marek.ebiznes@gmail.com

Glenury Royal 1968 Cask Strength 36 Year Old – Rzadki Klejnot w Świecie Whisky

Zarabianie w Internecie

Glenury Royal 1968 Cask Strength 36 Year Old – Rzadki Klejnot w Świecie Whisky

Kiedy myślimy o whisky, często przychodzą nam na myśl obrazy starej, zakurzonej butelki lub beczki schowanej głęboko w piwnicy. Jednak tutaj należy pomyśleć o tradycji, historii i rzemiośle przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Jednak nie wszystkie destylarnie przetrwały próbę czasu. Jednym z takich miejsc, które stało się legendą po swoim zamknięciu, jest destylarnia Glenury Royal.

Co, jeśli butelka była Glenury Royal 1968 była jednym z najrzadszych wydań w historii whisky?

O co chodzi z tym Whisky?

Aby zrozumieć fenomen niektórych butelek, trzeba poznać historię destylarni, jak i użytych produktów do destylacji, leżakowania i dojrzewania poszczególnych butelek.

Każda destylarnia ma swoją unikalną historię, która wpływa na charakter jej produktów. W przypadku Glenury Royal, to nie tylko tradycja i długoletnie doświadczenie, ale także pasja i zaangażowanie założyciela, kapitana Roberta Barclay’a, które przekładają się na wyjątkowość każdej butelki.

Produkty używane w procesie destylacji są kluczem do stworzenia wyjątkowej whisky. Woda, jęczmień, drożdże – każdy z tych składników ma swoje źródło i charakter, które wpływają na ostateczny smak i aromat trunku. Woda z czystych źródeł Szkocji, jęczmień uprawiany na żyznych glebach, a drożdże wyselekcjonowane z największą starannością – wszystko to razem tworzy harmonię smaków, która jest wizytówką Glenury Royal.

Leżakowanie i dojrzewanie to kolejne etapy, które mają kluczowe znaczenie dla jakości whisky. Wybór beczek, w których whisky dojrzewa, decyduje o jej charakterze. Czy to beczki po sherry, burbonie czy porto, każda z nich dodaje trunkowi unikalnych nut smakowych i aromatycznych. W przypadku Glenury Royal, długi okres dojrzewania 36 lat w specjalnie wyselekcjonowanych beczkach dodaje głębi i bogactwa smaku.

zgarnij 3 miesiące premium w REVOLUT

Fenomen Glenury Royal 1968 nie jest przypadkowy. To połączenie bogatej historii destylarni, pasji jej założyciela, a także staranności i dbałości o każdy etap produkcji. To wszystko razem tworzy wyjątkowy trunek, który jest prawdziwym klejnotem w świecie whisky.

Dla każdego miłośnika whisky, poznawanie historii destylarni i procesu produkcji jest nie tylko fascynujące, ale także pozwala lepiej zrozumieć i docenić trud i zaangażowanie wkładane w stworzenie każdej butelki tego wyjątkowego trunku.

Historia destylarni Glenury Royal

Destylarnia Glenury Royal ma bogatą i fascynującą historię, która sięga początków XIX wieku. Założona w 1825 roku przez kapitana Roberta Barclay’a, destylarnia szybko zdobyła uznanie w świecie whisky dzięki swoim wyjątkowym produktom.

Kapitan Robert Barclay nie był tylko założycielem destylarni, ale również osobą o niezwykłych osiągnięciach. Był pierwszym człowiekiem, który przeszedł 1500 km w 1000 godzin, co było nie lada wyczynem w tamtych czasach. Jego osiągnięcia sportowe przyniosły mu sławę i uznanie, ale to jego pasja do whisky sprawiła, że jego imię na stałe wpisało się w historię trunków.

Destylarnia Glenury Royal, położona w malowniczym Stonehaven, na południe od Aberdeen, była jednym z nielicznych zakładów, które miały prawo do używania tytułu „Royal” w swojej nazwie. Prawo to zostało przyznane destylarni przez króla Jerzego IV, który był bliskim przyjacielem kapitana Barclay’a. To właśnie dzięki tej królewskiej aprobacie destylarnia zdobyła prestiż i uznanie wśród koneserów whisky.

W ciągu lat destylarnia przeszła wiele zmian. W 1956 roku została zakupiona przez DCL, a w latach 1965-1966 przeszła gruntowną modernizację. Pomimo tych zmian, destylarnia zawsze pozostawała wierna swoim korzeniom, produkując whisky o niezrównanej jakości.

Niestety, mimo jej bogatej historii i znaczenia w świecie whisky, destylarnia Glenury Royal została zamknięta w 1985 roku. Teren destylarni został sprzedany pod zabudowę mieszkaniową, co oznaczało koniec produkcji jednej z najbardziej cenionych whisky w Szkocji.

Dziś, mimo że destylarnia już nie istnieje, jej duch i tradycja żyją w każdej butelce Glenury Royal. Dla wielu koneserów i kolekcjonerów, jest to prawdziwy klejnot, świadectwo epoki, która na zawsze pozostanie w pamięci miłośników whisky.

Glenury Royal 1968, 36-letniej whisky single malt

Ta Butelka, mimo że kiedyś kosztowała niewiele, to dziś jest prawdziwym klejnotem w świecie trunków.

Glenury Royal 1968 to nie tylko wyjątkowa whisky ze względu na swój wiek. Jest częścią kolekcji Special Releases firmy Diageo z 2005 roku, co czyni ją jeszcze bardziej pożądaną wśród kolekcjonerów. Wyprodukowana w obecnie nieistniejącej już destylarni Glenury Royal w Stonehaven, na południe od Aberdeen, ta whisky oferuje rzadki kolekcjonerski urok. jest to limitowane wydanie jest numerowane indywidualnie, z łączną liczbą 2100 butelek

Kolekcjonujesz whisky ?

Dla koneserów i kolekcjonerów, charakterystyka Glenury Royal 1968 jest tym, co naprawdę wyróżnia ten trunek. Z zawartością alkoholu na poziomie 51,2%, oferuje ona pełne doświadczenie degustacyjne. Parametry tej whisky świadczą o jej głębokim charakterze i bogactwie smaków.

Jeśli jesteś kolekcjonerem, warto też zwrócić uwagę na cenę tej whisky.

Jaka cena?

W dniu 05.09.2023 jej ceny sklepowe wynoszą między 1200€ a 1600€.

Jednak na aukcjach można było znaleźć oferty nawet za 1000£. Co ciekawe, w 2017 roku na aukcji można było ją nabyć za zaledwie 380£.

https://www.whiskyhammer.com/item/2867/Glenury-Royal/Glenury-Royal—36-Year-Old-1968.html
https://whiskyauction.com/history/bottle/2307956

Podsumowując, Moim prywatnym zdaniem Glenury Royal 1968 to nie tylko wyjątkowa whisky, ale także kawałek historii. Dla koneserów, kolekcjonerów i miłośników whisky, jest to butelka, której warto poszukać i dodać do swojej kolekcji.
Ostatnie wpisy


Masz pytania?

Zapraszamy na Social media


Znajdź nas w Social media


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

kliknij baner


Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *