

Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Subskrybuj kanał Youtube


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *