marek.ebiznes@gmail.com

MetaMask – jak założyć portfel?

Zarabianie w Internecie

MetaMask – jak założyć portfel?

Aby założyć nowy portfel w MetaMask, wykonaj poniższe kroki. Proces jest prosty i może być zakończony w kilku minutach:

1. Pobranie rozszerzenia/aplikacji

 • Przejdź na oficjalną stronę MetaMask (https://metamask.io/) i wybierz wersję rozszerzenia przeglądarkowego lub aplikację mobilną, zależnie od twoich preferencji.
 • MetaMask wspiera większość popularnych przeglądarek, takich jak Chrome, Firefox, Brave i Edge.

2. Instalacja MetaMask

 • Kliknij „Download” na oficjalnej stronie, a następnie wybierz swoją przeglądarkę lub system operacyjny (dla aplikacji mobilnej).
 • Po przekierowaniu do sklepu z rozszerzeniami lub do sklepu z aplikacjami (Google Play lub Apple App Store), zainstaluj MetaMask.

3. Tworzenie nowego portfela

 • Po zainstalowaniu MetaMask, otwórz rozszerzenie/aplikację i kliknij „Get Started”.
 • Zostaniesz zapytany, czy chcesz zaimportować istniejący portfel za pomocą frazy seed (jeśli już masz portfel) lub utworzyć nowy portfel. Wybierz „Create a Wallet” (Stwórz portfel), jeśli zakładasz nowe konto.

4. Ustawienie hasła

 • Ustaw silne hasło, które będzie używane do zabezpieczenia twojego portfela. Hasło to jest lokalną warstwą zabezpieczeń i będzie wymagane przy każdej próbie otwarcia portfela w przeglądarce lub aplikacji.

5. Zapisanie frazy seed (frazy zapasowej)

 • Po ustawieniu hasła, MetaMask wygeneruje dla ciebie frazę seed (zwaną też frazą zapasową), składającą się z 12 słów. Jest to najważniejszy element zabezpieczający twój portfel, umożliwiający odzyskanie dostępu w przypadku utraty hasła lub urządzenia.
 • Bardzo ważne jest, aby zapisać tę frazę w bezpiecznym miejscu, najlepiej na papierze, i nigdy nie udostępniać jej nikomu.

6. Weryfikacja frazy seed

 • Po zapisaniu frazy zostaniesz poproszony o wprowadzenie niektórych słów z tej frazy w celu weryfikacji, że została ona poprawnie zapisana.

7. Gotowe!

 • Po weryfikacji frazy seed twoje konto w MetaMask jest gotowe do użycia. Możesz teraz otrzymywać, wysyłać kryptowaluty oraz korzystać z zdecentralizowanych aplikacji.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo twojego portfela zależy od ciebie. Nie udostępniaj nikomu swojej frazy seed i zawsze korzystaj z silnych haseł. Dla dodatkowego poziomu bezpieczeństwa warto rozważyć połączenie MetaMask z portfelem sprzętowym, takim jak Ledger lub Trezor.


Ostatnie wpisy

Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

O co chodzi w naszym forum HsH PRO

Zaproszenie do Forum

Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *