marek.ebiznes@gmail.com

eEUR e-Money – jako pierwszy Stablecoin notowany na Osmosis

Zarabianie w Internecie

eEUR e-Money – jako pierwszy Stablecoin notowany na Osmosis

Czym jest e-Money?

Uwaga: ten wprowadzający wpis na blogu przedstawia propozycję i wizję tego, czym może być projekt opisywany niżej, to wszystko może ewoluować. Nie powinno być to postrzegane jako obietnica ani gwarancja funkcji czy zysku.

Zachęcam do śledzenia informacji postępów w rozwoju projektu tutaj oraz na oficjalnych kanałach.

UPDATE Z DNIA 09.01.2023

Firma e-Money A/S postanowiła zaprzestać dalszej emisji tokena EEUR. Przedstawiła też opcje wykupu jak i czas w którym będą wykupować EEUR.

Opcje wykupu

Przedstawione zostały 2 opcje:

  1. W przypadku mniejszych kwot zalecamy wykorzystanie istniejącej płynności EEUR dostępnej na Osmosis.  Możesz natychmiast wymienić EEUR na inne aktywa kryptograficzne, takie jak OSMO, ATOM lub USDC.
  2. W przypadku większych kwot (100 000+) EEUR można wymienić bezpośrednio na EUR w e-Money A/S.  Wymaga to KYC/AML i należy spodziewać się około 5 dni roboczych na przetworzenie.

 Skontaktuj się z sales@e-money.com, aby skorzystać z tej opcji.

Rynki EEUR na Osmosis będą nadal działać w okresie wykupu. Zalecana jest sprzedaż w mniejszych partiach, aby zmniejszyć wpływ na rynek i poślizg cenowy. Działania firmy jako animatora rynku będą nadal zapewniać, że handel na rynkach zbliży się do ceny referencyjnej.

Jeśli posiadacie jakieś pule płynności w tokenie EEUR należy je usunąć i zamienić na inne tokeny.

Co z tokenem NGM?

Blockchain e-Money będzie nadal działał, a baza kodów zostanie udostępniona na podstawie dozwolonej licencji open source. Blockchain będzie nadal zabezpieczony tokenem NGM. Podobnie jak inne tokeny Proof-of-Stake, NGM może być używany do uiszczania opłat transakcyjnych i zabezpieczania łańcucha poprzez stakowanie, zdobywając w ten sposób nagrody za stakowanie.

Co oferuje sieć NGM ?

  • Zaawansowane funkcje takie jak:
  • Natychmiastowe płatności, sfinalizowane w mniej niż 500 milisekund
  • Księga zleceń z limitem w łańcuchu (DEX), która zapewnia optymalną realizację i kierowanie zleceń
  • Niezależna emisja aktywów
  • Odpowiedni moduł inflacji o wysokiej precyzji, który ładnie łączy się z emisją aktywów

Wierzymy, że te funkcje będą nadal wnosić wielką wartość do ekosystemu Cosmos.

Na pierwszy kwartał 2023 r. planowana jest aktualizacja łańcucha, która zintegruje najnowsze funkcje Cosmos SDK i umożliwi zarządzanie kontrolowanie takich funkcji, jak stopa inflacji i emitenci

Pełny update znajdziecie tutaj


Czym jest e-Money

Duńska firma Fintech, e-Money A/S, platforma płatności oparta na blockchain, ma przyjemność ogłosić swój europejski stablecoin eEUR jako pierwszy stablecoin, który został notowany na Osmosis, platformie AMM opartej na Cosmos Hub, którą opisałem już wcześniej tutaj.


Europejski stablecoin eEUR e-Money na zdecentralizowanej giełdzie osmosis (DEX) według firmy zachęci użytkowników z europy, aby dołączyli do DEX osmosis i ułatwienia im to wykonywać transakcje przy użyciu ich rodzimej waluty EURO.

„Ta funkcja zachęci do adopcji w regionie europejskim, ponieważ użytkownicy będą czuć się pewniej, handlując walutą, którą znają”


Chociaż rynek stablecoin jest stosunkowo nowy, cieszy się ogromnym wzrostem. Tylko w 2020 r. łączna wartość rynkowa stablecoinów opartych na Ethereum wzrosła o 95,38%, osiągając 6,25 mld USD.

Obecne na rynku stablecoiny są albo zabezpieczone w różny sposób. Może to być zabezpieczenie algorytmiczne lub w walucie finducjarnej, każda metoda ma swoje własne słabości, które innowacyjny stablecoin e-Money ma na celu rozwiązać za pomocą:

W pełni zabezpieczone depozytami bankowymi i obligacjami rządowymi

Obsługa wielu walut, ostatecznie obsługująca wszystkie główne waluty globalne

Oprocentowany charakter, zarówno z dodatnimi, jak i ujemnymi stopami procentowymi

Możliwość natychmiastowego ostateczności i rozliczenia w łańcuchu e-money

Zbliżone do zera opłaty transakcyjne

Przejrzystość dzięki kwartalnym audytom Ernst & Young potwierdzającym posiadanie środków
e-Money i Osmosis są zaangażowane we wspólną misję dostarczania usług i produktów finansowych poprzez dostarczanie wizjonerskiej, zarządzanej przez społeczność platformy DeFi.

Pule płynności eEUR i $NGM

Aktualizacja e-Money mainnet V3: Po udanej aktualizacji mainnetu nasz natywny token $NGM i stablecoiny (zwłaszcza eEUR) są teraz dostępne na Osmosis AMM DEX.

Utworzono pule płynności eEUR i $NGM na Osmosis DEX

W nadchodzącym tygodniu ogłosimy nasz Program Płynności z 300000 $ NGM w miesięcznych nagrodach na Osmsis! 🎉 Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji!

Z platformą e-Money łączymy się za pomocą wtyczki KEPLR, którą już znacie z platformy Osmosis. Wchodzimy na https://wallet.e-money.com/ i łączymy nasz portfel keplr.

Po połączeniu pokaże nam się taka platforma z opcjami po lewej stronie w menu.
Dzięki niej możemy stakować nasze stable coiny na procent, można też to zrobić tu jak i bezpośrednio przez platformę keplr i stakować w ten sam sposób jak osmo.


Należy jednak pamiętać, że na tej platformie jest domyślnie ustawione trochę wyższe fee w stosunku do tego jeśli wrzucimy na staking poprzez keplr wallet, jednak w obu przypadkach możemy fee ustawić manualnie.

Czym jest token NGM?

Token NGM służy do zabezpieczania stablecoinów, tokenów EEUR oraz innych stable coinów stworzonych na platformie e-money token ten można stakować w celu zabezpieczenia sieci, a za to otrzymywać nagrody odsetki ze stakingu łącząc się z co najmniej jednym walidatorem.


Liczba tokenów NGM jest stale zwiększana o 10% rocznie. NGM jest następnie rozdzielane proporcjonalnie dla osób stakujących swoje tokeny, czyli osób korzystających z validatorów.


PORTFOLIO

EARN-opcja stakingu, dostępna też na keplr

Buyback

Bridge, czyli pomosty pomiędzy różnymi blockchain-ami

Staking na wallecie KEPLR, stable coiny są tak samo jak COSMOS po odstakowaniu zamrożone na 21 dni.

Co to jest Osmosis?

Osmosis to protokół automatycznego animatora rynku (AMM) stworzony dla dostawców płynności. Dzięki Osmosis użytkownicy mogą wymieniać zasoby między łańcuchami w ekosystemie Cosmos i zapewniać płynność aktywom Cosmos z obsługą IBC, jednocześnie zdobywając nagrody.

Przeczytaj o OSMOSIS na moim blogu

O e-money

Protokół e-money został stworzony z myślą o emisji oprocentowanych stable coinów zabezpieczonych walutą, odzwierciedlających różne waluty światowe.

Każdy token jest zabezpieczony rezerwą aktywów denominowanych w jego walucie bazowej. e-Money obsługuje obecnie euro (EUR), frank szwajcarski (CHF), koronę szwedzką (SEK), koronę norweską (NOK) i koronę duńską (DKK) z wieloma dodatkowymi walutami, które mają zostać wprowadzone przez cały rok.

Projekt jest poświęcony całkowitej transparentności dzięki kwartalnym audytom rezerw wykonywanym przez Ernst & Young.


W przeciwieństwie do większości istniejących stablecoinów, które mają na celu utrzymanie statycznego stosunku 1:1 z ich aktywami bazowymi, wartość tokenów zabezpieczonych walutą e-Money stale zmienia się zgodnie z odsetkami narosłymi od aktywów rezerwowych.

Oznacza to, że posiadacze czerpią korzyści z odsetek naliczonych od ich aktywów, gdy bezpiecznie znajdują się w Twoim portfelu.

Blockchain e-Money obsługuje natychmiastowe płatności na dużą skalę i zawiera DEX do łatwej konwersji między walutami. e-Money już zintegrował się z Ethereum i oczekuje integracji z Binance Smart Chain, Cosmos Hub, Avalanche, Polygon i Elrond w 2021 roku.

Podsumowanie

Cały projekt się rozwija, ja sam postanowiłem z niego funkcjonalności skorzystać i po testować to rozwiązanie mieć co najmniej kilka interakcji z platformą, dlatego wrzuciłem jakieś NGM w staking i mam zamiar też wrzucić EEUR jeśli będzie taka możliwość. Jak można przeczytać będzie konkurs:

W nadchodzącym tygodniu ogłosimy nasz Program Płynności z 300000 $ NGM w miesięcznych nagrodach na Osmosis! 🎉 Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji!

Co do płynności na poolach na osmosis to obserwuję i sprawdzam jak to się rozwija. Dziś 27.09.2021 wygląda to jak na screenie poniżej, czyli płynność się dopiero buduje.

Ja będę coś udostępniał np:

pool numer:
480 ATOM – EEUR
461 NGM – EEUR
479 EEUR- OSMO

Token NGM – Next Generation Money można kupić na Osmosis, ale jest też dostępny na giełdach Ascendex oraz Kucoin można wymienić na niego USDT, jak widać na screenie poniżej.
Kod Referencyjny do giełdy ASCENDEX: SAPKIAUJ7

Kod referencyjny giełdy KUCOIN: E3nkpH

Przeczytaj i zrób swój research dotyczący tego projektu.

White Paper & Roadmap: https://e-money.com/documents/e-money-whitepaper.pdf

BLOG na temat projektu emonye- https://medium.com/e-money-com

MEDIUM: https://medium.com/e-money-com/announcing-e-moneys-eeur-as-the-first-stablecoin-to-be-listed-on-osmosis-amm-decentralised-98f4df0e8fc3


Pamiętaj! : Blog, Fanpage, Video oraz materiały, które znajdujesz, jak i treść nie są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Ta treść ma charakter informacyjno- edukacyjny i jest wyrazem moich osobistych poglądów. Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych. Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych nie daje gwarancji zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te nie są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Tobie ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty nie dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci nie dam!

Prezentowane biznesy to biznesy, które osobiście sprawdziłem i z których usług korzystam z większym lub mniejszym sukcesem finansowym.

Dlatego wpłacając pieniądze do któregokolwiek programu/firmy/kupując kryptowaluty, bądź świadomy/a istniejącego 100% ryzyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *