marek.ebiznes@gmail.com

Praca przez internet – czy można się z niej utrzymać?

Zarabianie w Internecie

Praca przez internet – czy można się z niej utrzymać?

Napisałem, że praca przez internet nie działa. Tak, to prawda, praca przez internet nie działa dla każdego i na pewno nie tak jak ty właśnie byś tego chciał! 

Zacznij od tego co opisze niżej i weź to sobie do serducha.

Co zrobić, jeśli nie wiem co robić w obecnej sytuacji?

Przygotowałeś się na taką sytuację? Raczej nie! Mało kto się przygotował. Jednak niektórych rzeczy można było uniknąć.

Jak? Stosując proste rozwiązania, które jako dorosły człowiek powinieneś już dawno znać!

Obecna sytuacja pokazuje doskonale jak bardzo ludzie NIE są przygotowani na takie sytuacje. Dlaczego? Bo większości z nich jest po prostu za dobrze!

Weź pod uwagę, że nie wiesz co będzie jutro, a co dopiero za tydzień, miesiąc czy rok.

To wszystko, co dzieje się teraz pewnie pokrzyżowało Ci plany? Mnie też, jednak nie zwalniam, a szukam takich rozwiązań, które pomogą zyskać mi nie tylko kasę, ale doświadczenie, które wykorzystam w dalszym działaniu !

Zadaj sobie pytanie- jak się przygotowałeś na tą sytuację i czy w ogóle coś zrobiłeś przez te lata, gdy było Ci wygodnie i dobrze?

O kryzysie mówi się od lat, a ty sobie myślałeś, że kogo jak kogo, ale ciebie to nie dotyczy. (Pewnie nawet nie wiedziałeś co to kryzys)

Znam to doskonale!
Ja dokładnie tak samo myslałem gdy w 2008 roku straciłem pracę na kilka miesięcy z powodu kryzysu, obwiniałem wtedy pracodawcę, że mnie tak potraktował, nie biorąc pod uwagę tego, że on sam się ratował. Sytuacja jest analogiczna do zasad bezpieczeństwa panujących w samolocie, komu najpierw zakładasz maskę? Kogo najpierw ratujesz? Siebie- to logiczne.

Jak i logiczne jest to, że kurze, która znosi jajka, nie obcina się głowy. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że takie coś jak kryzys w ogóle istnieje i dotyczy każdego z nas bez wyjątku. Zostałem wtedy bez większej wizji dalszej przyszłości, już wtedy dotarło do mnie, że nie mogę nigdy więcej doprowadzić do takiej sytuacji. Ty możesz w takiej sytuacji być dziś.

Co powinieneś zrobić natychmiast?

 • Walcz o utrzymanie stanowiska pracy, zrób wszystko, aby jej nie stracić (wyjdź z inicjatywami do twojego pracodawcy, pokaż, że może na ciebie liczyć nie tylko wtedy, gdy jest dobrze, a właśnie teraz, bo on sam potrzebuje pomocy. Nie jeden z przedsiębiorców jest w gorszej sytuacji niż ty sam.
 • Dobre relacje z szefem jak i współpracownikami to podstawa- wiem, że na to pracuje się dziennie, więc pomyśl o tym, jak nie teraz, to na przyszłość.
 • Spłać długi i pożyczki, które są wysoko oprocentowane (raty: telefon, tv, meble itd.)
 • Wstrzymaj się z wydatkami, które są głównie konsumpcyjne!
 • Włącz tryb oszczędny i nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy
 • Zacznij robić budżet domowy
 • Zacznij bardziej kontrolować, na co i gdzie idą twoje pieniądze
 • Zacznij oszczędzać (naucz się tego jak robić to mądrze)
 • Zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków (samochód, wakacje, przyjemności)
 • Sprzedaj wszystko to, czego nie potrzebujesz
 • Buduj poduszkę finansową tak, aby starczyło ci na utrzymanie siebie przez 6-12 miesięcy.
 • Zacznij zdobywać nowe umiejętności, jeśli takie już masz, rozwijaj je.
 • Jeśli masz dobrą sytuację, szukaj okazji inwestycyjnych

Czy da się utrzymać z pracy online i jak to zrobić?

Owszem można śmiało, lecz nie od razu. Przynajmniej na samym początku masz możliwość dorobić do swojego obecnego zajęcia, zarobić na wakacje, zbudować dodatkowy dochód, na który nie musimy poświęcać wiele czasu. Da się z niej też utrzymać i robić to w pełnym wymiarze, lecz łatwo nie jest i nikt prócz ciebie samego nie zagwarantuje Ci wyników jak i wypłaty.

Skąd biorą się pieniądze w internecie?

Prawdą jest, że duże pieniądze są tam, gdzie nie jest łatwo. Gdyby zarabianie w internecie było łatwe, to robiłby to każdy. Prawda?

Pieniądze w internecie nie biorą się z powietrza, a pochodzą od ludzi, no bo skąd indziej miałyby pochodzić? Kasa w necie bierze się od osób, które chcą za coś zapłacić np. za produkt czy usługę.

Samo dorabianie sobie w internecie nie jest trudne jeżeli się korzysta 1:1 ze wskazówek ludzi z doświadczeniem.

W internecie jest wiele zajęć, są łatwe i te trudne, lecz te trudne płacą najwięcej i dają finalnie największą satysfakcję.

Pieniądze są w usługach, networkach, sieciach afilacyjnych jak i rynkach finansowych. Należy tylko posiadać wiedzę jak to wszystko wykorzystać, abyś mógł i ty na tym zarabiać.

Nie będę tu koloryzował, podzielę się z tobą faktami! 

Jeśli dopiero teraz zacząłeś interesować się pracą przez internet to musisz wiedzieć, że należy zacząć od wiedzy! 

Ze względu na obecną sytuację, którą mamy, zauważam bardzo mocno, że coraz więcej osób zaczęło interesować się właśnie pracą przez Internet. 

Wszystko fajnie, cieszę się, że grono tych ludzi rośnie, to dobrze, aczkolwiek tak jest zawsze kiedy coś dociska nas do ściany. Czy to nie wtedy właśnie szukamy nowych rozwiązań? Na Facebooku napisałem ostatnio: „Bać powinniśmy się wtedy gdy jest dobrze… to wtedy jest czas na to, by dociskać siebie do tego, by robić więcej.

Jeśli każdy stosowałby to co powtarzam od kilku lat, dziś by miał łatwiej, bo posiadałby zaplecze do tego, by żyć spokojnie. Posiadałby poduszkę finansową na 6-12 miesięcy, która pomogłaby mu przetrwać trudne chwile i nie podejmować decyzji w emocjach i desperacji, której teraz się znajduje. Robienie tego dziś na szybko w obliczu obecnej sytuacji bez wyjścia to już trochę za późno… Możesz stracić jeszcze więcej- smutne, ale prawdziwe!

Czy zarabianie online ma sens ?

Tak, jak najbardziej ma sens! Czytasz ten wpis, więc jest to odpowiedni moment, by nabrać wiedzy i doświadczenia, abyś w przyszłości nie podejmował desperackich kroków, które podejmujesz właśnie teraz! 

Zauważyłem, że jedno co sobie myśli taka osoba szukająca zajęcia przez internet w desperacji i na siłę, to to, że oczekuje, aby zarobek w necie był na podobnych zasadach jak na umowie o pracę, a to ogromny błąd! Bo to nie jest tak! Rzeczywistość jest inna i bardzo brutalna! 

Tu wam nikt nie zapłaci, za to że wstaniesz rano i przyjdziesz do pracy, nikt wam nie pokaże co masz robić i w jaki sposób i jeszcze za to zapłaci. Internet wymaga więcej niż pracodawca (Boli – prawda?) 

W internecie to od ciebie zależy ile zarobisz i za co dostaniesz zapłacone, jeśli w ogóle dostaniesz….

Rzeczywistość jest całkiem inna, niż pokazują ją ludzie którzy oferują wam jakiś biznes i poza nim nie mają nic więcej do zaoferowania! 

Na czym polega praca przez internet? 

Musisz zacząć od konkretnej wiedzy i poznać prawdę jak to wygląda i na czym się zarabia. 

Niestety zamiast tego, wiele osób dalej sprzedaje Ci marketingowe bzdury i przekolorowany obraz w zamian za ich korzyść! Skąd wiem? Doświadczyłem tego!

Obiecują łatwą kasę. Albo, że pracując godzinę dziennie można zarabiać więcej niż wynosi minimalna krajowa. Bzdury i tyle!

Nie jest to praca w zakładzie pracy, sklepie czy na produkcji. 

Nie jest to coś co możesz nauczyć się robić w tydzień i wykonywać te czynności automatycznie, po czym otrzymywać wynagrodzenie! 

Kto zarabia w internecie?

Prawda jest taka:

Zarabiają te firmy jak i osoby, które dają wartość dla rynku! 

Ty możesz dawać taką wartość jeśli masz umiejętności, albo współpracować z firmą która ma odpowiednie produkty które dostarczają wartość dla rynku. Dostaniesz zapłacone za wynik twojej pracy, nie za to że do niej się zgłosisz.

Zacznij swoją przygodę od wiedzy – nie od wiary w obietnice ludzi którym wydaje się, że zarabiają online lub wyglądają na milionerów, bo są sztucznie wytworzonym tworem, autorytetem i ładnie opowiadają…

Szukaj prawdziwej wartości!
Szukaj rzetelnych ludzi!
Szukaj relacji a nie biznesu!

Nie ufaj takim autorytetom, które sprzedają szkolenia o czymś czego sami nie praktykują! Czasem sam w to nie wierze, a jednak. (Rozejrzyj się, takich osób jest pełno) 

Jest kilka opcji które możesz robić w internecie: 

Możesz sprzedawać swój czas i umiejętności za pieniądze.

Możesz sprzedawać też produkty, swoje lub kogoś za pieniądze. 

Możesz żyć z inwestycji i pasywnego dochodu.

Możesz dorabiać sobie wykorzystując „DARMOWA KASĘ” to nic innego jak darmowe promocje i okazje, znajdziesz je też na tym blogu w zakładce darmowa kasa.

Żadna praca czy opcja nie jest łatwa. Jednak ucząc się ich, z czasem można je po prostu zazębić co da Ci większe korzyści i czas na inne rzeczy. 

Ja korzystam praktycznie z każdej powyższej opcji.

W którą stronę chcesz iść, wybierz sam! 

Szukasz inspiracji, pomocy lub chcesz z kimś przegadać temat? Zapraszam do kontaktu ze mną. Postaram się razem z tobą znaleźć rozwiązanie, które może być najlepsze dla Ciebie.

Życzę powodzenia!

 

Jedna odpowiedź

 1. Justyna pisze:

  Świetny wpis. Szczególnie porady na obecny , nie łatwy czas. Dziękuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *