marek.ebiznes@gmail.com

Crypto.com – ważne zmiany, które wejdą od 1 czerwca 2022.

Zarabianie w Internecie

Crypto.com – ważne zmiany, które wejdą od 1 czerwca 2022.

Osoby, które są w krypto świecie wiedzą nie od dziś, że w krypto jak i biznesie „jedyna stała to zmienna” .

Rozwiązania jakie daje nam firma crypto.com są ciekawe, jednak nie zawsze jest tak, że zostają one z nami wiecznie. Użytkownicy, którzy są z firmą od 2019 roku doskonale o tym wiedza i zdążyli się już przyzwyczaić do zmian, ponieważ nie jest to pierwsza zmiana wprowadzona przez firmę w okresie jej działalności.

Czy to się w ogóle opłaca? Zdecydujcie sami.

Trochę historii:

Pierwsza promocja firmy– Ja skorzystałem z rozwiązań firmy już na początku roku 2019. Wtedy firma za samo założenie konta i zamówienie karty obdarowywała nowych użytkowników bonusem w wysokości 50$ w kryptowalucie MCO. Dodatkowo, jeśli ktoś wykorzystał twój kod, to także i ty otrzymywałeś bonus w wysokości 50$ za jego rejestrację i tu jest moc afiliacji, z której ja skorzystałem. Kupiłem sobie MCO za 25$, zamroziłem na 180 dni, co też na początku wydawało mi się ryzykowne. Jako bonus otrzymałem 50$, więc na plusie byłem 25$ – z wizją otrzymania swojej zamrożonej kwoty po 180 dniach. Zamiast czekać, postanowiłem wdrożyć i wiedzę i możliwości, jakie wtedy dawała nam ta firma. Karta finalnie przyszła do mnie chyba po roku.

Bonus można było otrzymać za założenie konta i zamówienie karty – tak po prostu zgarniałeś 50$, co dawało Ci na dzień dobry 25$ zysku.

Na pewno była to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza promocja w tamtym czasie. Wiec postanowiłem to rozpisać i pokazać innym Z tej promocji skorzystało ze mną około 190 osób na tamten czas i każda ta osoba otrzymała bonus w wysokości 50$. Dzięki temu, że ja pokazałem możliwości, które daje nam firma inne osoby otrzymały w bonusach 190×50= 9500$.

Wtedy wydawało mi się to niesamowite jak i zarazem podejrzane, że firma rozdaje tyle pieniędzy. Dlatego te bonusy wypłaciliśmy na portfel itd. Niektórzy sprzedali, a inni trzymali razem ze mną.

Dzięki tej promocją ilość użytkowników wzrosła, ale moim zdaniem byli to słabo jakościowo użytkownicy, ponieważ większość zabrała bonus i odeszła nie skupiając się nad tym, co więcej firma ma do zaoferowania.

Wraz ze wzrostem ilości użytkowników przyszły kolejne zmiany, postrzegane przez nas jako na gorsze dla użytkowników, ale lepsze dla firmy. Należy pamiętać, że każda promocja ma swój budżet na reklamę oraz na bonusy. Zawsze warto spojrzeć z obu stron.

Promocja się zmieniała, kwota, która należało zamrozić finalnie wzrosła do 50 MCO co dawało na tamten czas około 200$, a bonus był na poziomie 50$. Już wtedy można było zauważyć niezadowolenie tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie skorzystali z poprzedniej wersji promocji. Zazwyczaj tylko poprzez swoją ignorancję. Oczywiście patrząc wstecz, wszystko to się po prostu opłacało. Bo 50$, które należało wtedy zamrozić dziś jest warte dużo więcej. Można było na tym zarobić kilka razy.

Ja pomimo zmian ciągle informowałem o możliwościach, ale zabawa zaczęła się dopiero, gdy w sierpniu 2020 roku otrzymałem swoją kartę RUBY. Zacząłem z niej korzystać- głównie płaciłem za spotify, gdzie miałem 100% cashback.

https://marekporwol.pl/2020/04/26/crypto-com-kupuj-wymieniaj-i-plac-kryptowalutami/

Wiele osób płaciło kartą za zakupy i otrzymywało cashback w CRO, które kosztowało kilka centów, nie było ograniczeń. Można było płacić nawet rachunki za prąd czy inne tego rodzaju wydatki.

Po krótkim czasie firma jednak wprowadziła ograniczenia i cashback należał się tylko za realne zakupy, a nie opłacanie rachunków, też wprowadziło to niezadowolenie ludzi.

Mam nieoparte wrażenie, że nasza ludzka mentalność i chciwość jest taka, iż jeśli znajdziemy na coś sposób, dziurę w systemie czy coś w ten deseń, to staramy się złapać jak najwięce. Wykorzystujemy to do końca, nie patrząc na konsekwencje długoterminowe- np. na to, że promocje przez to się kończą lub jest ich coraz mniej w różnych regionach globu. Zazwyczaj jednostki sporo zarobią, a reszta i tak cierpi później na wprowadzanych zmianach i ograniczeniach.

Akurat tutaj, moim zdaniem powodem zmiany nie było nadmierne wykorzystywanie tego, ale kto wie?

Cena CRO

Przez bardzo długi czas cena CRO oscylowała na poziomie poniżej 10 centów a dokładnie 4-7 centa. Podobnie też było w 2021 roku, gdy cały rynek oberwał przez panikę.

Następnie przyszedł czas na kolejne zmiany i zmianę MCO na CRO. Kwota zamrożenia na kartę RUBY wzrosła ponownie w dniu 3.08.2020 do 5000 CRO co wtedy dawało 800$. Cena CRO wtedy była na poziomie 0.16$

Posiadane MCO można było swapować w aplikacji i dodatkowo za to otrzymać od firmy 20%

W 2020 roku bonus za zamówienie karty został zredukowany do 25$ .

Podczas tej całej przygody rozdawanie za darmo się zmniejszało, ale dochodziło do tego wiele możliwości takich jak staking na 12% rocznie, gdzie mrożąc swoje CRO.

Historia się powtarza

Czy ktoś stracił jeśli był wystarczająco cierpliwy? Wydaje mi się, że nie. Ile mogli zarobić klienci, którzy są z firma od 2019 roku tego nikt nie pokazuje i nie liczy. Pokazane jest tylko niezadowolenie na to, że zostają wprowadzone zmiany.

Zmiany wiążą się z niezadowoleniem aktualnych klientów, ale czy słusznie, żeby aż tak bardzo bojkotować firmę?

„Byłem z tobą od Monako, ale teraz czas się pożegnać. Czy naprawdę myślisz, że posiadacze lodowych/obsydianowych kart będą nadal stawiać 40-400 tysięcy dolarów w CRO, aby oglądać Netflix, podczas gdy ich pieniądze znikają? Miałem nadzieję, że nauczyłeś się swojej lekcji od „mco do cro”, myliłem się!”

Patrząc krótkowzrocznie na pewno firma oberwie za te zmiany, bo zmniejszy to zysk i benefity, które moglibyśmy tutaj wykręcić. Zdenerwuje to też klientów, którzy dopiero co dołączyli i zamówili kartę, jednak jeśli spojrzymy na to długoterminowo to zauważymy plusy takich zmian-przynajmniej tak jest moim zdaniem, obserwując firmę od 2019 roku.

Należy pamiętać, że rozdawnictwo nigdy nie jest dobre, a sponsoringi, które ostatnio poczyniła firma też kosztowały sporo, więc musiało to mieć jakiś wpływ na całą firmę.

Patrząc na to z innej strony to właśnie Crypto.com zaczyna być, jeśli jużnie jest jednym z najpopularniejszych platform do tego, aby zacząć swoją przygode w crypto dla retail.

„Wprowadzenie tych zmian do programu kartowego to trudna decyzja. Zobowiązujemy się do dalszego odkrywania i tworzenia nowych partnerstw, aby odblokować większą wartość i korzyści dla naszych posiadaczy kart, takie jak nasze partnerstwo z Dosh, platformą nagradzania cashback w USA.”

Każda zmiana niesie za sobą jakieś emocje i konsekwencje- stało się tak i tym razem.

Sporo użytkowników po prostu rezygnuje z używania kart, wyciąga swoje CRO z stakowania w aplikacji, i to jest jak najbardziej zrozumiałe. Będą szukać alternatyw, aby zarabiać więcej, jednak ja od dawna dywersyfikuje swoje działanie w inne firmy i nie zakochuje się w jednej.

Mamy NEXO, CELSIUS i kilka innych, które tez oferują pasywny zysk z trzymania na tych aplikacjach swoich kryptowalut i stablecoinów.

Wylała się fala hejtu pod postem na twitterze, co pokazuje, że emocje nie są na pewno dobrym doradcą, tymbardziej w świecie krypto. Zobaczymy czy tego typu strajk będzie miał jakikolwiek wpływ na decyzje firmy.


Cena CRO spadła, to można zauważyć gołym okiem. Ciężko, by nie zauważyć spadku z 0.38$ na 0.295$ co widać na wykresie poniżej. Akurat złożyło się tak, że od kilku dni cały rynek jest w korekcie i wykresy walut wyglądają identycznie. Jednak cena CRO może jeszcze bardziej zanurkować jeśli chodzi o 21-dniowy czas odblokowania stakingu np. na defi wallet czy keplr.

To, co teraz ważne- należy zwrócić uwagę na to, jak zachowa się cena w najbliższym czasie i trochę po tym jak emocje opadną i ludzie przemyślą swoje decyzje. Część z nich teraz odejdzie, ale moim zdaniem wróci ponownie.

Zobaczymy jak cena zachowa się po tym jak CRO odmrożone w dniach 1-5 maja zostanie zwolnione ze stackingu.

Będzie to między 22 a 26 maja 2022 roku. Mogą wtedy też nastąpić gwałtowniejsze spadki, dla jednych będzie to okazja, aby kupić sobie CRO, a dla innych, aby się go pozbyć.

MATIC – Polygone

VRA

Co się zmieniło tym razem?

Wprowadzone zmiany mają obowiązywać od 1 czerwca 2022 r.

Zostaje obniżony cashback z tych widocznych niżej na te w tabeli

Było tak:

Zamrożone CRO na 180 dni

Brak zamrożenia CRO na 180 dni


A będzie tak:

Limit cashback dla kart Midnight Blue, Ruby Steel, Royal Indigo i Jade Green

W zależności od aktualnego poziomu karty, istnieje maksymalny miesięczny limit ilości nagród za karty CRO, które możesz zdobyć, wydając pieniądze swoją kartą Visa Crypto.com. Na przykład, jeśli posiadasz kartę Ruby Steel, miesięczna nagroda za kartę CRO zostanie ograniczona do 25 USD.

Nie ma miesięcznego limitu nagród w postaci karty CRO dla posiadaczy kart Icy White, Frosted Rose Gold i Obsidian.


Zniesienie nagród 10% i 12% za stake CRO w Crypto.com App

Posiadacze kart z aktywnym 6-miesięcznym zamrożeniem, którzy zrobili to przed 1 maja 2022 r. do godziny 13:00 UTC, będą nadal otrzymywać nagrody w CRO za wydatki po aktualnym kursie, aż do wygaśnięcia ich 180-dniowej blokady.

Następnie obowiązują zmienione stawki. Posiadacze kart, którzy stakują CRO po wygaśnięciu 180-dniowej blokady, otrzymają nagrody za wydanie karty zgodnie z poniższym harmonogramem:

Nie są objęte zmianami karty zamówione przed 1 maja na cały okres 180 dni blokady CRO.

Cashback za Spotify, Netflix itd.

Nie ma zmian w innych korzyściach wynikających z Karty. Będziesz nadal otrzymywać 100% zwrotu kosztów za swoje usługi miesięcznej subskrypcji, w tym Spotify, Netflix i Amazon Prime.

Zostanie to wykluczone z obliczania miesięcznego limitu CRO. Jade Green, Royal Indigo i inni posiadacze kart wyższego poziomu mogą nadal korzystać z nieograniczonego bezpłatnego dostępu do poczekalni lotniskowej LoungeKey™. Oto ilustracja* pokazująca, ile oszczędności posiadacz karty Jade Green z aktywnym zamrożeniem CRO może cieszyć się każdego roku:

To, co ja mogę powiedzieć jeśli chodzi o moją przygodę z CRO:

Promocja na tych zasadach, które były, utrzymała się bardzo długo. Każdy kto zamroził swoje CRO na 180 dni otrzyma swoje benefity. Zmiany sa potrzebne aby utrzymać stabilność, co napisał sam CEO Kris. Nagrody są obniżane wraz z napływem coraz wiekszej ilości nowych uzytkowników. Blockchain Cronosa ma swoje sztywne zasady oraz ilość tokenów itd.

Ja CRO kupowałem w cenie 0.03-0.05$. To co kupiłem trzymałem i zacząłem wymieniłem na stable coina w przedziale 0.5-0.7$.

Obecnie wszystko co posiadam jest dla mnie „moonbagiem” który generuje mi dodatkowe CRO ze stakingu.

Czy sprzedaje i rozstaje się z moimi CRO? Nie przewiduje w tym momencie takiego scenariusza. Musiałbym odmrozić swoje CRO ze stakingu i czekać 21 dni, gdzie nie otrzymywałbym żadnych nagród.

Jeśli cena zjedzie tak bardzo, że będzie dla mnie atrakcyjna to dokupię więcej CRO, aby operować nim w możliwościach DEFI.
Ja długoterminowo zaufałem firmie i korzystam z tego co się pojawia na CRONOS, staking na około 15% rocznie, farmy mm finance nawet do kilkuset %.

Moim zdaniem, jeśli chodzi o podejście w długim terminie dobry znak, mają uczciwe podejście, płacą tyle ile mogą przy ograniczonej podaży tokenu CRO.

Po tym jak społeczność wręcz się rozpłakała i wylewała hejt na firmę, pojawiła się mała korekta zmian opisana przez CEO na twitterze

Kris Marszalek, CEO Crypto.com: „Obniżamy stawki cashbacku i wprowadzamy miesięczne limity, aby zbliżyć się do długoterminowej stabilności naszego programu kart.”

Celem tej zmiany jest utrzymanie systemu i zapewnienie naszym użytkownikom najlepszych możliwych zysków.

Info z oficjalnej strony

https://crypto.com/product-news/crypto-com-visa-cards-update


Tu możesz wesprzeć moją pracę


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *