marek.ebiznes@gmail.com

MetaMask – wszystko co musisz wiedzieć

Zarabianie w Internecie

MetaMask – wszystko co musisz wiedzieć

MetaMask to jak portfel, ale dla cyfrowych pieniędzy (kryptowalut) i używany na komputerze lub telefonie. Pozwala ci trzymać, wysyłać i odbierać różnego rodzaju cyfrowe pieniądze, takie jak Ethereum (popularna kryptowaluta, podobna do Bitcoina, ale z dodatkowymi możliwościami).

Dlaczego MetaMask jest tak popularny?

MetaMask stał się bramą do świata zdecentralizowanych aplikacji (DApps), działających na blockchainie Ethereum i innych kompatybilnych sieciach, takich jak Arbitrum, Optimism, Binance Smart Chain, Polygon, Avalanche. To oznacza, że za pomocą MetaMask możesz nie tylko przechowywać swoje kryptowaluty, ale także korzystać z wielu innowacyjnych usług finansowych, gier i innych aplikacji opartych na technologii blockchain.

Jak MetaMask działa?

 1. Instalacja: Pobierasz i instalujesz MetaMask jak dodatek do twojej przeglądarki internetowej (Chrome, Firefox itp.) albo jako aplikację na telefonie. To jak dodawanie nowej aplikacji na telefonie lub nowego programu na komputerze.
 2. Tworzenie portfela: Po instalacji, MetaMask poprosi cię o utworzenie nowego „portfela”. To trochę jak zakładanie konta bankowego, ale dla kryptowalut. Będziesz musiał ustawić hasło.
 3. Zapisz frazę bezpieczeństwa: Po utworzeniu portfela, MetaMask da ci zestaw słów, znany jako „fraza seed” lub „fraza bezpieczeństwa”. To jak super tajne hasło, które pozwala ci odzyskać dostęp do twoich cyfrowych pieniędzy, jeśli np. zapomnisz hasła lub zgubisz telefon. Ważne, aby zapisać te słowa w bezpiecznym miejscu.
 4. Przesyłanie i odbieranie pieniędzy: Teraz możesz używać MetaMask do wysyłania i odbierania kryptowalut. To jak wysyłanie i odbieranie e-maili, ale zamiast wiadomości, przesyłasz cyfrowe pieniądze.
 5. Korzystanie z aplikacji: MetaMask pozwala też na używanie różnych aplikacji zbudowanych na blockchainie (technologia stojąca za kryptowalutami), takich jak gry, platformy handlowe itp. To jak brama do cyfrowego świata, gdzie możesz robić różne rzeczy z twoimi kryptowalutami.

Bezpieczeństwo

 • Prywatność: Twoje klucze, to jak hasła do twoich pieniędzy, są trzymane tylko na twoim urządzeniu. Nikt inny nie ma do nich dostępu.
 • Fraza Seed: To twoje awaryjne klucze do portfela. Nie tracisz ich i nie dajesz nikomu.
 • Portfele sprzętowe: Dla dodatkowego bezpieczeństwa, możesz połączyć MetaMask z fizycznym urządzeniem (portfelem sprzętowym), które jeszcze bardziej chroni twoje pieniądze.


Zadbaj o bezpieczeństwo z Pocket Universe

https://join.pocketuniverse.app/ref/LR8O

Wallet Guard – dodatek do metamask

Link – http://bit.ly/walletguardcheck

Wallet Guard to innowacyjne narzędzie stworzone z myślą o bezpieczeństwie użytkowników sieci blockchain. Dzięki zaawansowanym API i funkcjom, które skupiają się na identyfikacji i zapobieganiu potencjalnym zagrożeniom, Wallet Guard daje pewność, że Twoje aktywa cyfrowe są chronione w każdym kroku.

Wykrywanie Phishingu Jednym z kluczowych atutów Wallet Guard jest AI-napędzane API do wykrywania phishingu, które skanuje i identyfikuje podejrzane adresy URL w sieci web3. Funkcja Stormwatcher umożliwia wykrycie niebezpiecznych drapieżników portfela zanim użytkownik zostanie poproszony o połączenie się z portfelem. Kiedy zostanie wykryte ryzyko, użytkownik dostaje intuicyjne ostrzeżenie.

Symulacja Transakcji Za pomocą symulatora transakcji Wallet Guard użytkownicy otrzymują dogłębne informacje na temat transferów aktywów i zmian stanu wynikających z transakcji. To narzędzie jest nieocenione w przypadku skomplikowanych interakcji blockchain, ponieważ pozwala zrozumieć, co dokładnie dzieje się z twoimi aktywami.

Dekoder Podpisów W świecie web3 podpisy są często wykorzystywane do tworzenia transakcji bez użycia gazu. Dzięki dekoderowi podpisów od Wallet Guard użytkownicy mogą uzyskać wgląd w wynik takiego podpisu, co jest kluczowe dla zapobiegania potencjalnie szkodliwym działaniom.

Proaktywne Skanowanie URL Wallet Guard oferuje funkcję proaktywnego skanowania URL, która zatrzymuje próby phishingu zanim do nich dojdzie. Dzięki temu użytkownicy są chronieni przed podejrzanymi stronami i potencjalnymi zagrożeniami.

Rozszerzenie przeglądarki Wallet Guard Oprócz powyższych funkcji Wallet Guard posiada również rozszerzenie przeglądarki, które działa jako aktywna tarcza ochronna dla ponad 15 000 użytkowników, skanując i analizując każdą transakcję w czasie rzeczywistym.

Jak korzystać z metamask

 1. Zainstaluj MetaMask: Wejdź na stronę MetaMask, pobierz i dodaj do przeglądarki lub zainstaluj aplikację na telefonie.
 2. Utwórz portfel: Postępuj zgodnie z instrukcjami, ustaw hasło.
 3. Zapisz frazę bezpieczeństwa: Bardzo ważny krok! Zapisz ją i trzymaj w bezpiecznym miejscu.
 4. Zacznij używać: Możesz teraz wysyłać i odbierać kryptowaluty, oraz korzystać z aplikacji na blockchainie.

Dlaczego warto używać MetaMask?

 • Łatwość użycia: Działa jak zwykła aplikacja na twoim telefonie lub dodatek do przeglądarki.
 • Dostęp do aplikacji blockchainowych: Daje dostęp do nowego świata aplikacji finansowych, gier, i innych usług opartych na blockchainie.
 • Kontrola nad twoimi pieniędzmi: Ty decydujesz, co się dzieje z twoimi pieniędzmi, bez pośredników.

Co jeszcze warto wiedzieć?

 • Sieci kompatybilne: Oprócz Ethereum, MetaMask wspiera inne sieci, więc możesz eksplorować różne ekosystemy.
 • Tokeny i NFT: Możesz zarządzać nie tylko kryptowalutami, ale też tokenami (cyfrowymi aktywami) i NFT (unikatowymi cyfrowymi przedmiotami).

MetaMask to potężne narzędzie, które otwiera drzwi do świata kryptowalut i blockchaina w prosty sposób. Pamiętaj tylko, aby zawsze dbać o bezpieczeństwo twoich środków!

Jak zacząć korzystać z MetaMask?

 1. Pobranie i instalacja: Pierwszym krokiem jest pobranie MetaMask jako rozszerzenia do twojej przeglądarki lub aplikacji na telefon. Zawsze pobieraj MetaMask z oficjalnej strony, aby uniknąć fałszywych wersji.
 2. Tworzenie nowego portfela: Po zainstalowaniu MetaMask zostaniesz poproszony o utworzenie nowego portfela lub importowanie istniejącego. Jeśli zaczynasz, wybierzesz opcję utworzenia nowego i ustawisz bezpieczne hasło.
 3. Bezpieczeństwo: Bardzo ważnym krokiem jest zapisanie frazy seed (frazy zapasowej), która jest kluczem do odzyskania twojego portfela w przypadku utraty dostępu. Przechowuj ją w bezpiecznym miejscu i nigdy z nikim się nią nie dziel.
 4. Zarządzanie środkami: Po utworzeniu portfela, możesz zacząć otrzymywać i wysyłać kryptowaluty. Twój adres portfela służy do odbierania środków, a interfejs użytkownika MetaMask ułatwia zarządzanie nimi.

Korzystanie z MetaMask

 • Transakcje: Wysyłanie środków jest proste. Wystarczy, że wpiszesz adres odbiorcy, kwotę i zatwierdzisz transakcję. Pamiętaj, że każda transakcja wymaga opłaty sieciowej (gas), która zależy od obciążenia sieci.
 • Interakcja z DApps: MetaMask umożliwia łatwe łączenie się z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami, co otwiera dostęp do szerokiej gamy usług bezpośrednio z twojej przeglądarki.
 • Zmiana sieci: MetaMask pozwala na łatwe przełączanie się między różnymi sieciami blockchain, co jest przydatne, gdy korzystasz z aplikacji działających poza głównym łańcuchem Ethereum.
 • Bezpieczeństwo: Połączenie MetaMask z portfelem sprzętowym, takim jak Ledger lub Trezor, znacznie zwiększa bezpieczeństwo twoich środków, chroniąc klucze prywatne przed atakami hakerskimi.

Porady

 • Bezpieczeństwo: Nigdy nie udostępniaj swojej frazy seed nikomu i nie przechowuj jej w formie cyfrowej. Utrata frazy seed oznacza utratę dostępu do środków.
 • Oszustwa: Uważaj na fałszywe strony i aplikacje podszywające się pod MetaMask. Zawsze korzystaj z oficjalnych źródeł.
 • Opłaty sieciowe: Opłaty za transakcje mogą się różnić. Bądź świadomy aktualnych opłat (gas fees), aby uniknąć niespodzianek.

MetaMask to potężne narzędzie dla każdego, kto chce eksplorować świat kryptowalut i zdecentralizowanych aplikacji. Dzięki prostocie użytkowania, wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa i wszechstronności, MetaMask stał się niezbędnym narzędziem dla użytkowników blockchaina. Pamiętając o podstawach bezpieczeństwa i korzystając z oficjalnych źródeł, możesz bezpiecznie i efektywnie korzystać z możliwości, jakie oferuje świat kryptowalut i DApps.


Ostatnie wpisy

Masz pytania?
Zapraszamy


Znajdź nas w Social media


Dołącz na nasz Telegram

Dołącz do naszego Discorda

O co chodzi w naszym forum HsH PRO

Zaproszenie do Forum

Nota Prawna

Treść materiałów na kanale YouTube:  Marek Porwoł oraz artykułów, wszelkich tekstówprezentacjinagrań audio i video w domenie i subdomenachmarekporwol.pl mają wyłącznie charakter informacyjnoedukacyjnyNie stanowią „rekomendacji” i treści NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).r

Treści te mają charakter informacyjno- edukacyjny i są wyrazem moich osobistych poglądów. Niemniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych.

Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych NIE daje GWARANCJI zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Ci ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy biznes online lub kryptowaluty NIE dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci NIE dam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *